Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Forumowa Lista Przebojów


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

Było o ciszy z rana, będzie także wieczorem.

Fryderyk Chopin - Nokturn b-moll op. 9-1 nr 1.


ps.
Pani Bożena Goszka nie tylko potrafi zaprezentować na swoim kanale ciekawe i wartościowe utwory muzyczne, ale zawsze uzupełniająco okrasza je znakomitymi ilustracjami.

Dobranoc.

  

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenomen kawałka polega na tym, że wielu ludzi zaraz opowiada jakieś historie z tym utworem w tle (przynajmniej jeśli żył w 78 ? ). Nacieszcie ucho perfekcją:

 

 

Edytowane przez HarryH
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś moja propozycja muzyczna trochę nietypowa (miała być wczoraj).

Powiem strzeże, że nie przepadam za takim stylem muzycznym. Myślę, że moje odczucia muzyczne także potwierdziły by dwie osoby o których wspomnę w tym poście. 
Takie ostre nuty raczej lubi większość operatorów bojowych z JWK w Lublińcu.

Wczoraj  odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.
Obecny dowódca JWK płk Michał Strzelecki przekazał obowiązki swojemu następcy, ppłk Wojciechowi Danisiewiczowi.

Zgodnie z decyzją ministra obrony Mariusza Błaszczaka płk Michał Strzelecki został skierowany na studia generalskie, czyli podyplomowe studia polityki obronnej. Od czerwca będzie uczył się na prestiżowej uczelni  US Army War College w Stanach Zjednoczonych.
 

996352913_ZmianadowdcyJWK.jpg.07c91b0f538a4d7e799c6ae0805355b9.jpg


Ps. 
Powiem strzeże, że te "lakierki" jakoś nie pasują mi do munduru.


No dobrze, to teraz chwila na muzykę. Ta muzyka jest zaprzeczeniem słowa "cisi i skuteczni".


 

 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Powiem strzeże, że te "lakierki" jakoś nie pasują mi do munduru.

W okresie przejściowym - na początku lat 90-tych XXw lakierki były czarne do skarpetek khaki - a jeszcze wcześniej całkiem rozsądnie były buty brązowe i skarpety khaki a zmiana była stopniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tych dylematów....

Mundur stalowy, skarpetki i rękawiczki stalowe (na uroczystości białe) , buty czarne.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam:  Dlaczego te dwa gamonie nie maja masek ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pochłaniacz napisał:

Dlaczego te dwa gamonie nie maja masek ?  

Są na służbie, wykonują zadania służbowe wiec są zwolnieni z obowiązku ich zakładania. Pomijam dywagacje na temat słuszności ich zakładania kiedy gdzie i przez kogo. Ksiądz, dziecko do lat 4, kierowca autobusu, politycy (niektórzy) itd. Nonsens przepisów przerósł samych ich tworzących. Nikt również nie nosił ich w trakcie normalnej pracy chyba ze pracodawca ustanowił inaczej…

Co do „gamoniu” nie podoba mi się Twoja retoryka kierowana pod ich adresem . Ja mam więcej szacunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem w wojsku, i mam swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem w armii i mam swoje zdanie, ale tu chodzi raczej o szacunek do Kraju. Mnie go nie zabrakło, choć w sumie był wtedy Układ Warszawski z ruskimi generałami i tym całym syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Witek-z-Ulicy napisał:

jestem niezmiernie ciekawy roli maseczek w przestrzeni otwartej.

A ja jestem ciekawy, po jakiego kazali nam je nosić, skoro są nieskuteczne.  Ale to nie ten wątek, a w tamtym się nie udzielam.

Tak gwoli ścisłości, tamten post napisałem w tonie żartobliwym, ale nie zamierzam tutaj nikogo przekonywać na siłę.

Co do szacunku. Szanuję ludzi, którzy mnie szanują.  Szanuję PSP, OSP, Policjantów. To, kto kim jest, nie ma znaczenia. Liczy się to, czy jest człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz usłyszałem to w taksówce w Krakowie i nie chciałem wysiąść dopóki się nie skończy a miałem wtedy może z 11 lat .Pan taksówkarz starszy pan chyba miłośnik klasyki bo słuchał razem ze mną . Wtedy jeszcze takie kawałki można było wysłuchać w radiu w całości , o reklamach nikt nie słyszał bo i tak wszystko ze sklepów znikało , liczył się towar .

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz się przyznać który z kolegów to oglądał i pytanie dodatkowe w którym programie to było emitowane ? Pamiętacie .

 

Edytowane przez mac65
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. @Witek-z-Ulicy
Ciekawi mnie powód. Nie jest tak, że przychodząc w gości (gdzie jest TV), „nadrabiasz” i  przełączasz kanały najchętniej i najczęściej? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci rok idzie, jak nie włączamy Tv.  Fizycznie posiadamy, płacimy za dekoder, ale nikt z nas tego nie ogląda. To co chcę zobaczyć, oglądam w internecie,  i robię to wtedy, kiedy mam na to czas i ochotę. 

Będąc w gościach, nigdy bym się nie odważył dotknąć pilota. Nawet jak jestem u rodziców, to trzeba oglądać to co gospodarz włączył. 

Wiem, że ludzie patrzą na nas jak na dziwaków, ale mnie tam się nie tęskni za szatańskim okienkiem.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu dziwactwa. Interesującym byłoby jednak poznać powody.
U mnie przebiega to jakby naturalnie, im słoneczko wyżej tym mniej czasu na TV. Jak to na wsi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym  przypadku to wyszło samo z siebie.  Podczas burzy odłączyliśmy telewizor od zasilania,  i  już tak zostało. 

Po jakimś czasie stwierdziliśmy , że jakoś za nim nie tęsknimy.  Dobro zrobiło się samo tym razem.  

Może kiedyś  zaczniemy go oglądać. Na pewno nie w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pasje/zainteresowanie, poświęcam temu czas. Nie chce mi się tracić czasu na stronnicze „informacje” z TV. Nic one nie wnoszą do mojego życia. Internet i wybór przekazu oraz rozmowa z lokalnymi ludźmi bardziej do mnie trafia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.