Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Forumowa Lista Przebojów


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie kilkanaście lat nikt nie zdenerwował mnie na tyle mocno, by kilkanaście taktów Griega w tym niepowtarzalnym wykonaniu A. Netrebko nie mogło ukoić moich nerwów. Cztery pory roku na miarę naszych dziwnych czasów. Nacieszcie ucho:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry, do takiej muzyki trzeba dorosnąć 🙂  kiedyś nie widziałem w tym nic pięknego. Teraz często słucham 🙂 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 18:00, HarryH napisał:

Ciekawe. A co Ci się wyświetli po tym, zaiste potrójnie sentymentalnym szlagierem?


Na wstępnie, wspomnę o dwóch ważnych sprawach.
1 - nie wiem w jaki sposób potrójnie zaakceptować radość mego serca w Twoją stronę.
2 - niestety musiałem nieco zrecenzować to co mi się wyświetliło, moim zdaniem zrobiłem to prawie profesjonalnie (musiałem pominąć tematy polityczne, kuchenne, itp.).
 

Zacznę od trzeciego miejsca.

Małgorzata Kozłowska.
Zapewne pojawiła się na wyświetlanej liście YouTube, gdyż  subskrybuje kanał tej młodej aktorki. Dzień wcześniej zamieściła na YouTube wykonanie piosenki Norah Jones, zarejestrowane w improwizowanym studiu swojego mieszkania. 
 

 

Drugie miejsce.

Luciano Pavarotti i James Brown, to co zamieściłeś powyżej.
Szczerze mówiąc mnie to wykonanie nie przypadło do gustu, to nie jest autentyczna, przekonywująca muzyka.   

Więc na Moje drugie miejsce wpisuje wykonanie utworu Caruso w wykonaniu Luka Sulic wiolonczela i Evgeny Genchev fortepian.
Co prawda znalazłem dużo lepsze wykonanie akustyczne (w studiu koncertowym), ale pozostaje przy tym co mi wskazał YouTube.
 

 

Na najwyższym podium znalazł się Lucio Dalla i jego wykonanie Caruso.
Sprawdziłem na serwisie muzycznym Spotify ilość odtworzeń utworu Caruso w wykonaniu Lucio Dalla i duetu Luciano Pavarotti i Lucio Dalla.

19 384 120 - Luciano Pavarotti i Lucio Dalla.
25 426 026 - Lucio Dalla.

To jest wykonanie genialne, oczywiście jest to tylko moje subiektywne zdanie. 
 

 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna jest 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2021 o 16:12, pochłaniacz napisał:

Śliczna jest ,,,

Ładnie śpiewa, doskonale można się wczuć w brzmienie muzyki Chorwackiej.
Tylko się pytam, po diabła celowo i jaskrawo epatuje swoją cielesnością, co doskonale widać w jej pozostałym repertuarze.


No dobrze niech będzie, że jestem starym zgredem.  
Proponuje więc pozostać nieco dłużej przy muzyce Chorwackiej.

Z mojej strony proponuje dwa utwory chorwackich muzyków z zespołu Klapa Rišpet.


Pierwszy nawiązuje do "męskiej cielesności".
 



Drugi, to ballada o spełnionej miłości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie koleżanki i koledzy, że rozpocznę w ten ciepły wieczorny piątek, rozkoszny muzyczny weekend.  


Zapraszam na muzyczna domówkę.
Kasia i Jacek zaprosili do wspólnej muzycznej biesiady, Julię Pietruchę i zespół Kraków Street Band.
 

  

ps.

Mam pewne wątpliwości, czy w obecnych zawirowaniach, drogi nadal mogą być postrzegane jako proste.
Fajnie jest, że artyści nadal potrafią używać instrumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś to tylko kanapowe rozważania, o decyzji podjętej 77 lat temu.


Niech liczą trupy - wiersz Anny Świrszczyńskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego, sanitariuszki.

Ci, co wydali pierwszy rozkaz do walki
niech policzą teraz nasze trupy.

Niech pójdą przez ulice
których nie ma
przez miasto
którego nie ma
niech liczą przez tygodnie przez miesiące
niech liczą aż do śmierci
nasze trupy
.

źródło:
https://poezja.org/wz/Świrszczyńska_Anna/26466/Niech_policzą_teraz_nasze_trupy

 

"Stare Miasto" to utwór z albumu "Powstanie Warszawskie", nagranego przez zespół muzyczny Lao Che w 2005 roku.

