Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PIEC NA EKO GROSZEK JAKI PRODUCENT


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, HarryH napisał:

Chyba w lecie, mieszkałem w wielu kamienicach z piecami kaflowymi, nawet moja wrocławska podstawówka miała takie, ale na pewno nie było 28C. Może ze 2-3C podbijały i tyle. Wrażenie ciepła wynikało z promieniowania IR, nawet w 15C wydawało się, że jest już ciepło.

W zimę. Zależy jak były dobierane piece. Ja mówię o 2m wysokości kaflakach ogrzewające pomieszczenia 10-15m2 takie w normalnych domach, jakie miałem w domu w którym się wychowałem i jakie mieli jeszcze do niedawna moi teściowie. 28* to nie był problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo Panie ta instalacja to chyba pamięta czasy króla Świeczka...... Na 100 m2 starszego budynku 12 KW kocioł bym sie zastanawiał czy nie za duży. Rozgarnięty hydraulik ogarnie temat sterowania temp w chacie ze wszystkimi "bajerami" typu zawory 3-4 D, pogodówka inne ustrojstwa.Ale z ta temp w domu to chyba ktoś lubi faktycznie piekiełko. Jesli jednak decyzja padnie na Skampa z SV i sterem od Timela w wersji FULL + panel pokojowy elektronikia bedzie kpl. Co do samej instalcji z droższych elementów to siłownik zaworu mieszającego, pompy 3 szt ( kotłowa, obiegu CO i obiegu CWU)zawór 3-4 D ( oczywiście tak w skrócie) Mysłałbym o wymianie instalacji, po co taki duży zład wody, chyba że jej stan jest dobry, nie ma żadnych przecieków. Warto pomyśleć o przewymiarowaniu nieco grzejników, skutkować będzie potrzebą zasilania układu nieco niższa temp czynnika grzewczego,a to odbije sie na opale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki oddają ciepło. Jest tu kolega @RadoRado który ogrzewa 300m2, niech napisze ile ma wody w układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, user2018 napisał:

Odnoszę się do tego, bo wiadomo, że zagrzanie 300 litrów wody zużyje więcej energii niż 100 litrów, jednak ponawiam pytanie gdzie ta woda odda ciepło?

Ogarnij się, powinieneś już wiedzieć, że termodynamika nie przyjęła się na tym forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, eliks napisał:

Grzejniki oddają ciepło. Jest tu kolega @RadoRado który ogrzewa 300m2, niech napisze ile ma wody w układzie. 

Zgadza się, więcej jak 60L-70L nie mam przy ponad 300m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz też kotła węglowego, jak w temacie. 

Ani żadnych ekonomicznych korzyści, póki nie jest to okresowo grzany obiekt, typu hotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz z tego wszystkiego zrezygnować. Wyprowadzić z kotla wode i podłączyć powrót. Na kotle ustawić zadaną 40 stopni i za cztery sezony zezłomować go przegnitego na wylot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperaturą w domu będziesz sterował za pomocą otwierania i zamykania okien Pod warunkiem że podniesiesz trochę temperaturę z tych 40 stopni proponowanych przez kolegę w poście wyżej
Chłopie rób według zasad,to będziesz mógł sterować tą instalacją i zachowasz gwarancję,w której wyraźnie jest napisane: temperatura powrotu minimum 50 stopni.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof1982 napisał:

A ktoś jest wstanie mi napisać czy jest sens zakładać do tego pieca Skamp-pv 13kw te wszystkie pompy i zawory 4 drozne itd ?? 

Ja mam kocioł wpięty do starej instalacji, całość działa na 1 pompie, stały obieg w bojlerze chroni powrót kotła. 7 lat i wszystko jest ok. nic nie gnije, palone całym rokiem.  termostaty na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 22:45, Krzysztof1982 napisał:

Nie no spokojnie żona jest moja ale ona cały czas myśli że ja miastowy na wsi mieszkam już 5 lat i faktycznie ciemny jestem w wielu kwestiach ale ja muszę sam coś zrobić żeby się nauczyć no i moja żona myśli że ja sie nie znam i kupię byle co dla tego każdy gdy coś powie o jakiejś firmie to od razu mi mówi i prosi bym sprawdził. 

Oczywiście każdy mądrzejszy od kolejnego dla tego stwierdziłem że sam się dowiem co jest ważne w kotłach na co patrzeć itd itd i dzięki też wam wybrałem kocioł jaki pisałem wcześniej.

