Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PIEC NA EKO GROSZEK JAKI PRODUCENT


Krzysztof1982

Rekomendowane odpowiedzi

W 2018 roku wymienialismy kociol u rodzicow

Cena obejmowala materialy ti. rury, zawor esbe vtc, zawory kulowe (chyba z 5) , jedna obejme gebo,

1 dzien roboty 3500 zeta,
Ze Starego kotla na ekogroszek wymontowalem palnik, slimak, zbiornik, odkrecili fachowcy i wyniesli przed garaz

Pompy co zalozylismy te ktore mielismy lfp

Nie wiem czy az tak uslugi hydraulikow podrozaly ale troszke mi sie to wydaje ze cena jest nieadekwatna

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sambor napisał:

Dlaczego? może podzielisz się wiedzą?

Jeżeli to było do mnie pytanie, to edycja mojego wcześniejszego postu - odpowiada... 

Zamontujesz coś co klient kupi, a jak się wys.. ra przed gwarancją , to za wymiane płaci inwestor , bo to inwestor kupił, a nie instalator..  Dlatego, jak już kupuje się samemu, to lepiej z  wyższej półki mając świadomość, że w razie ewentualnej wymiany koszty ponosi inwestor ( mowa w okresie gwarancyjnym) r

4-5 tys za robotę to złodziejstwo...to nie rakieta kosmiczna... Ludziom to już się we łbach rypie za usługi... 

 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa instalatorzy,tzn.možno skopač instalacji,za dužo peniadzi i jeden dom dalej.U nas tak samo.Wažne namalowač jemu plan,i tak zrob to,nie wymyszlaj.Mialem sczesczie na znajomego z rekami zlotymi i glowa we wlasciwym miejscu.Zrobil jak chcialem i cos w planach uaktualnial.

Z tego wychadza-jescze popatrz tutaj na schematy instalacje.

Edit: lepsze?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, YaroXylen napisał:

Witam

Ojojoj..... Czyli jak ktoś zrobi taniej niż kolega, to będzie źle?... jak ktoś kupi pompę tańszą niż kupiłeś ...to również źle??....  jak wybierze tańszy zawór niż posiadasz... to w ogóle porażka.......

Myślę że taka wypowiedź tak doświadczonemu forumowiczowi nie przystoi.

Yaro

 

Co nie przystoi? Napisałem coś zdrożnego? Czytałeś temat? Hydraulik za robotę krzyczy 4000zl a ja radzę koledze dorzucić 600-700zl do o wiele mniej obsługowego kotła. Nigdzie nie napisałem również że ktoś coś kupił tańszego ode mnie to jest be. Pozatym chyba mnie z kimś pomyliłeś z tą pompą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam taki przykład z przed kilku lat. Musiałem zamontować wodomierz. Wezwałem fachowca żeby wycenił swoją pracę. Stał,mlaskał, stękał i w koncu wydusił z siebie TRZYSTA złotych będzie to kosztować. Więc pytam czy z materiałami. On na to że sama robocizna. Ja ze drogo,więc łaskawie opuścił na 250 złotych. Powiedziałem że przemyślę to jeszcze. Po tym spotkaniu usiadłem sobie w piwnicy na stołku,na kartce rozrysowałem jak to ma wyglądać. Potem zakupiłem wszystkie potrzebne części. Robiłem to pierwszy raz,jeszcze na stalowych rurach. Więc trzeba było ciąć i gwintować.Ale udało się. A najważniejsze że całość zamknęła się w kwocie poniżej 200 złotych. Przy wymianie kotła też zdałem się na własne umiejętności. Musiałem się wpiąć w istniejącą już instalację,więc było trochę łatwiej. Tu na forum zdobyłem potrzebną wiedzę i schemat aby wszystko zrobić zgodnie ze sztuką. Całość zamknęła się kwotą około 12 tysięcy. Jakbym zatrudnił majstra to pewnie do 15 tysięcy bym dobił.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet same grubsze materiały może kupić.

