Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ferroli Biopellet Premium


pospisz

Rekomendowane odpowiedzi

@pospisz w otwor przyslonki w koszyku dospawać kawałek rurki do wnetrza koszyka z przyslonka,zeby pelletu tam nienalazlo,natomiast rure zapalarki przedłużyc,do wnetrza tej dolozonej,o to ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Nasun pierścień na rurkę żeby nie szło przed koszykiem i będzie wiadomo czy warto spawać i czy da radę to później razem złożyć. 

Konstrukcyjnie musiało by to składać się z 3 elementów. Koszyk z większym otworem i pierścień z kolnierzem wkładany od środka łączący koszyk z rura zapalarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,mam premium,fota od kolesia z portalu od pro.jedzie też gorna czesc palnika do przerobki,bedziemy testowac

Mysle,ze 1cm rurki do wnetrza palnika starczy?te kreseczki na dole i gorze rurki to co to?ja zrobilbym tylko rurke z poprzeczka,zeby nie wlazil w nia pellet i tyle..,tak jak ten otwor w koszyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jest mało miejsca żeby włożyć koszyk jak będzie z rurka od tyłu to całkiem tego nie włożysz. Rurka z kolnierzem musi być włożona po założeniu koszyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje,za duzo ta rurka,zaraz cos innego wykombinuje

Rurka schodzi pod skosem i ciezko to domodelowac,musze cos poszukac co podpasuje

Tylko to zdobylem,czysci sie i odpalam

IMG_20201208_180352.jpg

@pospisz juz jest idealnie przylgnela

IMG_20201208_181635.jpg

Pellet 8 meblowa i ruszyl od strzala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mati5867 napisał:

Dobrze widze,ze rura w pro siedziala w palniku zadna przyslonka niezabezpieczona przed dostaniem sie pelletu?tak na żywiol bylo???

tak było, ale w to na ciasno wchodzi koszyczek do którego spada pellet i nie ma możliwości żeby do rurki dostał się pellet. Czasem jakiś okruszek jak zmieścił się w fasolki koszyczka to tam zostaje przy zapalarce ale niczemu nie przeszkadza

Jak tak czytam to się cieszę że kupiłem Pro a nie Premium. Najlepsze że kilka razy pomiędzy czerwcem a wrześniem dzwoniłem na serwis ferroli dopytać o różne szczegóły i kontakt był dobry. Od października nie udało mi się ani razu żeby ktoś telefon odebrał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Abdul napisał:

Pospisz a czy jak chcę podpiąć zasobnik CWU tego ogrzewanie podłogowe w całym domu jest to muszę mieć zwinny sterownik dodatkowy? Bo chcę kupić kocioł premium i myślałem że on obsłuży do tego myślałem zawór trójdrożny pewnie najlepiej z siłownikiem do podłogowego. Widzę że się orientujesz w tych kotłach czy mógłbyś coś doradzić na ten temat?

Przepraszam dopiero przeczytałem. Cwu na najlepiej na elektrozaworze przełączającym a do podłogowki mały bufor 80-120 litrow podłączony w formie sprzęgła i sterowanie zewnętrzne Tech i1, i2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie sorki ze nie w temacie ale szukam pomocy gdzie sie da  2 tygodnie temu zamontowano mi nowy piec na pellet Premium 12kw, wszystko bylo ok przez te 2 tygodnie, nagle przy uruchomianiu zaczął palic bezpieczniki. Zaczyna proces rozpalania podnosi tem na piecu o kilka stopni i trach, pali bezpiecznik, po wymuanie bezpiecznika sytuacja sie powtarza az do momentu kiedy osiągnie tem ok 40 stopni wtedy jest juz ok. Proszę o pomoc jakie kolwiek wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować zapalarkę. Zaizolować przewody na nowo. Wyciąć większy otwór do chłodzenia. Założyć spiro tu już kol. @Mati5867 podpowie. I jeżeli nie upalily się przewody do końca to wtedy podciągnąć wentylator wyciągowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jeszcze otworz rewizje z prawej strony i zobacz czy przewody zapalarki nie ocieraja sie o rure w ktorej siedzi,potrafi przetrzec sie izolacja przewodu,dobrze jest to nawet profilaktycznie,jesli sa zdolnosci zabezpieczyc,zeby taka sytuacja sie nie zdarzyla.

Jak tam?po zabiegu @pospisz ?dzis juz stalowe zalozylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie:

Co się stanie jak wyłączę samoczynne czyszczenie? Bo mam taki problem, że podczas cyklu czyszczenia palnika mechanizm wydaje dziwne dźwięki. Z początku były to piski teraz jest coś jakby się łamało w środku może pellet, jakiś spiek albo coś w tym rodzaju. Czy kocioł będzie normalnie pracował gdy nie będzie miał automatycznego czyszczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.