Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek pelletowy do kamienicy


adik79

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego to u Włochów fajnie wygląda. Korekcja podawania +-, korekcja powietrza +- i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem na temat tego kamina wydaje mi się że całkiem niezła propozycja. 

Jeśli rzeczywiście obsługa starszej osoby będzie wymagała tylko uzupełnienia pellet to wydaje mi się że raczej będzie to ten wybór. 

Jeszcze jedno pytanie czy przy uruchomieniu musi być serwisant żeby zachować gwarancję, pytam bo mieszkam w Sosnowcu więc trochę serwis miałby daleko do uruchomienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adik79 napisał:

Poczytałem na temat tego kamina wydaje mi się że całkiem niezła propozycja.

Zwróć uwagę na jeszcze jeden szczegół. Te kominki z reguły maja dopływ powietrza do komory spalania z zawnątrz. Trzeba poprowadzić rurę. To dobre rozwiązanie. Palenisko potrzebuje dużo powietrza i nie musisz uchylać okien, wychładzajac przy tym pomieszczenia, żeby je zapewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Outsider napisał:

@robin60 Do doopy to są twoje osądy. Biawar to jako kocioł jest produktem wyśmienitym. Sterownik Plum też jest świetny. Pod jednym warunkiem. Nierównomierność podawania przy żmijce to norma. I jeżeli ktoś potrafi skorelować ze sobą trzy poziomy mocy z trójparametrem fuzzy logika mocy palnika i trójparametrem fuzzy logika sondy to będzie sie paliło prawidłowo. Żeby nie było zbyt prosto to jest jeszcze całkowanie wentylatora i jego wzmocnienie. Jesteś taki mądry żeby dopasować ustawienia tych parametrów do zmiennej w czasie ilości wpadających ziarenek pelletu do palnika pry zmiennej modulacji mocy żeby nie było dymu ani przechłodzenia palnika?

Takich głupot jak Ty kolego wypisujesz  dawniej Visitor1230 to ja nie czytałem. Jestem niemal pewny , że to Ty jestem problemem dla tego kotła, a nie odwrotnie.

Ja na Twym miejscu to bym ożenił , ten zły produkt  z  tą lambdą która nie daje rady ,dołożył grosza i kupił włoską markę , która liczy ziarenka pelletu i coś tam całkuje wentylatorem i Twe problemy zniknęły by raz na zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz i nawet nie będę komentował takich insynuacji. I braku elementarnej wiedzy. Tkwij dalej Kolego w swoich wyimaginowanych wizjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie i spostrzeżenia będę miał na uwadze. 

Dziękuję Wszystkim za pomoc i Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Outsider napisał:

Zwróć uwagę na jeszcze jeden szczegół. Te kominki z reguły maja dopływ powietrza do komory spalania z zawnątrz. Trzeba poprowadzić rurę. To dobre rozwiązanie. Palenisko potrzebuje dużo powietrza i nie musisz uchylać okien, wychładzajac przy tym pomieszczenia, żeby je zapewnić.

Z tym powietrzem w naszych warunkach bywa różnie. Dość często jeździłem rozpiąć takie instalacje bo urządzenia nie pracowały poprawnie spalanie. Miały też problemy z rozpalaniem itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

Nic konkretnego nie doradziliście, a wasze przepychanki o niczym doprowadziły do tego, że człowiek zrezygnował i uciekł bez waszych światłych rad!

A co tu @sambor doradzać, jedynym problemem to czy takie cudo jak kominek na Pellet może być zamontowany w tej kamienicy to o czym wspomiałeś.

Jak tak to patrzę na stronie wybieram z najmiejszą mocą, dzwonię umawiam się  z wykonawcą celem doprecyzowana szczegółów instalacyjnych, kominowych, itp.i zamawiam. 

Jak mają na stanie to kupuję, jak nie to wplacam zaliczkę i czekam na produkt i montaż.

Wszystkie te włoskie produkty są do siebie podobne i klepane  niemal na jedno kopyto, płacę, biorę fakturę i rozliczam się  z fiskusem w rozliczeniu rocznym gdzie mam zwrotu 17% od wystawionej faktury pilnuje jeszcze podbicia gwarancji na produkt. 

Za niedługo odezwie się serwis w celu wykonania przeglądu rocznego za który trza zapłacić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.