Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek pelletowy do kamienicy


adik79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. 

Jestem na etapie remontu u mojej mamy w kamienicy. 

Ogólnie wszystko skure do cegły nowa instalacja elektryczna, wodna podwieszenie sufitów i ocieplenie wełna itd. 

Powierzchnia w zimę do ogrzania to niecale 60m2. 

Szukam jak w temacie jakiś kominek na pellet co by moja mama go ogarnęła czytać tylko dosypywala. 

Patrzyłem na Ferrori Breta 12kW czy jest to dobry wybór czy polecilibyście coś innego. 

W kamienicy nie ma gazu więc odpada bo wtedy na pewno bym nie myślał o pellecie. 

Pozdrawiam i czekam na inne możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adik79 napisał:

Szukam jak w temacie jakiś kominek na pellet co by moja mama go ogarnęła czytać tylko dosypywala. 

Patrzyłem na Ferrori Breta 12kW czy jest to dobry wybór czy polecilibyście coś innego. 

W kamienicy nie ma gazu więc odpada bo wtedy na pewno bym nie myślał o pellecie. 

Fajnie ale podaj jak wysoka jest ta kamienica?

Kominki opalane drewnem możemy zastosować w budynkach wielorodzinnych niskich (czyli o wysokości maksymalnie 4 kondygnacji nadziemnych), w pomieszczeniach o kubaturze co najmniej 30 m3.

Tak stanowią przepisy, aha w liczbę kondygnacji wchodzi zarówno parter jak i strych!

Czyli praktycznie dom 2 - piętrowy ze strychem i parterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q3Witam. 

Mama posiada 2 pokoje i kuchnie. Jak wcześniej napisałem ok 60m2.

Sufity obniżone do 2,55 wysokości. Na podwieszanymi sufitami dałem wełnę 15cm.

Do ogrzania będą te pomieszczenia a nie cała kamienica. 

Jestem w stanie wygospodarować wewnątrz pokoju pomieszczenie na składowanie pellet żeby nie trzymać go w komórce. 

Czekam na inne propozycje 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor czyli co to nie jest tak że likwiduje piecokuchnie i stary piec kaflowy i chce być trochę eko i montuje kocioł lub kominek na pellet? 

Sąsiedzi mamy mają centralne na węgiel nikt się nie pytał tylko wpiął pod jeden wylot spaliny do komina i tak w jednym pionie 2x centralne 1 piecokuchnie 2x pięć kaflowy. Więc chyba coś nie tak prawda? 

Ja szukam rozwiązania jaki zastosować kominek ewentualnie kocioł max 12KW do centralnego na zime tylko ogrzewanie ponieważ chcę aby moja mama już prawie 80 letnia nie płakała mi znowu przez telefon że się dymi że czuć Czad itd. 

To jest skomplikowana sytuacja w tej kamienicy ale to nie jest forum na pisanie o takich rzeczach. 

Poxdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu nic nie będzie, bo go wentylator wyciągowy będzie ratować, ewentualnie presostat spalin zadziała :-) Ale tak na serio, te wpinanie kotłów pod jeden kanał naprawdę brzmi groźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chcę się odizolować kominem zewnętrznym tylko do mojego kotła. 

Tylko co polecacie zakupić? 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adik79 napisał:

chcę się odizolować kominem zewnętrznym tylko do mojego kotła. 

A masz na niego pozwolenie (zgodę) wspólnoty czy zarządcy budynku?

Co do pieców kaflowych to dawniej można było tak robić, ludzie mieli inną mentalność i potrafili w nich palić, ponadto było lepsze paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mama jest współwłaścicielka. 

A teraz proszę o odpowiedź jak w temacie jaki kocioł bądź kominek pelletowy polecacie max 12 Kw

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli z płaszczem wodnym i ze sklepu co powyżej to kup ten. 

https://ekoflam.pl/sklep/piec-na-pellet-edilkamin-milla-h-12/

Nie bedziesz żałował wydanych pieniędzy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda 

Jakieś inne propozycje? 

Może ktoś z forum posiada takie rozwiązanie to proszę napisać jak się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić coś gorszego. I to niekoniecznie za mniejsze pieniądze. Algorytm Leonardo jaki stosuje Edilkamin w swoich kotłach jest unikatowy. Nie znajdziesz w kominku nic poza niewielka iloscią popiołu i pyłu. O żadnej sadzy już nie wspominając. Włosi stworzyli sterowanie, które bez ingerencji użytkownika wyciska z pelletu wszystko co się da.

Diała podobnie jak kocioł gazowy. Z tym że trzeba naspać pelletu i  wynieść 5kg popiołu na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Puławiak napisał:

A w czym Leonardo jest taki unikatowy i dlaczego z pelletu wyciąga wszystko ? 

A w tym, ze mam znajomego posiadającego kocioł Edilkamin. Jest totalnie bezobsługowy. I nie generuje sadzy. Czego nie można powiedzieć o naszych rodzimych peleciakach. Sadza to strata opału. Relacje na forum zdają się potwierdzać taką opinię.

I polecę tak wysterowany produkt każdemu, kto chce mieć w domu ciepło i święty spokój tak przy okazji.

9 godzin temu, sambor napisał:

5kg popiołu z pelletu to prawie spalona tona, więc nie strasz kolegi.

Wiem. Zawyżyłem jakieś 400 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się zgadza ale są różne rozwiązania które również które optymalizują proces spalania Sam pewnie wiesz że Lagun sprzedałem i zamontowałem dość dużo. Ale system leonardo nie jest systemem unikalnym podobnych systemów we Włoszech jest sporo. W sumie to one są podobne do siebie bo dość często konstruktorzy migrują pomiędzy firmami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Moze się aż tak nie znam. Ale porównując do tego co mam u siebie w kotłowni to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma sonde. Tylko muszę przy nim ciagle coś ustawiać i dostrajać. I jest dobrze. Gdybym miał takiego Edilkamina miałbym to grzebanie z głowy. Ale u siebie ograniczam palenie pelletem na rzecz fotowoltaiki i  układu pompy powietrze-powietrze.Ta ostatnia w trakcie realizacji. Montaż we wrześniu. 

Może któryś. Ale nie bedziemy tu raczej o tym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Outsider napisał:

Mój ma sonde. Tylko muszę przy nim ciagle coś ustawiać i dostrajać. I jest dobrze. Gdybym miał takiego Edilkamina miałbym to grzebanie z głowy. 

To są tylko dwie możliwości albo kocioł do du...y, albo człowiek problemowy.

Innych powodów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Do doopy to są twoje osądy. Biawar to jako kocioł jest produktem wyśmienitym. Sterownik Plum też jest świetny. Pod jednym warunkiem. Nierównomierność podawania przy żmijce to norma. I jeżeli ktoś potrafi skorelować ze sobą trzy poziomy mocy z trójparametrem fuzzy logika mocy palnika i trójparametrem fuzzy logika sondy to będzie sie paliło prawidłowo. Żeby nie było zbyt prosto to jest jeszcze całkowanie wentylatora i jego wzmocnienie. Jesteś taki mądry żeby dopasować ustawienia tych parametrów do zmiennej w czasie ilości wpadających ziarenek pelletu do palnika pry zmiennej modulacji mocy żeby nie było dymu ani przechłodzenia palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.