Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki1212

A z tym się zgodzę bo bardzo często słyszę "ja tak zasuwam w robocie, że mi trening nie jest potrzebny" tylko, że w robocie zazwyczaj są powtarzalne ruchy i pracują tylko nieliczne grupy mięśni. Moja ciotka całe życie siedząca praca a kręgosłup ma tak zszarpany jakby na kopalni pracowała.

Średnia długość życia niby wzrasta ale jak kolega zauważył, że średnio to mamy po 3 nogi :) temat też szeroki więc nie zamierzam tego ruszać bo nie popularny a kraj jest sfeminizowany. Kobiety wywalczyły sobie większe prawa (Polska przegrała wszystkie wojny od chyba 300 lat, dużo mężczyzn zginęło wytworzył się brak równowagi) to żyją prawie 10 lat dłużej niż mężczyźni, którzy pracują dłużej i jeszcze składają się na emerytury kobiet taki mały wyzysk i damska dominacja :) Tak, że temat nie ciekawy jak na 8 marca :)

Ja myślę, że ekonomiczne prawo kopernika-greshama można także zastosować do żywności tanie i gorsze wypycha to lepsze. Wszyscy pamiętamy jak obrzydzano nam masło w 2000 roku, że margaryna taka dobra na cholesterol i co mleczarnie poupadały dziś masło po 10 zeta a biała maź na tłuszczach roślinnych po 3 zeta i kogo stać na zdrowe masło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
2 minuty temu, SONY23 napisał:

Popatrz jak każdym faktem można pięknie manipulować. Kiedyś smogu nie było a ludzie żyli krócej niz teraz w komorze gazowej. I co Ty na to ?

Hahaha dooobrreeeee, 100/100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smogu nie było bo nie było pomiarów i może był jeszcze większy bo zimy ostrzejsze były. Jak ktoś czuje się wyzyskiwany przez kobiety to niech utnie se jaja i będzie żył dłużej heeeeeee.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze tak zwana „jakość życia”. Można dobić dziewięćdziesiątki ale większość dni to marne jadło, zimny chów, kiepska edukacja i wiedza o świecie, no i życie w smrodzie.  Nie o to nam tu chyba chodzi. Dlatego temat dotyczy ochrony powietrza.
O sile społeczeństwa nie świadczą stulatkowie, lecz (oprócz zdrowej, wykształconej młodzieży) i to czy starsi umieją czytać, wiedzą jaki jest dzień, potrafią samodzielnie się poruszać (nie tylko w chałupie), nie lękają się wiatru, burzy i dudławej wierzby, która rzuca złowrogi cień…
Wydaje mi się, że nie tyle temat smogu jest istotny (w skali globalnej), co świadomość, że można wokół zatruwać życie nie tylko złym słowem, ale i smrodem z komina. Jeśli dzieje się tak z niewiedzy, to kto skrewił? Może o powietrze trzeba nauczyć się dbać, tak jak o odpowiednie ubranie? Nie dlatego, że tak trzeba, lecz dlatego, że tak jest dobrze i sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No właśnie wydłużone życie czy przedłużanie farmakologiczne agonii, przecież z tego co obserwuje to powyżej 60tki noo powiedzmy 70tki to jadą na pigułach w ilościach hurtowych w zasadzie dużo do roboty to już nie ma. Wiek produkcyjny człowieka to 15-60 i to przy dobrym BHP. Człowiek jest skonstruowany na życie max do 40-50tki a wcześniej było dobrze jak 30tki dobił. Świadczy o tym budowa człowieka chociażby zęby, które się kończą po 30tce a do 40tki gdyby nie protezy większość chodziła by szczerbata, jeszcze nie tak dawno tak było.

Gdyby człowiek był aktywny zawodowo do 70-80tki ale tak naturalnie nie ustawowo to by 60latki jeszcze dzieci robili, no to jeszcze uwierzył bym w historie o wydłużaniu życia ale przecież od lat biologiczny wiek emerytalny to 60tka a niektórzy już od 50tki liczą lata do emerytury.

Nie wspomnę już o ilości leków przeciwbólowych jakie są sprzedawane i konsumowane to jest monstrualna skala i też duży problem przemilczany. Możemy mówić o jakiejś poprawie jakości życia ale o wydłużeniu no to chyba nie bardzo.

Niech dżentelmeni i bohaterowie z wielkimi włochatymi jajami sponsorują kogo chcą ale za swoje bez zmuszania innych do dymania do 70tki jak taki bohater to niech dyma sam :)

 

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

W 1989 roku "naukofcy" przewidywali katastrofę w ciągu 30 lat jeśli nie zatrzymamy globalnego ocieplenia jest 2019 a my nadal żyjemy :)

U.N. Predicts Disaster if Global Warming Not Checked

Cytat

Starszy urzędnik odpowiedzialny za ochronę środowiska mówi, że całe narody mogą zostać zmiecione z powierzchni Ziemi przez podnoszenie się poziomu mórz, jeśli tendencja globalnego ocieplenia nie zostanie odwrócona do roku 2000.

