Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacje termiczne - podwykonawca zapytanie


Instalator335

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

Chciałbym zwrócić się z zapytaniem do znających temat izolacji termicznych na garażach i pionach w budynkach wielorodzinnych na rurach PVC (woda, cyrkulacja).
Rozpoczynam montaż wełny na takich instalacjach dla dość sporej firmy podwykonawczej, wcześniej montowałem izolacje poddaszy z wełny i na to GK.
A tutaj to dla mnie nowość, chciałem zapytać czy stawki rzędu 10pln za metr takiej izolacji to normalna stawka?
Dotyczy to wełny w takich rolkach PAROC albo Rockwool. Chodzi o izolacje rur.

Jeżeli to nie jest dobre miejsce to gdzie ewentualnie mogę o to zapytać (forum, coś takiego) Zgóry dziękuję Panowie i Panie...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziękuję za tę informację. Wnioski jakieś można z tego wybrać. Z tego co wiem to również firmy instalujące hydraulikę od razu robią to z izolacją tzn. montaż instalacji wody i od razu izolacja. Czy tam jest może jakoś uwzględniona cena z ilości czy tylko godzinowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą wycen dla prac hydraulicznych są Katalogi Nakładów Rzeczowych : KNR 2-15 i KNNR nr 4, gdzie ujęte są roboty instalacyjne wewnętrzne instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych i centralnego ogrzewania.

Nie ma w nich zakładania izolacji, izolacja jest liczona np wg KNR 2-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.