Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Z Podajniekiem


dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze dwa lata temu mieszkając w domu rodziców miałem najblżej do kotłowni i ja zajmowałem się paleniem w piecu, obecnie mam piec z podajnikiem tłokowym palę w nim drugą zimę, oraz przez całe lato grałem bojler również z wykorzystaniem podajnika. Kupując piec zwravcałem uwagę aby miał dodatkowy ruszt na którym głównie latem mógłbym napalić aby nagrzać wodę w bojlerze. Nigdy nie paliłem na dodatkowym ruszciue i raczej nie będę nigdy w ten sposób palił, ponieważ nie ma to najmniejszego sensu. Latem paląc non stop grając bojler 220 litrów przy czteroosobowej rodzinie spalałem około 200 kg miału na miesiąc na pewno nie więcej ewentualnie niedużo mniej a gorąca woda była non stop. Za tonę tego miału płaciłem 430 złotych więc za takie nieduże pieniądze nie warto mi się bawić i palić na dodatkowym ruszcie, szczerze polecam zakup pieca z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że się trochu nie zrozumieliśmy się, chodziło mi o to że kto używał pieca zwykłego bez podajnika a po jego wymianie kupił piec z podajnikiem i jakie różnicę odczuł w paleniu takim piecu szczególnie w zużyciu paliwa. Czy w piecu zwykłym tradycyjnym na paliwa stałe piec taki więcej spala węgla czy nie. Lecz dziękuje za odpowiedź bo mniej więcej mogę przybliżyć sobie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam prośbę do osób które użytkowały piec tradycyjny no i zmieniły go na piec z podajnikiem. A więc czy mogły by takie osoby napisać czy jakieś różnicę odczuły w opalaniu, czy koszty się zmniejszyły itp. Dziękuję za odpowiedź

Przez 15 lat paliłem w zwykłym Zębcu górnego spalania. Przez cały sezon grzewczy spalałem 3 tony węgla typu orzech II. Od dwóch lat mam Stalmarka 17kW z podajnikiem tłokowym, który spala około 2,5 tony miału na sezon. A więc oszczędności znaczne biorąc jeszcze pod uwagę cenę orzecha i miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie kosztów ogrzewania uważm na podstawie wymiany doświadczeń ze znajomymi że przy ogrzewaniu miałem jest podobny koszt do ogrzewania drewnem z tym że w przypadku drewna dokładanie co kilka godzin a podajnik automatyczny co 3 do 7 dni w zależności od pieca. Natomiast w porównaniu ekogroszku wychodzi podobny koszt jak przy paleniu węglem w tradycyjnym piecu. Tak więc może i oszczędności nie są jakieś rewelacyjne ale wygoda którą trudno przeliczyć na pieniądze.

A jeszcze wracając do wyboru kotła to namawiał bym abyś wziął pod uwagę piec podany przez Neo czyli Klimosz Ling Combi, myślę że do takiego palenia jak opisujesz chyba byłby najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie, przepraszam że odkopuje ale chciałem się pochwalić nowym zakupem kotła, nawet jestem z niego zadowolony solidna budowa mam nadzieje że tak samo będzie się w nim palić no i cała instalacja będzie działać tak jak potrzeba. Z różnic to, to że posiada suszenie opału + nowy sterownik ST-47. Zbiornik z boku ma 300litrów piec będzie jeszcze podgrzewał ten właśnie o to zbiornik :D

 

DSC03258.JPG

 

DSC03260.JPG

 

DSC03261.JPG

 

DSC03273.JPG

 

DSC03276.JPG

 

Mam prośbę, w pobliskiej miejscowości sprzedają taki eko groszek jak by ktoś mógł o nim coś powiedzieć czy jest dobry:

 

Bez%20nazwy%204.jpg

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajny wątek. Na początku zdjęcie Defro Duo gdzie wygląda naprawdę dobrze, a kilka postów niżej realna fotka gdzie wygląda słabiutko. Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy ale to pokazuje jak zdroworozsądkowo trzeba podchodzić do zakupu. Ładne fotki to nie wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Hydra1976

Widać że ktoś z Defro robi dobra reklamę dla swojej firmy. Onanizowanie się to zdrowy sport ale moze nie publicznie panowie ! Wszyscy znają zalety i wady defro , więc po co takie piękne zdjecia oraz grafki z Defro? I tak żeliwne kotły Duo sa znacznie lepsze bo trwalsze. Porównywanie Defro do Klimosza duala , czy Cichewicz to porównywanie opla do bmw. Tamte kotły są zeliwne, ruszt sie nie przepali bo jest zespolony , CHŁODZONY WODĄ. Mógłbym zdjęcia pokazywać ale nie publicznie - bo onanistą nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.