Tanie w zakupie zwykłe pompy cały czas można kupić, one najczęściej chińskie są w okolicy 100zł

Energooszczędne z markowych lubię Grundfossa albo Leszczyńska fabryka pomp. Prywatnie korzystam z LFP.

Z tańszych, ale uważam, że dobrych i godnych uwagi mogę polecić pompy energooszczędne IBO tu kolega może parę złotych zaoszczędzić.

Zawór mieszający z drogich są Afriso i napędy Afriso, spokojnie można wybrać tańsze np. Esbe czy Goshe i ich napędy (sam taki mam od lat) tu parę stówek w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale też Pieklorz o tym pisałem. IBO spójrz na forum, zależy jak trafisz. Esbe jest droższe od Afriso. Ale zawsze można jak mówisz, kupić Goshe czy Womixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co musiałem kupić to:
- od kolegi Pieklorza kocioł Skamp-PV13 + Iryd PID RTZ + pilot G + czujnik spalin + czujnik pogodowy + przesyłka = 8200 PLN
- części z hurtowni, tu zdałem się na to co biorą u nich najczęściej instalatorzy.Polecili mi pompy HEL-WITA,zawór 4D + siłownik też tej firmy. Wizyta ta zakończyła się kwotą 2700 złotych.
Do tego jeszcze innych parę części,oraz tych których potrzeba zakupu wyszła w czasie prac i zrobiła się kwota o której pisałem wcześniej.
Ale satysfakcja że zrobiłem to sam BEZCENNA

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu OEPM 14 kW z montazem i wszystkimi częsciami, zawor 4D Afriso ze sterownikiem ,oprócz pompy kotłowej ,z faktura 11350zl (koszt kotla był chyba 9200 zl)

Wywoz i złomowanie starego kotła ( imienna karta przekazania odpadu-potwierdzającego zezłomowanie dotychczasowego źródła ciepła) w cenie. Czy zysk na złomie pokrył koszty transportu , bo dopiero w 3cim pkcie skupu mieli w komputerze wymagany przez wfosigw druk zezłomowania kotła.

 

Edytowane przez JorgusEmh
inf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo OP w łazience nie dogrzeje pomieszczenia do potrzebnej temperatury, natomiast warto zrobić oprócz grzejników  na podłodze dodatkowo pętlę lub 2 zasilane z rozdzielacza grzejnikowego przez zawory RTL - zawsze to komfort.

Tylko należy pamiętać że 1 petla zasilana przez RTL nie może przekroczyć w całości 50m dł pex 16, czyli na 11m2 można dać 2 pętle i 2 zawory RTL

 

16 godzin temu, Trener40 napisał:

4-5 tys za robotę to złodziejstwo...to nie rakieta kosmiczna... Ludziom to już się we łbach rypie za usługi... 

Jak po takiej usłudze nie trafiasz na forum "info-coś tam" i spalasz zgodnie z oczekiwaniami to wg mnie warto - popatrz ilu jest na forum "nieszczęśników" z tanimi pompami CO, tanimi "super instalacjami", wiem że często sam inwestor wymusza cenę , ale głównie robi to rynek, który weryfikuje i  ustala ceny usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 18:52, eliks napisał:

Jak będziesz to tak wszystko liczył, wraz z tanim majstrem, tanimi pompami i tanimi zaworami to Ci potem wszystko bokiem wyjdzie. 

 

13 godzin temu, Pieklorz napisał:

Z tańszych, ale uważam, że dobrych i godnych uwagi mogę polecić pompy energooszczędne IBO tu kolega może parę złotych zaoszczędzić.

Zawór mieszający z drogich są Afriso i napędy Afriso, spokojnie można wybrać tańsze np. Esbe czy Goshe i ich napędy (sam taki mam od lat) tu parę stówek w kieszeni.

Witam.

Faktycznie kolego @eliks........ masz w 100% rację... nawet nie śmiem tego podważać ¯\_(ヅ)_/¯

Można śmigać merolem ...ale i renią  też da się dojechać do celu.....

