Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LG Therma V r32 9kw HN0916M NK4


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie odnośnie montażu pompy ciepła jak za tematu , chodzi o czujnik ciepłej wody użytkowej , jaki to powinien być czujnik ( chodzi o charakterystykę ) , bo w zestawie nic nie było , a w instrukcji nie ma o tym mowy , Czy czujnik temperatury podłącza się bezpośrednio do płytki sterownika po przez załączoną wtyczkę 4 pinową z dwoma kabelkami , bo też nie za-bardzo w instrukcji jest to opisane . 

Dodam wszystkim że instaluję pierwszy raz tą pompę a szkoleń na obecną sytuację nie ma , wiec posiłkuje się forum .  może ktoś ma taką pompę i coś podpowie , 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam , nikt nie odpowiedział i w tym czasie sam uzyskałem odpowiedź bezpośrednio z serwisu , otóż jeżeli chcecie mieć pomę LG THERMA V i chcecie grzać wodę CWU to musicie dokupić czujnik z oryginalną wtyczką za 230zł brutto ( co dla mnie jest absurdem ) czujnik to NTC5K ( na allegro za 20zł ) a wtyczki samej nie można kupić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam , coś mało kogo interesuje ta pompa ciepła , a ja po prawie pół roku użytkowania mogę coś napisać . 

Pompa chodziła praktycznie od końcówki kwietnia i grzała wodę do 50 stopni 220l. zużywaną na 3 osobową rodzinę , my zużywamy około 10m3 wody w miesiącu ( razem zimna i ciepła )  w tym czasie do dnia dzisiejszego zużyła 300kw według osobnego licznika założonego tylko dla pompy ciepła . Czy wynik dobry czy zły to nie wiem , ale jestem zadowolony. Teraz zobaczymy jak będzie sie spisywała na ogrzewanie domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maniek83 napisał:

 Bo ja na bojler 150 litrów zużywam 60-70kWh na miesiąc.

Na bojlerze jest naklejka ( informacje). Przeczytaj jaka jest strata dobowa. Wygląda na to, że wody cieplej to Ty mało używasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyle zużywam w miesiącu, w którym wszyscy wyjadą na wakacje na 3 tygodnie. Przy takim mikrozużyciu to tylko grzałka, bo pompa nie ma sensu ekonomicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maniek83 napisał:

Raczej normalna wartość ale ta pompa ma niewiele większą wydajność niż moja grzałka elektryczna do CWU. Bo ja na bojler 150 litrów zużywam 60-70kWh na miesiąc. Trzeba by to policzyć dokładniej ale tak na oko chyba wole grzałkę.

A jakiej mocy masz grzałkę ? od jakiej temperatury do jakiej dogrzewasz cwu ile trwa takie dogrzanie , ile razy na dobę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam sie czy jest sens prowadzić PC w sezonie grzewczym na wyższe temperatury pracy do ogrzania cwu,czy lepiej pozostać na zwykłej grzałce,która tylko dogrzeje wodę do nieco wyższej potrzebnej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pompę LG 9kw r32. Mam problem z ogrzewaniem wody. Mój problem polega na tym ze woda musi spać o 15 stopni mniej niż jest ustawiona na pompie. Czy te ustawienia można zmienić i ustawić aby temperatura wody spadała tylko o 8 stopni. Wchodziem w ustawienia serwisowe nic takiego tam nie widzę żeby to przestawić. Czy ktoś może mi pomóc.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.04.2020 o 12:55, majdan1986 napisał:

Witam, 

Mam pytanie odnośnie montażu pompy ciepła jak za tematu , chodzi o czujnik ciepłej wody użytkowej , jaki to powinien być czujnik ( chodzi o charakterystykę ) , bo w zestawie nic nie było , a w instrukcji nie ma o tym mowy , Czy czujnik temperatury podłącza się bezpośrednio do płytki sterownika po przez załączoną wtyczkę 4 pinową z dwoma kabelkami , bo też nie za-bardzo w instrukcji jest to opisane . 

