Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze kotła


del1985

Rekomendowane odpowiedzi

Ok,Panowie.

A możecie mi napisać co jest nie tak z blackstarem?

Bo trochę niezrozumiała jest dla mnie wypowiedź pospisz a wspomniany przez niego nick prowadzi do tematów nie związanych z kotłem na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie @Puławiak skoro się irytujesz, że masz tyle pracy to raczej powinieneś odpuścić choćby forum. Rozumiem że masz wiele zajęć, nie oceniam też Twojej fachowości bo wiem doskonale że jesteś kompetentną i doświadczoną osobą w temacie grzania pelletem. Ale według mnie każdy klient powinien być tak samo ważny czy to nowy czy stary. A o ile się nie mylę serwisy/przeglądy roczne są podstawą większości gwarancji. Masz "pretensje", że ludzie dzwonią ale to też Twoja wina. Będąc tutaj tzn. że masz czas.

@Tomek0407 masz  rację.Koniec końców to i tak moja decyzja. Większość tutaj poleca jednak włoskie kotły lub duńskie. a mam wrażenie że mało kto je sam  użytkuje. A dla mnie to działania marketingowe. 

Nie mam zamiaru oceniać samych kotłów bo się nie znam. Ale zwracam też uwagę na same podejście do klienta. W tym przypadku jest słabe. A jeśli ktoś ma monopol na jakiś produkt to ma też monopol na cenę.

w sumie logując się tutaj powinno się być świadomym, że polecane będą kotły na których instalatorzy zarabiają. Także to moja wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle się mylisz zarobił bym więcej na polskim kotle z marnym sterowaniem ale nie miał bym świętego spokoju taka jest prawdziwa różnica. 

PS. I tych instalatorów się powinieneś wystrzegać kocioł odpalony czyli kupił Pan cegłę i cześć jak czapka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serwisy czy przeglądy roczne są podstawą gwarancji - tylko ilu z was chce za to placic? Ile razy już było płakanie po forach że przyjechał wyczyścił i wykasował tyle i tyle. Robisz przeglądy - źle nie robisz przeglądów jeszcze gorzej. Zawsze ktoś poszkodowany. 

A wszyscy klienci mają znaczenie tak samo Ci starzy jak Ci nowi. Tylko też trzeba to odpowiednio stopniować - inaczej jest kiedy kocioł zdechł a inaczej gdy pracuje ale coś tam mi się wydaje że brzęczy czy inne pierdoly. 

Tak jestem na forum z pasji bo lubię jeden zbiera znaczki a inny robi coś innego dla mnie forum jest taka forma. A do tego jest niedziela mój wolny czas "ustawowy" więc chyba mogę sobie popisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60
46 minut temu, pospisz napisał:

Jak zwykle się mylisz zarobił bym więcej na polskim kotle z marnym sterowaniem ale nie miał bym świętego spokoju taka jest prawdziwa różnica. 

PS. I tych instalatorów się powinieneś wystrzegać kocioł odpalony czyli kupił Pan cegłę i cześć jak czapka. 

Kolego muszę zareagować zdecydowanie , piszesz bzdury i obrażasz , rodzimych producentów, wyhamuj ze swoimi ocenami bo piszesz nieprawdę.

Jest kilka rodzimych producentów których produkty są z wysokiej półki , palnikiem i automatyką.

I też mogę śmiało powiedzieć , że włączę kocioł i jest bezobsługowy, a alarm przypomni mi o dosypaniu paliwa do zbiornika.

Jeżeli napiszesz , że te zagraniczne same się czyszczą To zwracam się do autora tematu , jest to mit i marny populizm.

A co do ceny , że zarobisz więcej na polskim kotle , to kolejna bzdura. 

Szanujący się producent ma ceny na równym poziomie i marże są takie same dla wszystkich dystrybutorów. Tak by nie było żadnych pretensji pomiędzy instalatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@del1985 trochę jesteś nie w porządku. Widzę że wiele osób z tobą pisało. Na PW zamieniliśmy kilkanaście wiadomości wraz z opisami, zdjęciami itd. Chciał byś aby było tanio, bezobsługowo i mieściło się wszystko w metrze kwadratowym. Na koniec sam zdecydowałeś że będzie kocioł elektryczny i panele PV, potem jednak pomysł upadł. Dawałem Ci nie tylko przykłady kotłów zagranicznych ale i naszych rodzimych, ale znowu problem bo nie ma miejsca na bufor. 