To zaczyna przypominać to straszenie końcem świata miał być w 2000r. z powodu pluskwy milenijnej, atomowy arsenał USA miał być odpalony  przez skołowane komputery, które nie przewidywały daty 00 ze względu na ówczesny sposób zapisu daty w OSach, potem jakieś kalendarze Majów co w 2012 miał być koniec.

Także lewicowa religia ochrony środowiska ciągle przesuwa datę katastrofy, ostatnio mówili coś o kolejnej dekadzie czyli do 2030 :) bo do 2020 chyba się nie wyrobią z tym końcem świata...

Chociaż jak czytamy w oryginale

Cytat

exodus of ″eco- refugees

Mamy eksodus uchodźców ale nie eco tylko ekono jak już. Coś mi tutaj pachnie teorią spiskową. Zakładając, że takie organizacje jak UN przewidują zapewne scenariusze rozwoju długoterminowe na okres 20-30 lat to może być coś na rzeczy :) Jak nie batem to kijem byle do przodu ma być exodus to jest...

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpadniesz w gówno to będzie już za późno, trzeba trochę wcześniej rozejrzeć się i przewidywać, i nie patrzeć to co jest przed własnym nosem ale trochę dalej i w dłuższej perspektywie. To nie teorie spiskowe ale wieloletnie obserwacje i badania baukowe. Chyba, że nie zależy Ci na zdrowiu i życiu Twoich wnuków i t d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno pisałeś, że kiedyś nie było czujników, to ludzie nie wiedzieli, że powietrze było zatrute. A teraz powołujesz się na wieloletnie obserwacje. No ile to lat już jakoś konkretnie obserwujemy, mierzymy i zapisujemy ? 100 lat, 200, może 300 ? W skali świata to promil, promila. W dodatku teraz jesteśmy globalną wioską i o kichnięciu na Alasce za pięć minut wiedzą w Moskwie. Kiedyś tsunami, czy wybuchy wulkanu zabijały tysiące ludzi a na drugim końcu świata nikt o tym nie wiedział. Nawet w skali kraju o takich zjawiskach wieści przychodziły po roku albo wcale. Dzisiaj co innego. Posiadanie jakiejś wiadomości jest często kluczem do fortuny. Kto pierwszy ten lepszy. A jak nie ma czego pokazać, to nawet kreuje się sztucznie. Mieliśmy tego sami przykłady. Media to potęga. Kiedyś taką władzę miały religie i ich kapłani. Dzisiaj media i ich właściciele. Wchodzą Ci do mózgu i nawet nie zorientujesz się, kiedy zaczynają tobą kierować. Kiedyś bardzo mądra pani socjolog powiedziała, że ludzie nie mają własnych poglądów politycznych, tylko poglądy stacji telewizyjnych, które oglądają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odkrycie zrobiłeś, pozamykajmy uczelnie i placówki badawcze bo to tylko zciemnianie !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
2 godziny temu, drewniak napisał:

trzeba trochę wcześniej rozejrzeć się i przewidywać, i nie patrzeć to co jest przed własnym nosem ale trochę dalej i w dłuższej perspektywie

Widzisz sam padłeś ofiara manipulacji w poście SONYego tak samo jest z tymi badaniami zależy jaki zakres czasu weźmiesz pod uwagę taką interpretacje możesz promować do aktualnych zapotrzebowań politycznych czy gospodarczych.

Były tu prezentowane juz wykresy jak zmieniał sie klimat na Ziemi ale jakoś nie trafia to do was, ja sam wstawiłem tutaj naukowe wnioski naszych uczonych w oficjalnym dokumencie, który mówi to samo o cyklicznych zmianach klimatu. Natomiast ekoterroryści chcą nam wmówić, że przez 100 lat ludzie potrafią zmienić klimat na Ziemi i stanie się to w 10 czy 30 lat to jest tak śmieszne, że aż głupie.

Każda religia ma swoich świętych niektórzy straszą piekłem, inni obiecują dziewice w raju a jeszcze inni modlą się do matki natury wszystko to gusła a chodzi o to samo co zawsze od początku - kasa, władza i doopa to rządzi światem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale chyba nikt z Was nie zaprzeczy, że palenie węglem do czystych nie należy ! Podajnikowiec wyprzedza o 100 lat świetlnych śmieciuchy, ale mimo wszystko nie jest taki jak np kocioł gazowy w emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smog :z palenia byle czym i byle jak, makabryczna ilość samochodów, wielka produkcja mięsa, spaliny z samolotów itp , itd ,o tylko wymysł "lewaków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał:

No, ale chyba nikt z Was nie zaprzeczy, że palenie węglem do czystych nie należy ! Podajnikowiec wyprzedza o 100 lat świetlnych śmieciuchy, ale mimo wszystko nie jest taki jak np kocioł gazowy w emisji spalin.

