Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PIEC NA EKO GROSZEK JAKI PRODUCENT


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj, sposób czyszczenia sugeruje inną konstrukcję wymiennika, i tak jest. Na prawdę nie możesz znaleźć w internecie zdjęć do porównania? Dokładając 500zl masz o wiele mniej obsługowy kocioł z czyszczakami pionowych kanałów wymiennika. Jeśli po tylu stronach nadal nie rozumiesz różnicy to mów śmiało, pomożemy Ci zrozumieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, w skamp-ie trochę więcej rozkręcania ale ponoć rzadziej się to robi  i szybciej.  Teraz mam typowego śmieciucha i czyszczenie jego kanałów w kształcie U jest mocno problematyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te mrozy, ech, kocioł mi się kisi, nie ma co z tym ciepłem robić. Dlatego chcę wymienić na podajnik i skończyć z funkcją palacz, a pale w tym kotle drewnem więc widzimy się 3 razy dziennie. 

Mam takiego cudaka teraz 

piec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złapie czopuch a skóra z dłoni zostaje to jest OK czy nie ? :)

Zdaje sobie sprawę co się dzieje z kominem jak się kisi, wiec  jak jest temperatura powyżej 5 stopni odpalam piec gazowy, który dogrzewa zasobnik CWU i w tym samym czasie przy okazji nie jako resztę instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteekk na stronie o kotle skamp-pv zobacz zakładkę dane techniczne. Pod tabelą są zdjęcia jak się czyści pionowe kanały i niżej co dodatkowo zrobić po sezonie. Tu nie ma kanału typu U czyli kanał za kanałem, bo to na niższych mocach mniej wydajne jest, spada na takim szerokim kanale sprawność cieplna. Tu jest grill spalinowy jeden obok drugiego. Konstrukcja dzięki temu niższa, nie jest też mocno głęboka, nie ma dolnej bocznej wyczystki za koszem.

 

Rozumiem jednak że ktoś szuka poziomego. Taki jest ten model Technix, ma płaskie,poziome półki. Ręcznie zgarniamy co ok. 7-10dni od najwyższej w dół, na tym polega jego czyszczenie. Dostęp łatwy, tyle, że nieco częściej trzeba to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wojteekk napisał:

Warto dołożyć do SKAMP-a  te 500 pln czy nie panowie? Skamp 20KW czy Technix 19KW?

Ja uważam, że Skam-PV jest lepszy, miałem przez lata kocioł z poziomymi półkami więc porównanie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U producenta zamów.Tu na forum jest kolega Pieklorz,to on je produkuje

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja chyba też tylko nie wiem czy 13 wystarczy podaje mi na stronie że potrzebuje 13-14 więc sam nie wiem. I pytanie jaki do tego używać ekogroszek ?? żeby to wszystko fajnie działało bo teraz używam białego niedźwiedzia on miał 19-22 (mocy) zwał jak zwał ale wyczytałem że teraz minimum to 26 nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof1982 luknij na mój temat: Klik

Skamp PV 13 kW już u mnie w domu. Czekamy na montaż :)

 

Edytowane przez CoTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 18:07, wojteekk napisał:

OK, zdecydowałem, będzie SKAM-pv 20 tylko czy sterownik  Agros czy SKZP? Gdzie najlepiej zamówić kocioł? 

Bardziej podoba mi się SKZP, u dystrybutora będzie taniej bo z VAT 8% ;-)

 

W dniu 17.02.2020 o 20:47, Krzysztof1982 napisał:

No właśnie ja chyba też tylko nie wiem czy 13 wystarczy podaje mi na stronie że potrzebuje 13-14 więc sam nie wiem. I pytanie jaki do tego używać ekogroszek ?? żeby to wszystko fajnie działało bo teraz używam białego niedźwiedzia on miał 19-22 (mocy) zwał jak zwał ale wyczytałem że teraz minimum to 26 nie wiem czy to prawda.

Wystarczy bo możesz go zamówić z palnikiem od wersji 20 [więcej otworów nawierconych w płytce palnika].

Ekogroszek możesz wziąć dowolny, w swoim spalałem i słabsze i najmocniejsze, owies, pellet, miał i na wszystkim ten palnik dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.02.2020 o 07:21, Jacekm74 napisał:

Witam a co myślicie kotłach malina czy ktoś posiada

Malina się ostatnio zwija - sporo ludzi pozwalniali i nie wiadomo ile pociągną także jest ryzyko zostania bez gwarancji gdy się gwarant zawinie.

W ogóle sporo firm z branży ledwo zipie bo nie dość, że koszty produkcji rosną to co 2 lata urzędnicy wymyślają nowe badania jakie trzeba robić tym samym kotłom a każde z nich kosztuje sporo - instytuty badawcze mają z czego żyć, ale klienci za to płacą w cenach kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może producenci dowalili absurdalne ceny z myślą o dotacjach i ulgach podatkowych i niebezpiecznie zbliżyli się do markowych peletowców i pomp ciepła? Może też 1000 pln/tonę groszku zaciera sens spalania go w porównaniu z ceną gazu? 

O ekodesign wiadomo od bardzo dawna, więc jakie nowe badania urzędnicy wymyślili przez ostatnie 2 lata? 

Edytowane przez HarryH
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, HarryH napisał:

A może producenci dowalili absurdalne ceny z myślą o dotacjach i ulgach podatkowych i niebezpiecznie zbliżyli się do markowych peletowców i pomp ciepła?

