Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie sufitu i izolacja termiczna


mst

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w budynku w którym sufit jest na wysokości 3,2m. Przestrzeni mamy dużo, to fakt, ale problemem jest to, że trzeba to ogrzać, na co idzie sporo pieniędzy. Zastanawiamy się nad obniżeniem do około 2,6m (powierzchnia mieszkania to 90 m kw). W środek włożyć jakąś izolację. Może ktoś już to przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, zasugerować jakieś sprawdzone rozwiązania. Czym wypełnić tak powstałą przestrzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna Panie. Ja jestem na tym etapie, zrobione na razie u syna (10m2), dałem 15cm wełny i powiem Ci że teraz to najcieplejszy pokój w mieszkaniu, a było odwrotnie.

Obecnie mam na 2.7m, zrobiony stelaż, na całej powierzchni 15cm wełny, potem folia paroizolacyjna i rigips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mst napisał:

Mieszkam w budynku w którym sufit jest na wysokości 3,2m. Przestrzeni mamy dużo, to fakt, ale problemem jest to, że trzeba to ogrzać, na co idzie sporo pieniędzy. Zastanawiamy się nad obniżeniem do około 2,6m (powierzchnia mieszkania to 90 m kw). W środek włożyć jakąś izolację. Może ktoś już to przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, zasugerować jakieś sprawdzone rozwiązania. Czym wypełnić tak powstałą przestrzeń?

Z czego strop, które piętro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój kuzyn w kamienicy zrobił sobie podwieszany sufit i 30 lub 40cm wełny na tym położył. Wiadomo że trzeba gęściej podwiesić za to efekt super... Sam widzialem i odczuwałem różnicę.  Zmniejszył z 3,60m na 2,70m wysokości na tyle pozwoliły okna.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jest to bardzo dobry pomysł moim zdaniem.

Zmniejszasz objętość którą trzeba ogrzać. To jest w stanie dać dosyć duże oszczędności na zużywanej energii. Tak jak koledzy tutaj napisali.

A jeżeli chodzi o sam fakt obniżenia sufitu, to w sieci masz sporo instrukcji z tego zakresu, jak to w kolejnych krokach można wykonać: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/montaz-sufitow-podwieszanych-oraz-zabudowy-poddaszy-w-systemie-mfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz obniżyć ten sufit? Duże są te przestrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest dużo i informacji na ten temat. Jak małe lub wąskie pomieszczenie robisz ruszt pojedyńczy,  jak większe pomieszczenie robisz ruszt podwójny krzyżowy. Na górę wełna, folia paroizolacyjna do profili i płyta karton-gips.

Tu masz trochę lektury;

https://muratordom.pl/wnetrza/prace-wykonczeniowe/sufit-podwieszany-na-jakim-stelazu-zrobic-sufit-podwieszany-aa-rEy4-L1Vu-LhNf.html

Jeśli chodzi o paroizolację ja robiłem taki "mankiet" jak w materiale niżej;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.