Pozdrawiam kolegów z forum. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pompami to jak się trafi.Mama 5 lat temu robiła nowe centralne to pompa lfp z autodap nie wytrzymała sezonu.wymieniali na gwarancji.u mnie zwykła pompa ibo przy pracy kotła na 85stopni  2 miesiące tylko chodziła przy piecu w tunelu foliowym a teraz jest onimgena i już 2 sezony bryka i nic się z nią nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja LFP taka klasyczna ma już ok 18lat i pracuje na bojler. 

Pierwsza energooszczędna LFP experia bodajże wytrzymała gwarancję i miesiąc. Z nowszej serii pracuje już chyba 3rok.

Afriso i jego siłownik drogie i mają jakiś problem z załączaniem, rozjeżdża się czasowo przy %sterowaniu zaworu, nie polecam. Korzystam któryś rok z Esbe/Goshe zawór i napęd, klienci na to też nie narzekają, pracuje bez problemów. W tym wypadku droższe ciężko polecić.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotlowa od kotla do wymiennika ibo z autoadaptacja ustawiona na 1 bieg zwykly

Pompa co lfp ustawiona na 1 bieg auto

Pompa cwu lfp ustawiona na 1 bieg zwykly

Wszystkie pracuja od wrzesnia 2018 roku bez awarii

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pieklorz napisał:

Moja LFP taka klasyczna ma już ok 18lat i pracuje na bojler. 

Pierwsza energooszczędna LFP experia bodajże wytrzymała gwarancję i miesiąc. Z nowszej serii pracuje już chyba 3rok.

Afriso i jego siłownik drogie i mają jakiś problem z załączaniem, rozjeżdża się czasowo przy %sterowaniu zaworu, nie polecam. Korzystam któryś rok z Esbe/Goshe zawór i napęd, klienci na to też nie narzekają, pracuje bez problemów. W tym wypadku droższe ciężko polecić.

Generalnie Afriso ostatnio zalicza dużo wpadek. Małe żółte rączki coś ostatnio szwankują z odlewami i spasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klasyczne i niezniszczalne LFP (w sumie kopie Danfosa - na mojej wciąż działającej od 18 lat jest nawet napis "system Danfoss") nadal można kupić, ale teraz pod nazwą pomp cyrkulacyjnych do wody pitnej PCOw…/...B ….

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tyle odpowiedzi.

Ten piec co ja mam to już był kiedy się wprowadziłem do mojej żony, dzisiaj szukałem tabliczki znamionowej ale nie ma - jest tylko napisane TERMIKA i tyle. Co udało mi się ustalić to na nasz dom potrzebujemy około 12 kW zawsze można kupić większy na zapas.

No ale przejdę może do konkretów.

Po 1 - Zależy mi na piecu który ma dobry serwis gwarancyjny i po gwarancyjny

Po 2 - bardzo wysoki współczynnik spalania eko groszku raz (to się nazywa chyba efektywność) żeby ciepło nie uciekało w komin tylko tam gdzie potrzeba

Po 3 -  interesuje mnie czyszczenie tego kotła w tej chwili to muszę raz w tygodniu i mam całą taczkę nie mówiąc o sadzy w środku kotła dla tego kocioł musi być taki żeby go rzadziej czyścić.

Po 4 - możliwość podłączenia do kotła ogrzewania domu jak i wody ( teraz mamy tak podłączony że ogrzewa tylko dom a woda jest podgrzewana przez podgrzewacze a że cena prądu będzie rosła no to myślę nad podłączeniem wody)

Po 5 - sterowanie domowe może być online

Po 6 - podajnik żeliwny (teraz jest jakiś z blachy i był już kilka razy spawany bo dziury się zrobiły)

Po 7 - kocioł musi być 5 klasy

I to chyba na tyle moich wymogów. Prawdę mówiąc żona moja cały czas mówiła o jakimś kotle z Pleszewa ale tych firm jest sporo i nie wiedziałem czy to czasem nie jakiś pic na wodę ;) i szukałem kotłów w Metal Fach i muszę przyznać że kotły mają bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wspomnianego wcześniej SkampPV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Ceną...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.