Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niska temperatura spalin Tekla draco D 25 kw


mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ,ślimak już idzie to przy okazji te dziurki też zakleje. Temp. podajnika mam teraz 51⁰C na na oryginalnym czujniku a przy samym piecu 90⁰C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie temperature 38⁰C , dziury pod zasobnikiem zakleiłem zobaczymy co się bedzie dziać teraz z temperaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie zakleilem tych dziur i troche zaluje. Wode grzeje ekogroszkiem, ale stosuje ekogroszek ogien 22-24mj i na nim mam niska temperature podajnika, na sobianku lew zar na wode mi sie cofal i temperatura podchodzila do 48st. 

Przed sezonem bede chcial rozkrecic i je zakleic 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolana nie rozkręcałem żeby to zakleić , ściągłem korone z palnika i na kawałek miękkiej blaszki  nakładałem uszczelniacz 1500⁰C i wkładałem w szczeline i udało się tak to zakleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to pomogło ,po nocy temp. podajnika 36⁰C ,a przy samym piecu 52⁰C (bywało nawet po 90⁰C) .

Oby tylko ślimak teraz dłużej wytrzymał ,nie tak jak poprzedni rok....

IMG20210603091704.jpg

IMG20210603091509.jpg

IMG20210603091551.jpg

IMG20210603091600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem polepszyć sobie i zakleiłem te dziury w kolanie temp podajnika spadła ale znowu inny problem.... Dodaje zdj zasobnika jak się dymi i nawet groszek zmienił kolor lekko od ściany zbiornika. Co to może być i czy to groźne?

I jeszcze co to za zawór z manometrem dochodzi do niego zimna woda ,pokazuje różne wartości teraz 10 Bar.

IMG20210603134627.thumb.jpg.84b35309c8260e28d00182b2af94d33a.jpg

IMG20210603134242.jpg

IMG20210603134248.jpg

IMG20210603134258.jpg

IMG20210603134306.jpg

IMG20210603134311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykla cofka dymu . By coś poprawić trzeba sprawdzić szczelność całego zbiornika wraz zamknieciem . Dodatkowo zrobic tzw osuszanie czy wyrównanie ciśnień . Caly bajer polega na zamocowaniu pomiedzy dmuchawa a zasobnikiem węża którym będzie tłoczone powietrze do zasobnika . Co też powinno poprawic natlenienie palnika jak się zakleilo otwory przeciwdymne ? .

odnosnie zaklejania otworów na kolanie samym sylikonem to malo trwały zabieg . Po czasie miał i tak wypchnie sylikon . Trzeba by na te otwory dac opaske stalową i było git . Też tak robilem i szybko to zostalo wypchniete .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAŁ z tym dopowietrzaniem będzie problem, nie chce narazie dziurawić dmuchawy. 

Chyba to był błąd z zaklejeniem tych otworów...

A ten zawór wie ktoś co to i do czego służy ? Max jest 10 bar a wskazówka wyszła aż za to...

IMG20210603134627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Mam pytanie o montaż ślimaka , dziś wygasiłem na lato kocioł i chce jeszcze raz odkręcić przekładnie i na nowo uszczelnić ,bo uszczelniłem to takim klejem:

 https://www.distyk.pl/produkty/saurus-glue-crystal/

Lepiej uszczelnić to silikonem czerwonym wysokotemperaturowym? Z filmu firmy tekli pokazującego montaż ślimaka na końcówce gdzie daje się tuleje dają oni silikon, dodaje zdj:

IMG_20210612_230907.thumb.jpg.150d294f21483c86c97566a0ae786721.jpg

Jest to konieczne? Na starym ślimaku był taki silikon,i czy ma być nałożony i po wyschnięciu dać tuleje czy na świeżo nałożony silikon nasunąć tuleje tylko że ona się wtedy sklei.

Nie wiem co zrobić z tym, doradźcie mi proszę.

Jeszcze jedno po 11 dniach pracy na nowym ślimaku znów był nagar jakiś 1cm X 1cm na kolanie palnika, co może być przyczyną.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 30.05.2021 o 12:30, grumek napisał:

one sa chyba produkcyjne dziury

🙂 Nacięcia przeciwdymne. Zaślepienie oznacza zadymienie w zasobniku. To kolano poniżej jest mniej problematyczne. W miejsce nacięć są otwory, dwa rzędy otworów po dwie sztuki. Polecam zamianę. Koszt 200zł.

foto.php?id=66549&w=400&h=400

Ja nie dawałem silikonu w miejsce łączenia płytki z filcem z kołnierzem stalowym na ślimaku. Dołożenie silikonu może zapobiec problemom ze zdjęciem ślimaka z zabieraka motoreduktora w przyszłości. Jeżeli się nie daje silikonu, to warto co jakiś czas zdjąć motoreduktor i zakonserwować końcówkę ślimaka smarem. Tylko tyle.  Jak chcesz dać silikon, to zwykły może być nie musi być wysokotemperaturowy. Tam nie występują temperatur inne jak temperatury bliskiego otoczenia. Płytka z filcem koroduje. Trzeba ją wymienić, co jakiś czas, bo będą problemy ze zdjęciem ślimaka wskutek korozji.

 

W dniu 3.06.2021 o 20:25, FAFAŁ napisał:

To jest zwykla cofka dymu . By coś poprawić trzeba sprawdzić szczelność całego zbiornika wraz zamknieciem .


On zakleił otwory przeciwdymne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Mam pytanie , od 2 miesięcy grzeję zbiornik CWU wbudowaną grzałka ,na zasilaniu CWU mam zawór zwrotny, i jak włączę pompę z kotła która idzie do zbiornika do wężownicy to słychać jak powrotem leci do kotła dużo powietrza... Z czego to powietrze może się brać w tej wężownicy? Mam zamontowany przed zaworem zwrotnym separator powietrza afriso. 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariusz1415 napisał:

Z czego to powietrze może się brać w tej wężownicy?

Powietrza tam nie powinno być. Jeżeli to jest instalacja z zaworem 4d skręcana(?) to w zasadzie z każdego połączenia skręcanego, śrubunków, uszczelki filtra skośnego. Skoro piszesz, że masz separator powietrza, to nie spełnia on swojej roli. Może zacznij od wymiany.

https://flamcogroup.com/pl/catalog/separacja-powietrza-zanieczyszczen-i-rozwiazania-do-dozowania/odpowietrzniki/flexvent-automatyczne-odpowietrzniki/flexvent/groups/g+c+p+a+view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.