Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska temperatura spalin Tekla draco D 25 kw


mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

Piec mam od maja nie chce tam teraz ingerować w te kable bo jest na gwarancji,musze to jakoś ogarnąć ,albo powyciągam te płyty ceramiczne ,mam 5,5tony groszku na zime może starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym czujnikiem temp. CWU spróbuję go wyciągnąć może temp. kotła nie będzie tak podbijać w podtrzymaniu z 60⁰C do 69⁰C bo pompa będzie mieszać wode w kotle,i kocioł będzie krócej w podtrzymaniu.

pawelll wielkie dzięki za porady.

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyjąłem jedną tą płytke ceramiczną  środkową z pierwszej półki nad palnikiem a dwie rozsunąłem na boki i płomień teraz jest wyższy, i temp. spalin się troche podniosła z 80⁰C na 110⁰C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to będzie stał w podtrzymaniu długo bo poza CWU to pewnie nie musi nic grzać. problemem jednak będzie większa część okresu grzewczego. masz za duży kocioł i musisz go jakoś okiełznać aby minimalizować negatywne skutki takiego stanu rzeczy.

najprostsze co możesz zrobić to wydłużyć przerwe podawania i obnizyć nadmuch. to spowoduje że na palnik trafi mniej opału czyli będzie pracował dłużej a stał krócej.  patrząc na konstrukcję wymiennika to wyciąganie płyt będzie ok na lato ale zimą sprawi że spaliny praktycznie o połowę krótszą drogą opuszczą wymiennik, czyli w komin pójdzie to co powinno iść w grzanie domu.  Masz ustawione 5/22 podawanie a to dość duża moc jest. Możesz śmiało zrobić z tego 5/50 i dopasować niższy nadmuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz 55 do 60minut w podtrzymaniu stoi .

To jutro spróbuję wydłużyć tą przerwe do 55s ,ale nie będzie kopiec zapadał się za głęboko?

Temp. podajnika mam 55stopni? nie jest to za dużo? Palnik mam żeliwny.

Jedynie po południu i w nocy piec puszcza na grzejniki te 35⁰C.

A wydłużenie tej przerwy i niższy nadmuch nie obniży jeszcze bardziej temp spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz do wyboru 

albo szybkie osiągnięcie zadanej co teraz odbywa sie błyskawicznie poza okresami grzania CWU. w praktyce oznacza to że na dużej mocy złoże zanim się dobrze rozgrzeje i wszystko zacznie sie poprawnie dopalać to się już kocioł odstawi. potem masz wzrost temperatury z tego co nawalone na palniku i efekt w postaci długich podtrzymań, kiszenia w atmosferze ubogiej w tlen tego co zostało niespalone na palniku, syf w kotle i wilgoć w kominie.

albo długa praca z przyzwoitą temperaturą spalin co wygoni całą wilgoć z przewodów spalinowych i pozwoli się temu co na palniku spalać efektywniej i z lepszą sprawnością. efektem będzie długa praca i krótki postój.

podajnik chłodzony jest powietrzem z wentylatora a rozgrzewa się od tego co na palniku. jak kocioł długo stoi to sie rura rozgrzewa, czasem nawet do alarmu przegrzania i wywalenia opału z palnika. żeby zatem obnizyć temperaturę rury wystarczy wydłużyć okres pracy czyli czas jej schładzania. żeliwne palniki zawsze się mocniej rozgrzewają, taka ich uroda.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zasłonić mu wentylator po grzaniu . Możesz mieć mocny ciąg kominowy co powodowało by duze przebicia temperatury oraz zapadanie kopca. Tu jesli masz możliwość powinno pomuc podanie dawki w okresie postoju , co by powinno podnieść zar a zatym obniżyć temp podajnika . Ewentualnie zamocowac klapke ktora sama zamyka doplyw powietrza w gdy wentylator nie dmucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkich Waszych propozycji co do ustawień ,przerwa dłuższa, krótsza, wentylator przymknięty, otwarty ,ma ta klapkę co zamyka żeby nie ciągło powietrza i nic nie pomogło jeszcze bradziej rosła temperatura nawet do 60⁰C.

Groszek mam pieklorz z chwałowic prosto z kopalni na której zresztą pracuje i wiem że jest to nie mieszany groszek, jak zmniejszyłem nadmuch albo przymknąłem klapke to sie nie przepalał ,zmienił tylko jakby krztałt i by szło go jeszcze raz do podajnika wrzucić. Nadmuch musi być większy to wtedy widać że cały się żarzy i jest czerwony. Włączyłem rano ręcznie podajnik i dużo żaru wypluło potem temp podajnika była 46⁰C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki doki dobrze że testujesz :) 

ostatnia myśl to nieszczelnosc . Czy wszystko dobrze polaczone , czy gdzieś nie idzie powietrze bokiem ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2020 o 19:58, mariusz1415 napisał:

Nie mam PID ,to najzwyklejszy sterownik można regulować tylko nadmuchem , przerwą i długością podtrzymania

Prawdopodobnie się mylisz. Mam ten sterownik u siebie. Jest mozliwosc przelaczenia na PID w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAŁ Dobrze uszczelnione sprawdzałem wszystko bo już dużo na tym forum poczytałem.

