Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellux 200 Touch. Czy to dobry wybór?


patyk87

Rekomendowane odpowiedzi

Kotły grzeją tak samo, to w jaki tryb potrafią wejść i czym sterować to kwestia sterownika i tego co potrafi. Ferroli też możesz zrobić na pogodowce i mieszaczu, kwestia dokupienia odpowiedniego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o kotle Nibe Biawar ktoś pisał że ciężko go sterować termostatami pokojowymi. W wątku o ferroli natomiast że potrzeba umsa albo Techa i2. i jest w stanie wl się na żądanie pokojówek. 

Nie montujac pokojówek kocioł pracuje wg temp otoczenia tak? I nie ma wtedy możliwości bym miał non stop 21stC w domu. +/- 0.5st. Coś źle rozumiem? Prostym językiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli obsługuje pokojówkę ale jedną. Natomiast nie obsłuży mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci termostat pokojowy?

Bufor 400l to trochę mało. 500 to minimum.

2 godziny temu, patyk87 napisał:

Nie montujac pokojówek kocioł pracuje wg temp otoczenia tak? I nie ma wtedy możliwości bym miał non stop 21stC w domu. +/- 0.5st. Coś źle rozumiem? Prostym językiem. 

Czy z pokojowkami czy bez to nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gonzo19 napisał:

Bufor 400l to trochę mało. 500 to minimum.

Bufor dobierasz do mocy kotła. Do 12KW 400-500l jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

Ferroli obsługuje pokojówkę ale jedną. Natomiast nie obsłuży mieszacza.

@eliks pisałem że albo biawar na plumie albo ferroli z dodatkowym techem i2. W wątku o ferroli z mieszaną inst pisaliscie  że można i umsa na dwa termostaty. 

 

Godzinę temu, Gonzo19 napisał:

To po co Ci termostat pokojowy?

Bufor 400l to trochę mało. 500 to minimum.

Czy z pokojowkami czy bez to nie realne.

Nie rozumiem 1szego pytania. Po to by w pokoju było tyle ile chce a nie 24 czy 25stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gonzo19 napisał:

 

Czy z pokojowkami czy bez to nie realne.

Co jest nie realne ? wszystko jest realne tylko coś musi pilnować temperatur w pokojach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, patyk87 napisał:

Nie rozumiem 1szego pytania.

pisałem jak nie było kolejnych odpowiedzi, dotyczyło tego: "W wątku o kotle Nibe Biawar ktoś pisał że ciężko go sterować termostatami pokojowymi. W wątku o ferroli natomiast że potrzeba umsa albo Techa i2. i jest w stanie wl się na żądanie pokojówek.  "

 

Zresztą to nie ma znaczenia. Ja uważam tak jak uważam, a inni odwrotnie, a Ty zrobisz jak chcesz.

Sam ocenisz jak zrobisz i pomieszkasz z rok lub więcej.

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gonzo19 napisał:

jaki kocioł by nie był, to 500l jest minimum, ale każdy sam sobie oceni.

Trochę dziwne to stwierdzenie, ale świadczy o tym , że nie wiecie do czego służy bufor ani jak się go dobiera.

2-3 lata temu była taka "moda" na forum palnik kipi + bufor, byle duży, min 1000l i jakoś to przeszło, ciekawe dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tą "górę" się rozchodzi - jeden pisze 300-400l, drugi min 500l a inny jeszcze, a co tam, od razu wali 1000l bo będzie lepiej.

Mam pytanie :

Czy ktoś sobie policzył jakie są straty postojowe zasobnika ciepła zwanego buforem, szczególnie takiego robionego ze starego hydroforu i izolowanego byle czym i byle jak.

Na zachodzie dobrze izolowany bufor kosztuje naprawdę sporo - gdyż straty ciepła to strata kasy!

Fajnym ale infantylnym tłumaczeniem złej, słabej lub nie istniejącej instalacji rur , bojlera czy bufora jest argument : że ciepło i tak zostaje w domu!

Ale kotłownia ma osobną wentylację i osobny wywiew czyli i tak całe stracone ciepło ląduje w kominie lub w na dachu.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gonzo19 napisał:

jaki kocioł by nie był, to 500l jest minimum, ale każdy sam sobie oceni.

Ja liczę 25-30 litrów na 1KW mocy kotła ale niech każdy robi jak uważa. A w DTR mam tak:

 

Screenshot_20200820-184054.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

Czy ktoś sobie policzył jakie są straty postojowe zasobnika ciepła zwanego buforem, szczególnie takiego robionego ze starego hydroforu i izolowanego byle czym i byle jak.

U mnie producent podaje 2,3kWh/24h, ale zakładając, ze mam inne ocieplenie to pewnie jakieś 3kWh/24h. Nie liczyłem.

1 godzinę temu, sambor napisał:

No właśnie o tą "górę" się rozchodzi - jeden pisze 300-400l, drugi min 500l a inny jeszcze, a co tam, od razu wali 1000l bo będzie lepiej.

 

Mnie wychodzi, ze 500 to pojemność optymalna dla peletu i ogrzewaniu mieszanym. Dla samej podłogówki to te 300l moze wystarczy. Opieram się na opiniach użytkowników z tego i innych for. Ten co ma 300, twierdzi, ze jednak ciut za mało, ja mam 500 i widzę, ze jest akurat, łącznie z tym, ze musiałem doświadczalnie dobrać max temperaturę(wyszło mi 64st)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

Czy ktoś sobie policzył jakie są straty postojowe zasobnika ciepła zwanego buforem...

Ciekawe zagadnienie...

Według moich uśrednionych pomiarów/obliczeń mam 5 kWh/dobę.

Temperatura z zakresu 40-65C. Pojemnosc ~550l. Grzane ~1/2 zbiornika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.