Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja sufitu w kotłowni od piętra.


andrzejk82

Rekomendowane odpowiedzi

W kotłowni która jest z obrębie budynku mam że 27 stopni. Nad kotłownią mamy sypialnię w której nie idzie spać w sezonie grzewczym - jest za ciepło. Jak to odizolować sensownie?

Myślałem podwiesić sufit zostawić pustkę  i zrobić wentylację tej pustki czyli otwór w ścianie na zewnątrz. Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkleić styropian pod sufitem, siatka, klej i pomalować. Dodatkowo zaizolować rury, pompy i inną armaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na to chyba jakaś płyta gipsowa? Bo pełno kurzu będzie się w wełnie trzymało. 

Myślisz że taka izolacja z wełny pomiędzy pomieszczeniami da coś? Też o tym myślałem ale wydaje mi się że z czasem temperatura i tak dojdzie do stropu i efekt będzie żaden.

Co do dobrej izolacji  rur to ciężko z tym u mnie - mam dużo zawijasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam trochę zawijasów w piwnicy. Tak z 15 lat temu zaizolowałem rury wełną mineralną „dziesiątką”. Wełnę owinąłem najtańszą żółtą folią.
Temperatura w piwnicy mierzona zimą obniżyła się z 21-22 na jakieś 15.
Opału też ponad tonę mniej idzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzejk82 Jeżeli wełna miękka to podwiesić płytę KG. Ale są też płyty twarde np. elewacyjne. A co do przenikania ciepła, to w kotłowni po prostu zrobi się cieplej. Jak zrobisz jeszcze trochę izolacji na rurach, to więcej ciepła pójdzie do domu przez nie właśnie, a nie będziesz ogrzewał  kotłownię.  To raczej nie będzie tona jak napisał @Sławek007, ale oszczędności zauważalne będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andrzejk82 napisał:

 

Myślałem podwiesić sufit zostawić pustkę  i zrobić wentylację tej pustki czyli otwór w ścianie na zewnątrz. Ma to sens?

Nie bardzo. Ciepło w kotłowni to ciepło odpadowe z kotła. Szkoda to wydmuchiwać na zewnątrz. Lepiej żeby zostało to w obrębie budynku. To realny zysk. Ważne żeby odizolować to od sypialni. Wełna na sufit, dokładne ocieplenie wszystkich rur i docieplenie kotła jeżeli to możliwe. Ostatnie może przynieść naprawdę konkretny efekt. Mój Pellux jest fabrycznie potężnie ocieplony wełną. W kotłowni stoi też bufor. A temperatura nie przekracza 22 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.