Skocz do zawartości

mst

Forumowicz
  • Postów

    26
  • Dołączył

Treść opublikowana przez mst

  1. @kejno w tym drugim schemacie przyjąłeś, że pompa ciepła to jest monoblok? A drugie źródło to jest kocioł gazowy? @stars przykład podłączenia CO i CWU w układzie biwalentnym Źródło
  2. Jeżeli masz dostateczną ilość miejsca na kocioł węglowy, to możesz zostawić. Zwykle jest jednak tak, ze nie ma dostatecznej ilości miejsca. Moim zdaniem lepiej sprawdzi się już kominek z płaszczem wodny (o ile masz możliwość jego montażu). Na co dzień korzystasz z pompy ciepła, a gdy mróz mocno ściśnie, to uruchamiasz kominek, który uzupełnia ewentualne braki termiczne. Takie układy biwaletne w połączeniu z PC to w często chętnie wybierane rozwiązanie.
  3. mst

    Pompa ciepła: bufor

    Dom około 160 m kw. Łazienki w podłogówce a reszta to ogrzewanie kaloryferem. Pompa ciepła Panasonic 9kW. Przyjąłem zład wody na poziomie około 200 litrów (w tym 50 litrów w buforze). Jakiś inny instalator zaproponował klientowi bufor o objętości 250 litrów. Zastanawiam się, skąd ta rozbieżność? Czym mógł się motywować?
  4. Oglądałem filmik nagrany przez technika Afriso: https://www.youtube.com/watch?v=9-SOxCAA6VA Pytanie czy tego typu Primabox sprawdzi się w połączeniu z pompami ciepła np Panasonic? Mam tutaj na myśli układ w którym pompa ciepła zasilająca ogrzewanie grzejnikowe (naścienne) oraz podłogówkę (np w łazience). Czyli sytuacja w której trzeba dostarczyć dla podłogówki około 34 st C, a na grzejniki około 55 st. C Czy ktoś już to może przerabiał?
  5. Dokładnie, tak jak kolega tutaj napisał wyżej. Wynika to z ustawy o prawie budowlanym. Normy masz tutaj szerzej opisane: https://www.alufire.com/pl/blog/jakie-normy-musza-spelniac-drzwi-i-okna-ppoz-w-budynkach-uzytecznosci-publicznej/
  6. Spalinowa nie ma delikatności jaką posiada kosiarka elektryczna moim zdaniem :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.