Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia dobowe kotła kondensacyjnego


Klecki

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to guzik mnie obchodzi czy ktoś sobie robi op z projektem bądź bez, czy zakłada salusy, pierdusy, czy mu się kasa zwróci czy nie, inne prywatne Wasze wycieczki po adres jednego czy drugiego, nie o tym temat jest. Czy odpowie ktoś jednoznacznie na zadane przeze mnie pytanie?

19 godzin temu, Klecki napisał:

Z podlogowka zgadzam się w 100%- ustawiłem jedna temperaturę wg krzywej grzewczej i jest ekstra 

Mam jeszcze obieg grzejnikowy, w pokoju mam sterownik pokojowy ale ustawiony jego jakiś tam wpływ- wiodący w sterowaniu jest czujnik pogodowy.

Zastanawiam się jak wysterowac sobie ten obieg grzejnikowy tak by było poprawne tj komfortowo i ekonomiczne:

-tez ma działać 24h, żadnych przerw

- zrobić mu nocne obniżenie temperatury Np o 1-2 stopnie między godz np 22-6 

- obieg ma się wyłączyć bezwględnie o 22.00 i włączyć 6.00

Dom jest solidnie docieplony.

 

15 godzin temu, Klecki napisał:

Mój kocioł ma funkcje tzw temperatury zredukowanej- kocioł bedzie grzał wg zredukowanej krzywej grzewczej oraz funkcje programowego czasu ogrzewania, wszystko można robić niezależnie dla obu obiegów grzewczych. 
Dla podłogówki mam ustawione czas grzania 00-24 czyli całodobowo, jedna temperatura czyli funkcja temperatury zredukowanej jest wyłączona.
Kiedy kocioł wychodzil z trybu zredukowanego gdy miałem ta funkcje włączoną sam automatycznie puszczaŁ w obieg czynnik o dużo wyższej temperaturze na Ok godzinę

Jak najlepiej zrobić to dla obiegu grzejnikow?

Tez grzanie 24h? Czy może zredukować temperaturę w nocy i ustawić czas ogrzewania na np 6-22, - obieg wyłączy się o 22.00, włączy o 6.00 i takze jesli temperatura spadnie później ustawionej temperatury nocnej.

Mozna jeszcze ustawić tak by obieg grzewczy wyłączył się bezwględnie o godz np 22 i włączył  tylko o Np 6.00 z pominięciem temperatury zredukowanej.

na grzejnikach mam głowice termostatyczne, wszystkie odkręcone w pozycji 5, nie mam potrzeby by dla każdego jednego pomieszczenie indywidualnie ustawiać temperaturę.

 

 

11 godzin temu, Klecki napisał:

Czyli kazda opcja jaka będzie wysterowania ale z kotła będzie Ok, jak już mówiłem, żadnej armatury pośredniej nie mam, pogodowa-kocioł- sprzęgło-rozdzielacz podlogowka, rozdzielacz grzejniki i do grzejnikow sterownik tej firmy co kocioł, wszytsko współpracuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sambor napisał:

...rozgrzanie podłogówki  po wyłączeniu pochłania więcej energii niż utrzymywanie jej w jednej zadanej temperaturze...

Nie wprowadzaj w blad! Byc moze chodzi Ci o gaz? A to nie to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viessmann Vitodens 200 sterownik Vitotrol na obieg grzejnikow plus czujnik temperatury zewnętrznej, podlogowka współpracuje z czujnikiem temp zewnętrznej, oba obiegi sterowane wg krzywej grzewczej. Dość świeży zakup, kocioł ma dużo opcji które trochę mnie przytłaczają 

4 godziny temu, PioBin napisał:

Nie wprowadzaj w blad! Byc moze chodzi Ci o gaz? A to nie to samo.

 

 

1 godzinę temu, sambor napisał:

Zastanów się kolego nad sensem tego co napisałeś - przecież zużycie gazu to ilość wytworzonej energii - więcej gazu = więcej energii.

Panowie wyjaśniajcie sobie na priva albo załóżcie osobny nowy temat o wprowadzaniu w błąd, energi kosmosu itd itp

Jak nie chcecie pomoc, podzielić się doświadczeniami w temacie plus to o co pytam- być może komuś w przyszłości przyda się odpowiedz to nie róbcie tu bałaganu. Z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu także podepnę tutaj taka ciekawostkę 

w/w kocioł, sprzęgło, dwie grupy pompowe, dodatki do kotła, czujnik pogodowy, itd wszytsko cacy

Dzialaja dwa obiegi jednocześnie- palnik włączy się z 5 razy w tym czasie, W momencie gdy obieg grzjenkow wyłącza się Bo np jest osiągnięta wymagana temperutura zadana i pozostaje tylko aktywny obieg podłogówki- palnika załącza się 20-30 razy w ciągu 9h, czyli taktuje 

przeplywy na rotametrach mam na poziomie 2l/min, instalacja podłogówki wybitne prosta, żadnych dodatkowych sterowników, siłowników, podmieszania

Serwisant odsyła do instalatora, instalator do serwisanta, od Kajfasza do Annasza,

Ktoś jakiś pomysł ? Za wysoka minmalna moc kotła(4,8) tylko dla podłogówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.