Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceramika


OliLa

Rekomendowane odpowiedzi

@OliLa jak będziesz cegiełki kupować zwróć uwagę na jej wypalenie. Te z marketów są często spękane więc przyjrzyj się im uważnie :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry uszczelniaczem do kominów (1200st C)., ale mam prośbę.. Zrób zdjęcie palnika i obecnej nakładki. Chcę zobaczyć ja ona wygląda na palniku. 

Ja akurat kupowałem w Merlinie, ale te spękane omijałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
2 godziny temu, OliLa napisał:

zawierzyłam Pani której firma jest dystrybutorem, była bardzo przekonywująca i do tego jeszcze wcisnęła mi kit że potrzebuje 24kw. Pozniej w projekcie doczytalam ze potrzebuje 16kw.

Otoz  to. Dzis wszelkiej masci naganiacze patrza tylko na swoje prowizje. No i co juz wiadomo… Kostrzewa, wybor raczej z tych gorszych. Ja bym tego kotla za darmo nie przygarnal znajac jakosc tych produktow i niekompetencje serwisow.  Mogla Kolezanka zawitac tu do nas wczesniej, to cieszylaby sie naprawde bezproblemowym i niemal bezobslugowym kotlem. 

Edit: w porownamiu do konkurencji dunskiej czy wloskiej, ktore mozna jeszcze nabyc za akceptowalne pieniadze, nasze krajowe peleciaki tkwia technologicznie w latach 60-ych XX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz już cykała fotkę, to zrób zdjęcie palnika, a dokładnie miejsce na którym ta nakładka jest położona ( czyli bez nakładki) Chciałem zobaczyć jak to jest tam rozwiązane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Trener40 napisał:

Jak będziecie działać? bo nożem tego nie dotniecie :)

Mamy gościa niedaleko ktory tnie cegły na mokro. Więc jakoś to ogarniemy w weekend. Zdjęcia tez od razu przy wymianie zrobię. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Mogla Kolezanka zawitac tu do nas wczesniej, to cieszylaby sie naprawde bezproblemowym i niemal bezobslugowym kotlem

No mogła mogła. Mądry Polak po szkodzie. Ale musze jeszcze sie z nim pomęczyć i na bank go wymienię. Wtedy będę pytać o kociołki. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Tak dla rozjasnienia sytuacji jeszcze. Jezeli Kolezanka potrzebowalaby mocy 24 kW i ten kociol pracowalby na maxie 24 h to spalilby jakies 120 kg pelletu. Robi wrazenie i uswiadamia co stoi w kotlowni, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 Oj robi, robi ale z pełną mocą to on chyba nigdy nie pracował. Co prawda żarł paliwo jak glupi. Co 4-5 dni dosypywałam (12 worków po 15kg). Ale myślę, że to dyskusja na inny temat. Bo jeszcze wiele pytań mam związanych z tym piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 12-16 kW pelleciak by ogarnął ogrzewanie tego domu. Do niego zbiornik 300-500 litrów, żeby 100x nie biegać do kotłowni.  Poza tym wszystko jest obliczalne poczynając od parametrów samego pustaka po parametry materiału ociepleniowego. Zimą zrobić OZC. Wszystko można policzyć matematycznie i nic nie trzeba zgadywać co do doboru mocy kotła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, emigrant napisał:

Pewnie 12-16 kW pelleciak by ogarnął ogrzewanie tego domu. Do niego zbiornik 300-500 litrów, żeby 100x nie biegać do kotłowni.  Poza tym wszystko jest obliczalne poczynając od parametrów samego pustaka po parametry materiału ociepleniowego. Zimą zrobić OZC. Wszystko można policzyć matematycznie i nic nie trzeba zgadywać co do doboru mocy kotła.  

Do mnie trzeba jak chłop krowie na rowie. :-) teraz to i tak po ptokach, bo kocioł juz mam. Zostaje mi grzebanie w ustawieniach serwisowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zaczne od początku. Dom 230m ocieplenie 15cm, ocieplenie dachu wełna mineralna 30 i 15, okna 3 szybowe zbiornik na 200 litrów. Pale pelletem Komax 6mm i jak na moje to Piec pali dość dużo. Po przeczytaniu kilku komentarzy komu ile pali to dochodzę do wniosku że mój pali stanowczo za dużo. Odkąd go mam spala mi w granicach 40kg na dobę. Serwisant twierdził ze to normalne i zero wytłumaczenia co jak działa, jak ustawić zeby było dobrze. Po ostatnim przeglądzie (temat juz poruszalam) super Pan serwisant cos pozmienial w ustawieniach ze na kaloryferach mialam 50stopni a przy jakiejkolwiek zmianie temperatury w dół na sterowniku pojawial sie alarm "obwod bezpieczeństwa" a piec osiagal 82 stopnie. To samo działo sie po przejsciu w tryb letni. Dla mnie logiczne ze skoro piec ma zadana 60 osiągnięta i nagle zadana zmienia sie na 7 to chyba oczywiste ze piec dostaje informacje ze jest za gorąco i się przegrzewa. Serwisant stwierdził ze to bzdura. Musiałam cos zepsuć. Przed rocznym przeglądem takie rzeczy sie nie działy. Ale ok jestem zielona w tym temacie. Kolejna wada to brak dostępu do ustawień. Piec niby moj ale nie do końca ponieważ nie moge nic ustawić pod siebie. Serwisant pozjadał wszystkie rozumy jest mądrzejszy od samego producenta. i on nie moze mi nic wytłumaczyć ewentualnie jak ustawic krzywą (która tez nie wiem do czego służy). W końcu cos udalo mi sie ustawic na sterowniku pokojowym i trzyma na kaloryferach 32 stopnie. Ale nadal pali jak smok. Ogolnie od serwisanta usłyszałam, że moja instalacja jest beznadziejna i piec będzie tyle palił bo nie ma jakiejś pompy powrotu (cokolwiek to znaczy) i uwaga mój ulubiony tekst "ja zrobiłbym to lepiej". Instalacja i tak bedzie rozszerzana bo chce osobny sterownik na górę i osobny na dół no i ta pompę musze założyć tzn hydraulik. A ja? Jak mam go ustawić zeby nie palil jak smok? I moze ta nakładka faktycznie od tego ognia tak pęka skoro to beton i jeszcze zbrojeniowy