Powstanie Warszawskie to zjawisko tak bardzo osobliwe, że trudno przypisać mu jakiekolwiek analogie. Dla nas – bez względu na różnorodne kontrowersje, które ten temat powoduje – jest to okres historyczny przede wszystkim przesycony romantyzmem.

Postanowiliśmy napisać płytę o owym czasie, czasie prób człowieczego morale. Bestialstwo kontra uniesienie młodzieńczej odwagi, przyjaźni, współistnienia w warunkach tak dalece ekstremalnych, że niemożliwych do pełnego odczucia przez nas – ludzi teraźniejszości. Jedyne co możemy to iść drogą wyobraźni.
źródło:
https://laoche.art.pl/dyskografia/powstanie-warszawskie-2005/

 

 


Ocali nas miłość” to nowa płyta zespołu Organek, która ukazała się w lipcu 2021 roku.
Utrwalony koncert  w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, więc fonia jest fatalnej jakości.
Utwór "Idziemy w miasto".

 

 

 

Na zakończenie, by nie było tak patetycznie nowy cover  Małgorzaty Kozłowskiej, "Dni, których jeszcze nie znamy", Marka Grechuty.
 

Tyle było dni
Do utraty sił
Do utraty tchu
Tyle było chwil

Gdy żałujesz tych
Z których nie masz nic
Jedno warto znać
Jedno tylko wiedz

Że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
,,,

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Witek-z-Ulicy napisał:

 

Dziś to tylko kanapowe rozważania, o decyzji podjętej 77 lat temu

 

Zdania są podzielone na tych kierujących się rozumem i na tych kierujących się sercem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PioBin napisał:

Zdania są podzielone ,,,

 

Kantowskie ujęcie mądrości i jego aktualność.

,,, Reguły mądrego działania są jednak czymś zupełnie innym niż mądrość jako taka;
mądrość jedynie praktyczna jest czymś zupełnie innym niż opisywana często przez
filozofów mądrość teoretyczna.
,,,

źródło:
https://wuwr.pl/spwr/article/download/11979/10891/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie uznają chyba urlopu. I dobrze :)

A gdzie jest początek, źródło wszelkiej mądrości?
Tej mądrości, która nas wynosi na szczyty a bez której upadamy (moralnie i fizycznie)?
Tej mądrości, która wiąże losy jednostki a także narodu? Tej, która uzdalnia do podejmowania właściwych decyzji?
Tej samej, która radzi jak trwać w cieniu zgubnych przedsięwzięć z przeszłości, chwil słabości a także konsekwencji tego co się stało i nie sposób już zmienić?

Czy możliwym jest uchwycić mądrość, nie zrozumiawszy czym jest błąd?

Jedynie chrześcijaństwo odpowiada rzeczowo na te pytania, reszta to bajki, daremne i próżne zaciekanie się w myślach.
Jest jeszcze coś, o czym nie śniło się filozofom. Wpływ. Przykładem duch przywódcy, przenika naród i prowadzi; świadectwem jest dobrobyt lub nędza (zarówno fizyczna jak i duchowa).  
Warto przy tej okazji dodać jeszcze i to, że wolność osobista mierzy się także wpływem cywilizacji chrześcijańskiej.
To jednak na inną już okazję :)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak ktoś szukałby pomocy w rzuceniu wszystkiego i wyjechaniu na urlop - to mi pomogło 5 lat temu:

@Fozgas - stare czasy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak co by nie zapomnieć o Fredim....

 

 

Moja cudowna Kasia 🙂

 

Zapis z Poland Rock 2021

To dla tych, co lubią mocne uderzenie.  Sam byłem zdziwiony, bo cały koncert w takim szybkim tempie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ktoś sklina artystę i wypomina, że się spóźnił, zmienił zdanie, przyszedł niestosownie ubrany, popełnił gafę lub wygłosił jakąś oryginalną, fantastyczną opinię...
to wie co robi, rozumie w jakim świetle stawiają jego samego takie pokrzykiwania?

Są sprawy, których można się spodziewać i których spodziewać się nie należy, zwłaszcza po artystach.

Okazuje się, że trudno to zaakceptować, rozumieć.
Wieczne zdziwienie, zaskoczenie, oburzenie to taki „chleb powszedni” dla wielu „profesjonalnych wierzycieli”, zwłaszcza tych „porządnych”, „głęboko moralnych”…

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadła mi w ucha ta nuta;

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 23:35, Witek-z-Ulicy napisał:

Temat zapewne polityczny...

Może dlatego, że historia „robi kółka” :)

https://www.youtube.com/watch?v=WCS_ATQ_TaU

I nie dziwne. Przyzwyczajenie utrwala się latami. Zmienia się tylko krajobraz…

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.