I tutaj opinia zależy od tego kto jak sam pali. Sąsiad ma podajnikowiec i na nad kominem czysto, ja mam dolniaka i też nad kominem czysto, nie licząc kilku minut po rozpaleniu. I mnie wkurza, jak ktoś mówi, że zasypowcem nie da się spalać tak jak w podajnikowcu. Ale jak ktoś widzi tylko parowozy i sam tak pali, to powtarza jak mantrę, że się nie da. I węgiel jest zły... Może nie jest bezemisyjny ale może być nieodczuwalny w porównaniu do tego co przez lata przemysł nam fundował...

Co do naukowców, to mam bardzo mieszane uczucia. Jak wszędzie są ludzie i ludziska. Za wilekimi koncernami też stoją naukowcy. Kto wymyślił GMO ? Dzięki komu lasy tropikalne  zamieniane są w gigantyczne monokultury soi i można tak długo... Tak pies szczeka, jak jego pan mu każe... Którego naukowca stać na własne badania i własne stanowisko w jakiejś sprawie. Niech się któryś spróbuje i wychyli z niewygodną prawdą, to go osaczą prawnicy tych wielkich i nietykalnych i już po karierze i człowieku... Jeśli kiedyś na ludzkość przyjdzie jakiś prawdziwy kataklizm, to sprowadzą go na nas nie prymitywni zjadacze chleba, tylko właśnie tacy prowadzeni na powrozie korporacji naukowcy... Niech się tylko coś nie uda z genami albo czegoś do końca nie da się przewidzieć i zafundują nam wirusa, czy superbakterię, która w mgnieniu oka skosi całą ludzką populację... Nawet borelioza pszenoszona przez kleszcze jest prawdopodobnie wynikiem amerykańskich eksperymentów z bronią biologiczną, który wydostał się poza laboratoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź jakiś czujnik pyłu zawieszonego i zobaczysz, że ten twój dolniak ""sypie" trochę więcej pyłu niż Ci się wydaje. Dym Ci szybko znika, ale pył "wisi" trochę dłużej.

Nie oszukujmy się, nie jesteś w stanie osiągnąć lepszych wyników od podajnikowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie ? U mnie nie ma dmuchawy, która goni pyły jak wściekła co widać na zdjęciach podajnikowców. Ale wszyscy piszą o pyłach. A co się robi z popiołem, który wyjmujemy z naszych kotłów. Przecież nikt tego nie pakuje próżniowo i nie zatapia w sztolniach czy na dnie oceanu. Wszystko i tak trafia na powierzchnię i gulaj dusza... Więc nawet ten parametr to jakaś głupia ściema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sambor napisał:

W określonych warunkach osiągnie bez problemu, a nawet go przewyższy.

Nie bawmy się tutaj w forumową teorię, tylko rzeczywiste warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistych warunkach ponad 99% kotłów na eko kl 5 nie spełnia tej klasy, gdyż nie ma jak i taka jest bardzo czarna rzeczywistość klasy 5.

A kocioł DS połączony z buforem bez problemu tą klasę w określonych warunkach osiągnie np przy 70-80% mocy znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kotłów DS w Polsce nie osiąga takich wyników (mniejszej) emisji pyłów jak kotły z podajnikiem 5, 4, 3 i bez klasowe i to jest taki sam fakt jak twój powyżej.

 

Nie wiem co chcesz udowodnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, o6483256 napisał:

Nie wiem co chcesz udowodnić. 

Nic nie chcę nikomu udowadniać, tylko przedstawiam swoje wnioski oparte na jakimś tam doświadczeniu praktycznym.

Rozumiem że Ty masz inne doświadczenia oparte na pomiarach kotłów które uruchamiałeś.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Jak tak patrze na certyfikaty to raczej podajnikowce ledwo nadążają za DSami no ale może źle czytam.

Taki podajnik Defro Eko Komfort 9 dla przykładu ma pyły PM na poziomie 23 mg/m3 a zwykły dolniak z płytą z betonu Drew Met Uni ma PM 19 mg/m3 hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o czynniku ludzkim, nie żyjemy w idealnym świecie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł z podajnikiem ma zasadniczą wadę - wentylator, który dmucha w palenisko , często złe ustawienie pracy tego wentylatora powoduje wywianie w komin nie tylko pyłów ale też niedopalonych produktów gazowych i to podstawowy problem podajnikowców.

Nie ma jak powiązać wentylatora w kotle z ciągiem.

Można zrobić montaż RCK, ale kto ma w kotle z podajnikiem RCK?

Tylko ci co palą peletem, gdyż przy tych kotłach RCK często jest zalecany lub wymagany  przez producenta kotła.

W kotłach DS wystarczy prosty RCK ustawiony podczas palenia na 10-15Pa i jest praktycznie OK - pyły w większości zostają w kotle lub nawet w palenisku a gazy są dopalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko fajnie jak poczytacie instrukcje od kotłów i poteoretyzujecie, ale nie zapominajcie, że człowiek to obsługuje i jak już poprawnie ustawi kocioł z podajnikiem, to trudniej coś tam spier.. Takiego dolniaka rozpalacie powiedzmy co 2 dni i znowu trzeba się pilnować.

Nie mówię, że się nie da, ale jest trudniej, co dowodzi duża popularność kotłów na eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.