Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smola w piecu masakra


Danielo8319

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego w zestawie nie było czujnika, chyba że gdzieś jest schowany. Wcześniej wszystko paliło się normalnie więc kwiec cyrkulacja powietrza jest(ale sprawdzę) niestety nie jestem w stanie teraz określić co to są biała masa bo nie ma mnie w domu. Błąd w instalacji na pewno jest bo sam go zobaczyłem później potwierdził mi inny fachowiec, i ten co zakładał ma to poprawić ale nie bardzo mu się chce. Bo twierdzi że tak może być. Źle jest zrobione że pompa która pcha wodę na górę na kaloryfery pcha też od razu wodę w stronę pompki na podłogę, a mi się wydaje że wszystko musi być osobno. Problem też powstał jak chce podnieś temperaturę na podłodze to piec bardzo długo to robi i spada mu mocno temperatura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może inny ster (tech) ma na kotle?

Ale myślę, że powinien być standardowo tech K1Pv4, a jak jest ten to nie wszystko ma podłączone i aktywowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Danielo8319 napisał:

Kolego w zestawie nie było czujnika, chyba że gdzieś jest schowany. Wcześniej wszystko paliło się normalnie więc kwiec cyrkulacja powietrza jest(ale sprawdzę) niestety nie jestem w stanie teraz określić co to są biała masa bo nie ma mnie w domu. Błąd w instalacji na pewno jest bo sam go zobaczyłem później potwierdził mi inny fachowiec, i ten co zakładał ma to poprawić ale nie bardzo mu się chce. Bo twierdzi że tak może być. Źle jest zrobione że pompa która pcha wodę na górę na kaloryfery pcha też od razu wodę w stronę pompki na podłogę, a mi się wydaje że wszystko musi być osobno. Problem też powstał jak chce podnieś temperaturę na podłodze to piec bardzo długo to robi i spada mu mocno temperatura. 

Jaki sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "P" jest oznaczeniem, że jest PID.

 

 

I w zestawie jest standardowo czujnik spalin oraz czujnik pogodowy.

Znając życie instalator stwierdził, że PID nie jest potrzebny i schował do pudełka czujnik spalin  :)

 

 

Czyli nie korzystasz z pełnych funkcji sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być ten czujnik bo ktoś ten kocioł Ci ustawiał i ustawił bez PID czyli na sztywno. Najpierw dobrze wszystko przeszukaj :)

A może ten czujnik spalin sobie siedzi przykręcony w czopuchu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, to bardzo dziwne bo te czujniki są podstawą i standardem który daje defro.

Warto przedzwonić na serwis defro podasz nr kotła i wszystko będzie jasne. Jak coś to Ci doślą czego nie ma. I zapytaj o to u kogo zamawiałeś (lub instalatora) czemu nie ma kompletu

 

Tu jest ten czujnik

Screenshot_20200311_124222.jpg

 

A tu go się podpina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem kolego i teraz jest sprawa, tak że oni twierdzą że było wszystko, a sprzedawca że nie było, już oleje to zamówiłem nowy 180 zł w defro i jak tylko przyjdzie zamontuje. Ja chyba nie mam takiej kostki na piecu jak pokazałeś, ale przez telefon powiedzieli by podpiąć jak co do sterownika. Wygaszanie pieca powiedział że to prawdopodobnie przez to że jak 3 h nie złapie zadanej temperatury to wygasza się sam, co do smoły stwierdził podobnie jak ty kolego że trzeba zmienić ustawienia i nawet o jedna sekundę podawanie i kontrolować(u mnie problem bo do budowy mam 50km,i pracę w delegacji) teraz tylko pytanie czy jak rozpale w tym pid to wszystko samo będzie się ustawiać czy tam też muszę podawać czas podawania przestoju itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak serwis defro twierdzi, że wszystko było to i ta kostka przyłączeniowa też powinna być. To robią też standardowo.

Wejście na czujnik w czopuchu też powinien być.

Dobrze byłoby wszystko ustawić poprawnie od początku, wybrać poprawny palnik i moc kotła, uaktywnić pid, ustawić temp. kotła minimum 60°....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma tam czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie otwór na czujnik i otwór z gwintem aby ten czujnik przykręcić.

Przed kupnem sprawdź jeszcze czy może gdzieś sobie leży :)

Taka czarna mała kostka (w której są dwa przewody) też powinna być przymocowana do obudowy. I tam podłączasz czujnik spalin. Jeżeli masz możliwość to niech to ktoś sprawdzi

 

A jeszcze jak masz możliwość aby zrobić fotkę wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jestem pewien na 100%ze nie ma bo nawet jak piec przyjechał to kartony były otwarte. Jak później sprzedawcy mówilem że potrzebny czujnik to powiedział że to nie jest potrzebne o bez tego będzie działać, ten co montował to też twierdził ze nie trzeba. Więc nie myślałem już później o nim az do teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie :) Często się z tym spotykam, a po co, a na co i tak będzie lepiej :)

To aż wkurzające jest, że jest taka olewka. A człowiek płaci za wszystko kasę :(

Sprawdź czy jest te przyłącze czujnika spalin (jestem pewien, że jest) i fotkę wentylatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy tym sterowniku jest to standard czujników.

Może i u kolegi też tak gdzieś jest schowany do transportu. Choć zawsze widziałem w oddzielnym pudełeczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mam możliwości teraz sprawdzenia ale jak do soboty nie dojdzie od defro to sprawdzę sam, wejścia do zamontowania czujnika są tylko czujnika brak. Jak będę w domu wyślę fotki wentylatora. A no tak jest z tymi fachowcami mi jeden robił centralne 2 mce i nie zrobił zostawił wszystko rozje... Jak kasę dostał masakra. Drugi po nim poprawiał i też źle zrobił ma poprawić jak nie to powiedziałem mu ze przyjdzie inny i mu fakturę wystawie. Widzę że do takich pieców muszą być konkretni goście bo ci starsi to już nie ogarniają tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał @HarryH

 

2 godziny temu, Danielo8319 napisał:

Kurde nie mam możliwości teraz sprawdzenia ale jak do soboty nie dojdzie od defro to sprawdzę sam, wejścia do zamontowania czujnika są tylko czujnika brak. Jak będę w domu wyślę fotki wentylatora. A no tak jest z tymi fachowcami mi jeden robił centralne 2 mce i nie zrobił zostawił wszystko rozje... Jak kasę dostał masakra. Drugi po nim poprawiał i też źle zrobił ma poprawić jak nie to powiedziałem mu ze przyjdzie inny i mu fakturę wystawie. Widzę że do takich pieców muszą być konkretni goście bo ci starsi to już nie ogarniają tego. 

OK, spoko.

Tylko przed przejściem na PID zrób porządek z kotłem i palnikiem :)

Tu masz czujnik spalin i takie przyłącze przeważnie jest blisko czopucha

 

Screenshot_20200311_184843.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.