Otoz to.

8 godzin temu, SUSPENSER napisał:

W ogóle sporo firm z branży ledwo zipie bo nie dość, że koszty produkcji rosną

Cofajac sie trzy cztery lata wstecz nawet z perspektywy tego forum widac bylo, ze wegiel rzadzi. Wszyscy, ktorzy ogrzewali weglem robili to tylko dlatego, ze bylo taniej. Teraz to juz sie zaciera. I coraz wiecej ludzi nie chce juz sie babrac w syfie za podobne pieniadze. Czy to koszty kotla czy opalu. A zakazy weglakow strasza z kazdego kata. Nasza branza kotlarska w duzej wiekszosci wpadla w samozachwyt klepiac sobie smieciuchy od kilkudziesieciu lat. Wierzac, ze Polska weglem stoi. A dobra zmiana palcem nie kiwnie zeby cos sie w zamknietym sytemie zmienilo. A tu prosze. Pobudka. SWredniowiecze i brak perspektyw. Niektorzy oczywiscie do wymyslonych lata temu prostych  wymiennikow pakuja palniki pelletowe. Ale to taka polska egzotyka. Zawsze to z mlotkiem i przecinakiem mozna isc z duchem czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SUSPENSER napisał:

Malina się ostatnio zwija - sporo ludzi pozwalniali i nie wiadomo ile pociągną także jest ryzyko zostania bez gwarancji gdy się gwarant zawinie.

W ogóle sporo firm z branży ledwo zipie bo nie dość, że koszty produkcji rosną to co 2 lata urzędnicy wymyślają nowe badania jakie trzeba robić tym samym kotłom a każde z nich kosztuje sporo - instytuty badawcze mają z czego żyć, ale klienci za to płacą w cenach kotłów.

A co jest w takim kotle żeby producenta ścigać? Jak się coś zrypie w palniku i tak dostaje numer do technixa, jak się coś zrypie w sterowniku to numer do Timela.
Zawsze jest opcja, że się kocioł rozszczelni, ale przy prawidłowej ochronie powrotu nie znam osobiście przypadku, że kocioł się rozsypał do tych 5 lat na które były gwarancja.
Tak samo nie wiem czym się różnić będzie kocioł Technix od producenta A od kotła Technix od producenta B.

Maliny trzeba się wystrzegać bardziej temu, że w kotle 12kW ma palnik z 10tki, Sekom ma tutaj lepiej poukładane to mocowo (odpowiednie palniki, dmuchawy) żeby to dobrze działało, w W MIRAMAC czy jak mu tam też pasuje się tego dowiedzieć.

Takie wpisy to trochę straszenie dzieci kominiarzem i szerzenie propagandy jak z nowym wirusem :)

Producenci kotłów nie mają lekko - ludzie coraz częściej rozglądają się za innymi źródłami ciepła.
Koszt komina, instalacji i kotła dają cenę pompy ciepła.
W zeszłym tygoniu spytałem gościa ile kosztowała go kotłownia w nowym domu (bojler, 2 mieszacze, robocizna) - wyszło 29 tysięcy, z czego kocioł kosztował 7500.
Widać, że kasa ogromna, za tą cenę spokojnie do pompki można dobić.

SV200 może tu namieszać bo w wersji pellet/ekogroszek pozwoli ludziom spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom wiele może się stać z kotłem, gdy użyje się najtańszej blachy z Iranu i zatrudni magistra socjologii na spawalni.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kotly po wsiach co wytrzymywaly ponad 20 lat robili inzynierowie po specjalnych kursach spawalnictwa z tytanowej blachy :-P 

Kazda firma moze zatrudnic Janusza spawalnictwa i kazdej firmie moze zdarzyc sie bubel... 

Uwielbiam komentarze, ze jedna firma uzywa blachy kotlowej jakby inni spawali kotly ze styropianu, lub kociol mimo tego samego palnika, sterownika i podobnej konstrukcji mial byc o niebo lepszy od innych. 

Z SV200 mamy pionowy wymiennik SKAMPa i reszte swiata czyli półkowce... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, shogunzlasa napisał:

A te kotly po wsiach co wytrzymywaly ponad 20 lat robili inzynierowie po specjalnych kursach spawalnictwa z tytanowej blachy :-P

Zapewne Cię to zdziwi, ale za komuny za fałszowanie świadectw jakości blachy szło się do więzienia. A spawacz musiał mieć szkołę i zdać egzamin, a nie kupić papier po dwudniowym kursie. Pewnie też trochę  dlatego jeżdżą jeszcze pociągi z Pafawagu i Cegielskiego, a Pesa pęka po kilkunastu miesiącach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityki nie lubię. Gdybania też.

Fakt jest, że sporo większych firm zredukowalo zatrudnienie. 

Straszenie to jedno, u nas paranoja, w Niemczech nadal 3klase kotła można kupić i nikt problemu nie robi. Nasi pierwsi w wyścigu.

Teraz kontrole kontroli. Jedno labo po wizycie PCA od końca grudnia do dzisiaj stoi i czeka łaskawie za papierami z audytu, drugie labo ma zapowiedziany audyt po 20marca, ciekawe ile będą stać.

 

Wcześniej wymóg badania był 5klasa oraz Ecodesign, teraz dochodzą kolejne drobne sprawy. Za chwilę ma być korekta jednej z dyrektyw i się to wszystko rozszerzy i od nowa napędzanie kasy labo. 

 

No ale jest jak jest i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.