Szczerze nie wiem czego oczekujesz, ale Twoje wylewaniu żali po tym jak kilka osób bezinteresownie poświęcało swój czas, jest nie fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks masz rację to nie w porządku, każdy z Was poświęcił swój czas. Uznałem jednak, że to najlepszy sposób, bo wszystkie nowo zakładane posty i tak zbaczają z tematu. nic do rzeczy, czytałem wiele podobnych postów, jako Moderator sam powinieneś to doskonale wiedzieć.

Raczej nie pisałem aby było tanio. Prosiłem o rozsądną opcje. Twoje rady i tak kierowały się ku jednej opcji.

Tak, moje pomysły zmieniały się z chwili na chwilę. Ale to właśnie przez mój błąd że się tutaj zalogowałem. Dla starego małego budynku nie ma idealnego rozwiązania. wydając 20 tys (na gotowo) chce się wybrać rozsądnie, a według wielu tutaj w tej cenie nic dobrego nie kupisz.

Zamknijmy temat bo każdy ma swoje opinie, zdanie i podejście. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, od tego jest forum aby pisać różne spostrzeżenia. Więc u Ciebie na czym stanęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks ja wyboru za dużego nie mam, zw względu na powierzchnie do grzania  i małą kotłownie. Wybiorę coś kompaktowego, pewnie z palnikiem kipi bo producenta (serwis) mam ok. 20 km od siebie.

przepraszam jeśli ktoś z forumowiczów poczuł się urażony moim postem. Chciałbym zaznaczyć raz jeszcze, że nie oceniłem tutaj fachowości, a raczej podejście do klienta, jego obsługi, serwisu itd.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie chce mi się pisać elaboratów ale z punktu widzenia klienta wygląda to inaczej a raczej się wydaje że powinno być inaczej a my jako serwis tak naprawdę jesteśmy pomiędzy młotem a kowadłem. Producenci uważają ze my mamy klientów golic na czym się tylko da klienci uważają ze im się wszystko należy natychmiast i za free bo oni już zapłacili. Temat jest trudny bo tak naprawdę większość sprzedaży i serwisów przypada na jeden krótki okres czasu i bardzo często się wszystko na siebie nakłada. 4 miesiące w roku szał a później bezrobocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby rowniez rozdzielic funkcje techniczne serwisu/instalatora/montazysty od ksiegowych/dystrybutora/sprzedawcy. Ale, ze czesto to ta sama osoba wiec i pracy wiecej i czasu (wsparcia) dla klientów malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego, ludzie logują się szukając porady i wsparcia, opinii itd. Dostają konkretne wskazówki i propozycje a i tak robią po swojemu. Później wracają z problem że źle działa, za dużo pali itd.  Na końcu są jeszcze obrażeni że ktoś krytykuje niewłaściwe wykonanie instalacji czy źle dobrany kocioł. Ludzie ogarnięcie się. Często dostajecie tu wsparcie od naprawdę dobrych fachowców zupełnie za darmo a wiedza i fachowość kosztuje. Docencie to. Chcesz byle jak i tanio to rób, tylko później nie zawracaj dupy ludziom których sugestie olałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kocyl napisał:

Nie rozumiem tego, ludzie logują się szukając porady i wsparcia, opinii itd. Dostają konkretne wskazówki i propozycje a i tak robią po swojemu. Później wracają z problem że źle działa, za dużo pali itd.  Na końcu są jeszcze obrażeni że ktoś krytykuje niewłaściwe wykonanie instalacji czy źle dobrany kocioł. Ludzie ogarnięcie się. Często dostajecie tu wsparcie od naprawdę dobrych fachowców zupełnie za darmo a wiedza i fachowość kosztuje. Docencie to. Chcesz byle jak i tanio to rób, tylko później nie zawracaj dupy ludziom których sugestie olałeś. 

Ale są hydraulicy że im się daje schemat i mówi co i jak a i tak robią po swojemu generując koszty do inwestora a potem wychodzą szopki w instalacij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam wszystkich użytkowników Kotła Stalmark Ekosilver :-)

Mam do Was pytanie zgodnie z tematem tego forum:,,Początki,,

od 5 dni jestem użytkownikiem pieca 19Kw i nie do końca jestem w stanie nad wszystkim zapanować.

