Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Dragon 25Kw Ster Lider-Masakra


badinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec Dragon 25 kw z podajnikiem i palnikiem samoczyszczacym podlączony czujnik pokojowy pod pompe na podlogówke pale ekogroszkiem mam do ogrzania 150 m2 + 65 lokalu(teraz nie ogrzewany)wszystko ocieplone jak trzeba. Szukam optymalnych ustawień ,gdyż piec moim skromnym zdaniem pożera bardzo wielką iość paliwa czyli ok 50kg na dobę :blink: .

Za kazdą podpowiedz bede wdzięczny z gory dziękuje.

 

BAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś jeszcze raz zadzwonić do producenta i prosić o pomoc. Masz do tego prawo. Nie masz obowiązku znać się przecież na obsługiwaniu pieca. Parametry powinien ustawić. Klient płaci klient wymaga

Jestem na etapie poszukiwania pieca do domu i szczerze powiem wszelkie uwgi sa dla mnie cenne.Właśnie tego się obawiam że wydam niemałe pienądze a potem radż sobie sam:(

Edytowane przez bonprix80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje ustawienia pieca:

temp. 40 st.

obroty w podtrzymaniu 35%

obroty maks 50%

czas przerwy 6min

czas przedmuchu 25 sek

krotność podawania 0

czas miedzy podawaniem 130s

czas podawania 20 s

histereza 1st

 

a filmiku z paleniska nie moge wstawic pisze ze brak uprawnien :angry:

popiół wyglada jak szlaka, a przepustnce na czopuchu mam do polowy przymknieta

Edytowane przez badinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podnieś temp, bo go zabijesz... Min 60 stC - mój ma pracować przy 65.

Nie piszesz, czy to kocioł z podajnikiem ślimakowym, ale wydaje mi się, że czas podawania 20 s jest cokolwiek za długi - czy tyle opału zmieści się jednorazowo na Twoim palniku?

 

Czas podawania, czas przerwy między podawaniem i siła nadmuchu, to trzy podstawowe parametry pozwalające regulować procesem spalania.

Ważny jest wygląd popiołu - szary proszek, bez spieków i niedopalonych bryłek węgla oraz komora spalania bez odkładającej się sadzy i dym z komina - o jasnej barwie nie strzelający zbyt ostro w górę.

 

Napisz coś więcej, bo nie wiadomo nic ani o instalacji, ani o samym kotle.

Czy masz zawór mieszający, a może wymiennik ciepła? Czy masz grzejniki, czy podłogówkę?

Czy na grzejnikach masz zawory termostatyczne, czy w inny sposób sterujesz temperaturą w pomieszczeniach?

Czy do podłogówki masz zawór mieszający 3d, czy zawory RTL...?

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam na Twoje pytania:

to kocioł firmy DRAGON ze sterownikiem LIDER o mocy 25 kw z podajnikiem ślimakowym i palenisku tzw rynna samoczyszczaca przy czasie podawania ilosc opału zajmuje 1/3 rynny. instalacja posiada zawór samomieszajacy do podłogówki ok.100m2(dół domu) pod pompe do podłogówki podlaczony czujnik podłogowy wyłączajacy ja po osiagnieciu zadanej temp. pomieszczenia, góra 50m2 kaloryfery bez termostatów a i bojler ciepła woda 120l. to chyba wszystko i jak juz wczesniej pisałem chałupa ocieplona rury ogacone. faktycznie na ściankach osadza mi sie sadza(spowodowane pewnie niska temp.zadana) a popiół wyglada jak szlaka poskrecane grudki pół na pół z piaskiem. ufff :rolleyes: :rolleyes: DZIEKI ZA ODPOWIEDZ pozdrowionka

Edytowane przez badinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.