Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska temperatura spalin Tekla draco D 25 kw


mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam problem z wilgotnym kominem ,w czerwcu zamontowali mi piec tekla draco D 25kw, ogrzewa ok 100m² ,13 grzejników ,całe lato chodził i ogrzewał cwu 100L ,weszłem na dach 2 dni temu przeczyścić komin przed sezonem i zauważyłem wilgoć w kominie, kupiłem termometr do  250stopni i zamontowałem go 20 cm od czopucha i pokazuje 80 stopni podczas pracy a na podtrzymaniu 40 stopni. 

Zawór 4 drożny z siłownikiem afriso i czujnikiem pogody.

Nad palnikiem 2 półki z ceramiki i 3 półka to jedna stalowa płyta.

Ustawienia kotła mam następujące:

Podawanie - 5s

Przerwa - 22s

Dmuchawa otwarta na full - 125 w skali do 250

Podtrzymanie 40min

Temp.kotła zadana 60stopni po przejściu w podtrzymanie rośnie od 67 do 70stopni.

Cwu - 50stopni

Co wy o tym sądzicie.

Pozdrawiam serdecznie.

 

IMG_20200904_000620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle napisałem powierzchnię grzania ,nie 100m² tylko 200m² ogrzewam.

Palę ekogroszkiem pieklorz z Chwałowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak będzie , dlatego do pieca na ekogroszek komin systemowy a do starego wkład z kwasówki , temp spalin 150-180 stopni to powinna być przy pracy z mocą max 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz moc aby pracował długo a w podtrzymaniu był krótko. spaliny jak są w ruchu to ich nizsza temperatura nie jest tak groźna. ja miałem w czasie pracy temperatury w okolicy 80-90stC tyle że kocioł sie nie odstawiał praktycznie. niestety jest to trudne do uzyskania w okresach przejściowych  przy przewymiarowanym kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przerwa może być za mało , trzeba by też powietrzem schodzić . I w ten sposób ograniczyć ile się da jego moc maksymalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza sugeruje że za mało . Może zrób foto jak to wygląda na palniku . Czasem jest nie szczelny a czasem np deflektor jest za nisko .

Tylko tak by było jasne to foto 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na zdjęciu wczoraj czyszczony, zdjęcia w stanie podtrzymania ,a jutro dodam w trakcie grzania jak to wygląda , bo idę na noc do pracy i już nie mogę czekać aż zacznie grzać.

IMG20200904200525.jpg

IMG20200904200108.jpg

IMG20200904200123.jpg

IMG20200904200131.jpg

IMG20200904200209.jpg

IMG20200904200215.jpg

IMG20200904200233.jpg

IMG20200904200249.jpg

IMG20200904200315.jpg

IMG20200904200333.jpg

IMG20200904200405.jpg

IMG20200904200543.jpg

IMG20200904200603.jpg

IMG20200904200610.jpg

IMG20200904200616.jpg

IMG20200904200626.jpg

IMG20200904200816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze ciutke powietrza więcej potrzebuje . Chyba że nad płomieniem jest coś tj płytka lub coś innego co zbyt szybko zawija płomień w dół , a ten od razu studzi się na blachach i robi się sadza . Ogólnie jest pyłek więc tragedi nie ma strasznej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad palnikiem jest półka z ceramika ,nad nią druga z ceramiką ,a trzecia to stalowa blacha

IMG_20200904_000620.jpg

Zastanawiam się też czy ta wilgoć może być z powodu deszczu ,bo z tydzień padało ,w starym śmieciuchu jak paliłem to czasem aż iskry leciały z komina i wszystko wysychało a ten to nawet do 2h potrafi stać w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FAFAŁ napisał:

Sadza sugeruje że za mało

Nie zawsze...  Może też sugerować, że za dużo - kiedy nadmiar powietrza z wentylatora schładza spaliny. Dodatkowo, tu jest ruszt wodny, a to również  "generator" sadzy. 

Do autora wątku:

Masz kilka poważnych błędów:

1/ zdjęcie bojlera- brak zabezpieczenia bojlera. Zbiornik przeponowy pod nim to zabezpieczenie kotła na powrocie?

2/ zdjęcie z Regulusem DVB- filtr i reduktor ciśnienia na zimnej wodzie jest OK, ale brak zaworu zwrotnego.

3/zdjęcie z 4D - pozycja zaworu, temperatura za nim oraz temperatura powrotu na sterowniku pokazują, że mieszacz jest dobrze zamontowany. 

Wysokość kotłowni nie pozwala na zbyt wiele, ale chowanie niemal wszystkiego za kotłem uważam za błąd, bo w razie naprawy/wymiany jednego elementu, trzeba będzie  rozkręcic pół instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zabezpieczenie na powrocie, ale to układ otwarty mam zbiornik wyrównawczy i nie wiem czy tak to ma być.

Wstawiam zdj i filmik ze spalania.

Podczas otwartych dolnych drzwiczek temp na czopuchu 110stopni a po zamknięciu 90 stopni.

 

IMG20200905112733.jpg

IMG20200905112742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zawija Ci  ten płomień czy aż tak bardzo hmm ja bym nie ruszal . Można zrobic tj spróbować zrobić mu więcej miejsca . Ale też trzeba pamiętać ze kociolek często przechodzi w podtrzymanie i to może powodowac lekkie sadzenie srodka kotla . Myślę że tu by pid mógł wiele pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać że płomień się odbija od polki 

IMG20200905112742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często czyscisz kociołek? Jak bardzo jest zasyfiony ? 

Ogólnie jak nie możesz dac wyżej tej polki a po dwóch dniach nie ma frendzli z sadzy to zostaw . Chyba że jest możliwość podnieść ja wyzej i masz czas na sprawdzenie czy to pomaga to spróbuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemam gdzie dać wyżej tej półki, ale mi najbardziej zależy na podniesieniu temp spalin bo mam ten wilgotny komin i niewiem jak ją zwiększyć.

Raz w miesiącu czyszcze i dość sporo jest na ściankach a na drzwiczkach taka gruba warstwa takiego jakby puchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mariusz1415 napisał:

Raz w miesiącu czyszcze i dość sporo jest na ściankach a na drzwiczkach taka gruba warstwa takiego jakby puchu

Jak na dwustan to raczej dobry efekt . 

 

40 minut temu, mariusz1415 napisał:

Niemam gdzie dać wyżej tej półki, ale mi najbardziej zależy na podniesieniu temp spalin bo mam ten wilgotny komin i niewiem jak ją zwiększyć.

Zwiekszenie temperatury spalin osiagniesz wyciągając wszystko co jest po drodze od palnika po czopuch . Niestety będzie to kosztem "jakości" spalania . Jak to kolega @TIMON120777wyżej pisal trzeba go zmusic do jak najczęstszych prac a nie postojow . Częściej pracujacy palnik nawet z mniejsza temperatura spalin szybciej osuszy komim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zrobić jak on po przejściu w podtrzymanie czasami trzyma do 2h i niewiem jak to ogarnąć żeby chodził ciągle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dlaczego palisz w dwustanie ? Ja, na lato, poradzilem sobie w ten sposób 

załączony PID 

wyjęty czujnik temperatury z bojlera

pompa CWU pracuje sobie cały czas.

Kociołek SAS 17 Kw praktycznie bez podtrzymania. Spalanie 4-6 kg na dobę. W komine sucho i czysto. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,  może pomyśl nad nowym. Ja wymieniłem sterownik tech na SKZP-02 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.