 

Zaznaczę że podłoga nie jest sterowana z pieca. (Słowa dwoch nieznających się osób serwisanta i hydraulika) mi się wydaje ze jednak jest bo raz jest zimniejsza a raz cieplejsza pomimo ustawionej temperatury na pokrętełku. Ale moze mi sie wydaje. Na prawdę nie znam się na tym a nikt nie może mi podpowiedzieć co zrobić zeby bylo dobrze

IMG_20200123_135129.jpg

IMG_20200123_135139.jpg

IMG_20200123_135152.jpg

IMG_20200123_135302.jpg

IMG_20200123_135314.jpg

IMG_20200123_135218.jpg

IMG_20200123_135248.jpg

IMG_20200123_135338.jpg

IMG_20200123_135421.jpg

IMG_20200123_135437.jpg

IMG_20200123_135502.jpg

IMG_20200123_135523.jpg

IMG_20200123_135540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze podejscie producenta jak w tym przypadku ,czyli  "pierwsze uruchomienie kotła jest płatne ,a jak już kupileś nasz kocioł to  i tak nic sobie w nim nie poustawiasz ,bo się na pewno na tym nie znasz i od tego jest nasz płatny serwis  "  Dyskwalifikuje od razu w moich i zapewne nie tylko moich ,oczach takiego producenta.Polecił bym co najwyżej wrogowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek72 Gdybym o tym wiedziała w zyciu bym tego nie kupiła. Dowiedziałam sie po pol roku użytkowania jak zepsuł się palnik i siłownik linowy. Palnik od ciepła wygiął sie w łódkę. I od tamtej pory mam po dziurki w nosie tego pieca i serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Czy ten kocioł pracuje non stop, czy się wygasza? I czy jak osiąga to 60 st i pokazuje sien"7", to dalej pracuje, czy następuje wygaszenie.? 

AD. 2. Co do dostępu do ustawień... No ja bym z nimi inaczej gadał ( drastyczniej) 

AD.3. Za ochronę powrotu pewnie robi mieszacz, który wahluje w prawo i lewo. Podłoga się wychladza i zalewa kocioł zimną wodą + woda z kaloryferów, więc kocioł musi straty nadrobić. 

AD. 3. Oryginalna  nakładka jest zbrojona drutem, aby w razie pęknięcia nic nie spadło na palnik. Ten palnik raczej w większości swojej pracy pracuje na max i pewnie ogień wali w nakładkę... 

Cyrkulacja CWU również przyczynia się do większego spalania, ponieważ wychładza się dużo szybciej zasobnik. 

Co do samej instalacji, to niech się wypowiedzą koledzy @gmaj22 lub @sambor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trener40 napisał:

1. Czy ten kocioł pracuje non stop, czy się wygasza? I czy jak osiąga to 60 st i pokazuje sien"7", to dalej pracuje, czy następuje wygaszenie.? 

Po osiągnięciu zadanej uruchamia sie wiatrak i po czasie piec się wygasza wchodzi w tryb "postój" i jak przechodzil na lato czyli te 7° to też tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
51 minut temu, OliLa napisał:

@jurek72 Gdybym o tym wiedziała w zyciu bym tego nie kupiła. Dowiedziałam sie po pol roku użytkowania jak zepsuł się palnik i siłownik linowy. Palnik od ciepła wygiął sie w łódkę. I od tamtej pory mam po dziurki w nosie tego pieca i serwis.

To juz ktoras tego typu relacja. Innowacyjny palnik VG a'la Kostrzewa

 

7 minut temu, Trener40 napisał:

AD. 2. Co do dostępu do ustawień... No ja bym z nimi inaczej gadał ( drastyczniej) 

I tak bys nic nie wskoral. Juz kupiles i wypad z baru.

No masz  @Trener40 okazje sie wykazac i Kolezance pomoc. To nic ze twoja Kostrzewa ma wyswietlacz wyrwany z Noki 3310 :):):) Dasz rade.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, OliLa napisał:

Po osiągnięciu zadanej uruchamia sie wiatrak i po czasie piec się wygasza wchodzi w tryb "postój" i jak przechodzil na lato czyli te 7° to też tak samo.

Czyli mamy identycznie , ale ja mam inny sterownik. U mnie po osiągnięciu zadanej następuje wygaszenie i wyświetla się magiczna cyfra "7".  W moim przypadku jest to temp przy której kocioł sam się rozpali jeżeli taką temp miałby kocioł. Ochrona przeciw zamarzaniu. 

Wypad z baru to oni by mieli :)  

To jak już się wygasi kocioł, to za jaki czas się rozpala i co wpływa na to rozpalenie. Spadek temp kotła, spadek temp w domu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.