Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik ONE czy ONE BASIC ?


lukaszm89

Rekomendowane odpowiedzi

Pellet jest dość kruchy sam w sobie (najwyższej klasy, „Lava” albo „Barlinek”), przechodzi przez podajnik i do pieca trafia już trochę trocin, które nie trafiają na palenisko tylko są wciągane do komina. Mechanizm czyszczenie naprawiałem już dwa razy, bo się rozlatuje... 

Tak wyglada mój piec po ok tygodniu dwóch, komin zatyka się średnio raz na miesiąc, w środku są trociny, które się palą jeszcze w kominie na kolanku (rura kwasówka chyba 120mm)

4FF73CF3-2C5A-4A66-A3B4-40BA69617A74.jpeg

C5E010FF-39E3-42AD-85E5-2DB1DC869D20.png

3D23A277-DD2A-4CBD-9C5C-03192C92EBEA.jpeg

9F7FD000-E41A-495C-A8AB-380D3BFB8573.jpeg

2AC5F723-622D-42F7-8A7D-F2171B6C7543.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja - szox. Wymienik wygląda tragicznie. Coś tu tlenu brakuje przy spalaniu, że tak "czarno", albo moc kotła źle dobrana do budynku. Wisienką na torce to żarzący sie pellet w rurze kominowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp powietrza jest i to chyba za duży, wentylator zmniejszyłem na minimum, bo im mocniejszy tym więcej wiór wciąga w komin. Zastanawiałem się czy nie lepszy byłby tańszy „gorszy” pellet, jest bardziej sklejony zwarty, a nie taki „super” naturalny rozpadający się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, w drugą stronę to też działa - zbyt dużo tlenu też niedobrze. RCK w kominie siedzi? Wygląda na to, że nawet bez udziału zbytniej dmuchawy wyrywa Ci mocny ciąg kominowy pellet do komina.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarz mi powiedział, że piec ma swój wentylator i ma zapotrzebowanie na „zerowy” ciąg, rura nie jest szeroka, kwasówka i dość dobrze ciągnie sam w sobie więc nie potrzebuje dodatkowego wentylatora, problem w tym, że nie da się go wyłączyć, można zmniejszyć do min 16%, fabrycznie był ustawiony na 75%. W kominie nie ma żadnych czujników. Piec ma w sobie jakieś, które regulują moc wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Trener40 napisał:

A na jakiej mocy ten palnik pracuje? Czy czasem nie śmiga na minimum? 

Na maksa (15Kw), można zmniejszyć do chyba najmniej 11Kw, jak pracuje to w menu się waha między 10-15Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w kominie to popiół, który nie trafia do popielnika tylko leci w komin plus wióry z pelletu, które w końcu zaczynają się w nim palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co na to Pan Heiztechnik? Zaraz znowu będzie,  że nie jestem fanem ich kotłów. Albo że wina pelletu. A użytkownik sam sobie winny bo nie rozbiera i nie czyści przewodów dymowych trzy razy w tygodniu. Osobiście wywaliłbym im taki kocioł pod bramą firmy.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja rozumiem że coś wydmuchuje, kurz, pył, spaliny ale tam w rurze przecież jest niedopalony pellet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest niedopalony pellet. Tam zbiera się popiół i śmiem twierdzić, że też pewna ilość sadzy, a kolor wymiennika mówi sam za siebie. Jak już się tego tam trochę nazbiera, to wystarczy, że poleci trochę tlących się drobinek pelletu i całość się zapala. Dlatego tak wygląda ta spalona skorupa. 

Edit:

Panowie. Popiół przecież się nie zapali, a nawet gdyby tam lądowały trociny, to po ich spaleniu pozostanie pyłek, a tam są "kartofle" 

Stawiam nadal na sadze. 

Edytowane przez Trener40
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem konstrukcja blachy na palenisku jest zła, powinna być w podobnym kształcie, prawie połowa peletu trafia dookoła paleniska. Do komina trafiają prawie całe wióry, które wypadają z podajnika, część zapala się „w locie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, nie znam się na tym temacie, różnie czytałem w internecie, na pewno nie wychodzą z niego żadne czujniki z wyjątkiem termometrów.

87C2AF1D-80CF-4E5F-A218-8881D49E9D1C.jpeg

3FAF4BBF-AC5E-4CB9-A67B-472C2A44FFF9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basic zdaje się nie ma sondy. 

Ty tam masz problemy z ciągiem kominowym, typowy objaw, zobacz jaką masz temperaturę podajnika na wygaszonym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam co pisał @Heiztechnik to każdy HT ONE ma sondę bez względu na wersję. Stare modele nie miały sondy. To dość nowy kocioł z 2018, więc na pewno ma sondę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2018 to się właśnie łapie na ten "stary kocioł" raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma sondy to producent powinien wymienić ten kocioł na nowy egzemplarz pozbawiony wady. Brak sondy i później jej dodanie to przyznanie się do błędu projektowego kotła a nie dodanie jakiejś nowej funkcjonalności, ficzersa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzicie temperaturę podajnika na wyłączonym kotle, to wygląda jak cofka kominowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napowietrzenia kotłowni, jest puszczony kanał z zewnątrz który idzie to kominka i dalej na kotłownie, oprócz tego jest kratka wentylacyjna, która idzie rownolegle z kominem. 
Jeśli chodzi o to rck, to właśnie różnie czytałem, ale z tego co widziałem od sterownika nie ma puszczonych żadnych kabli, oprócz czujników temperatury.

Temperatura na wygaszonym jest za duża? Nie wiem ile powinno być, ale czy to 45st to dużo, jeśli piec nie dawno pracował i ma w sobie wodę nagrzaną do 55st?

P.S. Tak, komin jest raczej wysoki

Edytowane przez Adeeriaen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy tej konstrukcji, może tak ma być, ale w porównaniu do innych sprzętów jest dużo. Jak to ma wodę 55*? Chyba chciałeś napisać 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.