Jesli chodzi o spalanie tylu ton węgla to korzystaliśmy cały czas z ekogroszku "biały niedźwiedź" on miał bodajże 23-24kj moja żona lubi ciepło standardowa temperatura w domu to 25-27 stopni (ja wiem że to strasznie dużo) no ale tak ma moja rodzina że lubimy ciepło. Mój stary piec w sezonie chodził max na 42 stopnie więcej chyba nigdy jak zrobiło się troszkę cieplej to obniżałem maksymalnie a więc do 34 bo musieliśmy mieć ciepłe kaloryfery żeby pranie schło szczególnie przy dziecku 2 letnim i tak to wyglądało do tej pory. Nie ukrywam że bardzo mi zależy na zmniejszeniu ilości węgla do grzania ale też zniwelować do minimum czyszczenie kotła bo mam go serdecznie dość mało że cały byłem czarny od sadzy to w dodatku taczka co tydzień szła do wyrzucenia nie tyle co miału ale posklejanego gówna i ta sadza po prostu katorga. Dla tego tak zależy mi na dobrym piecu i ekonomicznym, mam nadzieje że skamp-pv 13kW będzie dobrym wyborem.

Podejrzewam, że połowę tego węgla wywoziłeś na taczce i wyrzucałeś kominem po przepuszczeniu przez ten kocioł 22 kW stąd tak ogromne jego zużycie - dla porównania w tym sezonie spaliłem około 2 ton przy domu 186 m2 [ocieplony, z rekuperacją].

Powiedz żonie, że na forum masz całe konsylium fachowców od tego tematu i to oni wskazali wybór właściwego kotła.

4 godziny temu, Krzysztof1982 napisał:

A ktoś jest wstanie mi napisać czy jest sens zakładać do tego pieca Skamp-pv 13kw te wszystkie pompy i zawory 4 drozne itd ?? 

Możesz zamontować termostaty na grzejnikach i puścić wszystko na jednej pompie [plus dla pewności termostat z kapilarą na tzw. spince dla pewności ochrony powrotu] jak janklos12 jeśli nie przeszkadza Ci brak regulacji temperatury w bojlerze [w praktyce po nagrzaniu zawsze będzie w nim tyle co na kotle], możesz też 4d z pogodówką i wtedy wypraktykujesz raz jaką temperaturą wody zasilać grzejniki przy kilku różnych temperaturach na zewnątrz i też będzie to działać, możesz też połączyć oba rozwiązania żeby przy dużym zładzie wody zmniejszyć bezwładność sterowania [gdy w dużym grzejniku masz dużo gorącej wody trudniej jest sterować termostatowi niż gdy temperatura wody w nim jest niższa].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty mamy i grzejniki nowsze tez. Chodzi mi o to czy będę potrzebować podgrzewaczy jak już będę miał nowy piec z tymi wszystkimi pompami itd oczywiście kupując większy bojler. Ale właśnie może to pytanie idiotyczne - piec podgrzewa wodę w bojlerze tak?? Ustawiam 40 stopni na wodę do bojlera a więc sam bojler już nie musi wody ogrzewać tak?? Będzie to robił piec?? Bo teraz mam tak że woda jest niby podgrzewana przez piec ale bojler utrzymuje pewną temperaturę i jeszcze do tego podgrzewacze dogrzewaja gdy temperatura wody spadnie. Dla mnie jest to bez sensu kompletnie. Teraz chcę by było tak że tylko piec dba o temperaturę wody i już nie będę musiał tyle prądu marnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HarryH napisał:

Nie masz też kotła węglowego, jak w temacie. 

Ani żadnych ekonomicznych korzyści, póki nie jest to okresowo grzany obiekt, typu hotel.

No cóż, nie każdy filozofuje o prawie hydrostatyki leżąc w wannie. Niektórzy po prostu chcą mieć ciepło w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów tu więcej, m.in cena wersji węglowej   ;).

Z drugiej strony konkurencja w branży jest dość duża,więc przynajmniej jest wybór. Gra idzie o wielką stawkę,w przeciągu kilku lat miliony kotłów do wymiany,kto wytrzyma,zgarnie wielką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kolego Krzysztof1982 ja mam 110m2 i piec drew met 13.5kw tylko ze dobrze ocieplony i ja spalam na 9 miesiecy 3 tony ekogroszku 12kw w zupełnosci ci starczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.