Dom jest nowy, ocieplony 20cm, otynkowany wewnątrz, podłogówka góra, dół (oddzielne obiegi)

Przy ustawieniu temperatura zadana na kotle 55st, na zaworach do podłogówek (takie szare pokrętło) ustawione na 3 -spalanie 75kg na dobę! temperatura na analogowych zegarach powyzej pompek 20-25st.

Przy ustawieniu temperatura zadana 55st, na zaworach do podłogówek (szare pokrętło) ustawione na 1.5 - spalanie 75kg na 2 doby.temperatura na analogowych zegarach powyzej pompek 20-25st.

Drzwiczki i komora spalania okopcona na czarno.

Jak to ustabilizować? CWU nie podłączona. 

 

Edytowane 44 minuty temu "

Tak a propo naszych rodzimych konstrukcji i ich bezobslugowosci. Post sprzed 1h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @pospisz a czy możesz podać narodowość producenta kotła który gości w twojej kotłowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kocioł jest z ery czarnego złota a producent mówił wtedy że ciepło jest żółte. Najgorsze w tym że nie udawało się palić na fabrycznym sterowniku firmy x.. Musiał dostać nowe życie z nowym sterownikiem. Ale czas już jego dobiega końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Kolego przytoczyłeś klasyczny przykład jak inwestor który wydał nie małe pieniądze został zrobiony w przysłowiową trąbę, przez instalatora, którego znał z rynku lokalnego albo został polecony przez kogoś znajomego. A zarobił na tym interesie nie małe pieniądze instalator.

Nie zmienia to faktu , że jak autor tematu @del1985 kupi kocioł z palnikiem KIPI bo ma 20 km do serwisu postąpi słusznie.

Bo to , że dany kocioł jest wyposażony w palnik KIPI a wyposaża swoje produkty około 40 producentów kotłów w ten własnie palnik i każdy ma 5 klasę i ecodesing to już siódmy cud świata. Otóż do mnie to nie przemawia.

Nie każdy kocioł z danym palnikiem sprawdzi się w naszej kotłowni. Ale taki instalator który podejmuje się modernizacji kotłowni u inwestora powinien wiedzieć jaki kocioł powinien tu zainstalować tak aby klient był z niego zadowolony. A zazwyczaj jest tak , że czynnik finansowy bierze górę nad instalatorem , który współpracuje z kilkoma producentami kotłów i wybiera taki kocioł na którym najwięcej zarabia, nie patrząc zupełnie , na ciężkie niejednokrotnie pieniądze które musiał uciułać inwestor by móc nabić kasę producentowi, nie jednokrotnie też hurtownikowi, a na  końcu instalatorowi. 

Nakarmił trzy michy a sam został jak palec , i płacze , że na dobę spala 75 kg pelletu.

A gdyby taki inwestor w dobie obecnej, choć trochę poświęcił  czasu jak ciężko zarobione pieniądze , dobrze i efektywnie wydać , to albo trafi na  uczciwego i dobrego instalatora , albo jak nie ufa swemu instalatorowi to spędzi trochę czasu na forum i się dowie, ale czytając różne wątki, a nie tylko poprzez założenie tematu i uważa , że dostanie tylko i wyłącznie najlepsze podpowiedzi, dla swego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwisz się ale przyznam Ci rację tylko takich przypadków jest większość nie napisze 80 % bo nie wiem ale dużo. Szkoda mi inwestora ale przed tym chciałem ostrzec kolegę del1985. 

 

5 godzin temu, Kordjano napisał:

Kolego @pospisz a czy możesz podać narodowość producenta kotła który gości w twojej kotłowni ?

Stoją trzy czarne konie gotowe do montażu zamiast "ciepło jest żółte". Faworyt jest jeden, niestety jeden z nich wychodzi drożej niż blackstar w pełnym wyposażeniu. Trzeba będzie go oddać w dobre ręce bo nie mam sumienia go sprzedać. 

 

IMG_20190912_170135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koniecznie musisz Sobie zamontować , bo nie pasuje tak polecać komuś mercedesa a samemu używać fiata . No ale mówią że szewc w dziurawych butach chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz, tam oprócz Ferroli i BS stoi też Biawar, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.