Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie dobowe gazu


Dkwojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Grzeje. Na pietrze mam 21 stopni regulowane glowicami na grzejnikach a parter 22,5 stopnia sterowane termostatem on/off i łazienki grzeja nonstop od 3 do godziny 19 pozniej podłogowka ma przerwe na pare godzin.

A dlaczego pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko samo grzanie czy CWU tez? Bo ja to i to licze okolo 1600m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie ze macie tak malo m3 na rok? Macie jeden termostat czy wiecej? U mnie 2 dorosle osoby.

Edytowane przez Dawid555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 21:53, sasik007 napisał:

a jaki masz dom ? jak docieplony?

Dom 106m2 powierzchni ogrzewanej blizniak (połaczony jedna szczytowa sciana) 1 pietrowy plus strych rok 2018.

Sciany bialy styropian 20cm,

Strych(podłoga) wełna 30cm

posadzka parter 25cm styropian i podłogówka,

pietro 5cm styropian grzejniki 4 sztuki i dwie drabinki w łazienkach 

Plus garaz w bryle budynku z jednym grzejnikiem zakreconym.

Taki jak na foto.20200810_143140.thumb.jpg.851da1d3d4a7c94e8f1e3fddf1afd99f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz za duży kocioł jak na taką powierzchnię. Immergas Victrix 12 moduluje od 1,9 kw ten twój zaczyna od 4,8 kw  . Druga sprawa to mieszana instalacja, przy samej podłogówce kocioł chodzi na niskim parametrze, tutaj na gdziejniki musisz puscić trochę więcej. U mnie przy -18 ostatnio na podłogę szło 35 stopni i zużycie za 24h to było około 6,5 m3 gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest na 100% za duzy bo ma spore taktowanie i szybko przegrzewa wode. Nie moge zejsc z temp nizej niz 33-34stopnie bo wtedy głupieje i wogole niedogrzewa wody.ale taki byl zalozony przez dewelopera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 09:49, Dawid555 napisał:

... zalozony przez dewelopera

No i masz odpowiedź, dlaczego zużywasz sporo gazu.

Nie ma sensu porównywać domu zbudowanego przez dobrą ekipę, do tego mocno pilnowaną, do domu zbudowanego przez dewelopera.

Moja rada - nie kombinuj i ciesz się domem, bo jak zaczniesz szukać to możesz odkryć rzeczy, które Ci spać nie dadzą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sam dom i hydraulika jest dobrze wykonana bo czesto bylem na budowie od etapow fundamentow i sporo uzgodnilem i rowniez doplacilem do tego zeby bylo dobrze. Akurat deweloper mi sie udal. I sam nic lepiej bym niewybudowal bo ten deweloper akurat idzie na jakosc nie na ilosc. Wczesniej mieli firme budowlana tak ze tez maja doswiadczenie w temacie a nie tylko chodza z teczka jak wiekszosc. A piec no cóż instalator dal dupy zmienilem serwisanta i ten mowil ze powinien byc 12kw. Tak ze wiem juz to od okolo roku ale probuje zapobiedz taktowaniu do minimum. Po podpowiedziach serwisanta i waszych z forum plus testy roznych ustawien daly juz duzo lepszy efekt. Tylko zastanawiam sie jeszcze nad jakims malym buforem.

Moje wieksze spalanie moze tez troche byc przeklamane przez moje eksperymenty bo dopiero od pazdziernika ogarnąlem o co w tym taktowaniu chodzi i jak je zmniejszyc. Teraz chce kupic czujnik zewnetrzny tzn. Pogodowke i zobaczyc czy sie sprawdzi bo na razie chodze do pieca zeby zmieniac temp zasilania ale robie to wiekszymi przeskokami zeby nie chodzic codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodowka Ci mało da skoro teraz taktuje kociol, jedynie to że nie będziesz musiał sam zmieniać temp zasilania. Lepsze kotły uwzględniają w krzywej temp wew. jak i zew. i utrzymują stałe parametry w pomieszczeniach. Moc min robi swoje, rozwiązanie to zmiana kotła, bufor bym sobie darowal.
Dziwi mnie jeszcze to że że przy 33-34 stopniach taktuje skoro można tyle zejść w nastawach na zasilaniu. To jest średnio około 2,5kW czyli spalanie około 0.28m3 czyli na dobe max 7m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja za grudzień dostałem rachunek 303zl ,zużyłem od 29.11 do 29.12 141m3

Za to widzę też zużycie prądu większe na ok 40zl ponieważ piec chodzi ciągle.

Wsp konwersji na rachunku miałem teraz 11.160 

Średnio codziennie teraz mam zużycie ok 5m3 ,przy minus 20 było 7,5m3 oczywiście to wszystko jest razem z cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.