Dodam wszystkim że instaluję pierwszy raz tą pompę a szkoleń na obecną sytuację nie ma , wiec posiłkuje się forum .  może ktoś ma taką pompę i coś podpowie , 

 

tam jest termistor prawdopodobnie 5k

wiec czujnik od jakiego kolwiek pieca czy innego urzadzenia zadziała a wtyczke mozna urzezbic z dowolnej innej wtyczki tylko zeby pinów nie pogiąć

zamontowałem 2 pompy lg w splicie   i mam nadzieje że 2 ostatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lg robił kiedys bardzo dobre klimy ,lata 2000-2005 to było cos ,ale po pracy pompy jej  algorytmie wyglada to tak jakby wzieli klimę zamiast wentylatora zamontowali pompe obiegową i tak puścili na rynek , lepiej by człowiek samemu zrobił z byle jakiej klimy inwenterowej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

W moim przypadku wzięli JZ od VRFa i dorobili do niej wewnętrzną bez rewersu, bez obiegówki, bez grzałek. Defrost tzw ciepłem sprężarki wew.  W efekcie otrzymali to 

 20min defrostu przy +4C i kondensacja wody na rurociągu wewnątrz domu. 

Brak obsługi 2 pomp obiegowych, brak sterowania woda + powietrze, brak adaptacyjnych krzywych grzewczych. Nawet podglądu parametrów urządzenia z poziomu sterownika nie ma. Mocno surowy produkt, ale i nie wygląda na to by mieli zamiar go dopracować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po świętach tak G bede wymieniał

właśnie defrost zabija sprężarkę

zapomniałą sie wyłaczyć i zaczeła warczeć ,wniosek jeden moze sprzezarka jeszcze kilka dni przeżyje

pójdzie w jej miejsce EHS12kW czyli cetyfikowane 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że defrost ją zabija, to nie mebel chłodniczy z odtajaniem gorącym gazem bez separatora. Tu jedno z 3, albo jak piszesz problem po stronie zasilania/sterowania, albo ilość czynnika, albo z obiegiem oleju. Sprawdź wszystko kilka razy byś nie miał za chwilę reklamacji na swoją robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wymieniam po kims ,czynnik była sprawdzany juz przezemnie ,

klient ma juz dosc tej pompy i gryzie sie z dostawcą (nie moja sprawa) pompa nie osiagałą parametrów mimo ze czynnik jest ok ,prady dosc spore COP max 2,5 wiec poprostu klient juz nie chce słyszeć o tym sprzęcie

jeszcze wczoraj dostałem nagranie z pracy sprezarki wiec tylko czekac na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepsza okazja by wdepnąć w czyjeś łajno. Ustal czemu prądy są duże, czy to problem ze skraplaniem, czy mechaniczny w samej sprężarce. Sprawdź przegrzanie i dochlodzenie, obejrzyj inst pod kątem transportu oleju. Ustal przyczynę, bo po wymianie klient zacznie ciebie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zacznie ,problem wg mnie na sprezarce ,cisnienie w normie ok 25bar a temp 90st  czyli jesli było by mało czynnika to tak by mogło sie dziac ,ale jesli prady duze ,sprawnosc mała cisnienie nie wariuje to znaczy ze sprezarka niedomaga ,klient nie chce nawet rozmawiac o tej pompie ,ma tylko  zdemontowac zapakowac i tyle ,tam było juz 14 interwencji serwisowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, ale ja byłbym ostrożny. Może przepływy za małe, albo powierzchnia wężownicy zasobnika CWU. Może rura cieczowa gdzieś załamana i pracowała na ogromnym przegrzaniu 

Jak uważasz, ale ja byłbym ostrożny. Może przepływy za małe, albo powierzchnia wężownicy zasobnika CWU. Może rura cieczowa gdzieś załamana i pracowała na ogromnym przegrzaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.