20 minut temu, pafiik napisał:

Prawdopodobnie się mylisz. Mam ten sterownik u siebie. Jest mozliwosc przelaczenia na PID w ustawieniach. 

Jak się to włącza ,instalator ani serwisant z tekli nic nie mówili.

Zamówiłem taki termometr jak na poniższym zdj ,czy ten przewód w czopuchu jak będzie wisiał razem z końcówką to się nie przepali czy muszę go jakoś zaizolować.

IMG_20200910_182314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zły zamówiłeś. Taki powinien być:

image.jpeg.691166cd3c74bb7b2c557cbb46ca55dd.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co zamówiłeś, może być dalej od czopucha, ale do niego możesz włożyć tylko metalową końcówkę, przewód zaś na zewnątrz.

Ten z :"mojego" zdjęcia montujesz bezpośrednio na czopuchu, ma długą tulejkę . Jest jednak  niewygodny do odczytu, gdy czopuch jest z tyłu lub za kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gmaj22 napisał:

Ten co zamówiłeś, może być dalej od czopucha, ale do niego możesz włożyć tylko metalową końcówkę, przewód zaś na zewnątrz.

Ten z :"mojego" zdjęcia montujesz bezpośrednio na czopuchu, ma długą tulejkę . Jest jednak  niewygodny do odczytu, gdy czopuch jest z tyłu lub za kotłem.

Mam taki jak na poniższym zdjęciu ale żeby zobaczyć temperature to muszę wciskać się za piec.

Może przewiercić w śrubie na wylot dziurkę i przez nią przepchać termometr i będzie wystawała końcówka a przewód by był w śrubie,przynajmiej by był gdzieś w połowie rury spalinowej

IMG20200904200249.jpg

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam ustawienia :

Podawanie 5s

Przerwa 17s

Dmuchawa 130 w skali do 250

Podtrzymanie 1h

I temp. podajnika mam od 49⁰C do 52⁰C

Zauważyłem że podczas podtrzymania mam cały czas płomienie ,czy dmuchawę przymkne czy nie,może to powód wysokiej temp. podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslaniasz tylko klapka ? 

Moze spróbuj położyć jakąś szmate tak by było jak najbardziej zasloniete . Oczywiście pilnuj tego :)

coś czuje że tam płomień z zapalniczki to bylby w poziomie tak tam ciagnie w komin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klapke co jak wentylator nie chodzi to sie sama zamyka i tą przysłone gdzie zaciąga powietrze.

Robiłem zapalniczką i tak jakby troche wciągało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ta klapka nie jest tak szczelna jak przepustnica (np samochodowa),że się zamknie i koniec nic nie poleci . 

Kurcze szukalbym w tym kierunku , tymbardziej ze masz płomyk/ki , więc musi gdzieś iść powietrze . Tak to by zakopcilo /osmoliło ale sie zdusiło . 

Tu bym szukal i tak mi się zdaje że nadmierny ciąg sam sobie pali na palniku . Żar schodzi ,palnik sie grzeje z tego powodu . Z jednej strony to fajnie mieć taki ciąg , ja zazdroszczę :) z drugiej strony to może być kłopotliwe .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jak rozpalam piec to sie dymi do środka a potem już nie mam problemu,jak się przepali na palniku i jest tylko popiół to płomieni nie ma .W starym kopciuchu jak zamykałem piec przy 60⁰C to rosło czasem do 90⁰C.

To regulator ciągu by trzeba było zamontować chyba ,tylko czy lepszy na komin czy ten na czopuch bądz w wyczystke

Edytowane przez mariusz1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia myśl i serio brak pomysłów . Pozwól mu sie dogrzac jak przejdzie w czuwanie zerknij na temperatury . W sterowniku daj stop czy co tam możesz by nie ruszyl sam . Oslon dmuchawe by nie ciaglo grama powietrza . Obserwuj z godzinę co się dzieje . 

Tak przekonamy się czy lapie lewe powietrze . 

Jeśli masz pewnosc że jest szczelnie to Oki . W moim starym zespole mialem dziurke w rurze podajnika . Niby nie wielka hmm cwiartka zapalki mogla by być za duża . A jednak cofka była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, spróbuje tak zrobić. Jak przy 65⁰C mi się wyłącza to potem rośnie do 69⁰C. Zobacze właśnie jak to wyjdzie jak po zasłaniam ten wentylator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID zalaczasz w zakladce "SERWIS" . Pozniej zaczynasz zabawe na nowo z ustawieniami. Sprawdz jeszcze w instrukcji czy masz napewno, moge sie mylic bo po wygladzie mamy identyczny sterownik z tym ze Ty masz select rs, a ja sam napis select. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.