Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceramika


OliLa

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Trener40 napisał:

To jak już się wygasi kocioł, to za jaki czas się rozpala i co wpływa na to rozpalenie. Spadek temp kotła, spadek temp w domu? 

Szczerze powiedziawszy nigdy tego nie sprawdzałam. W domu jest caly czas ciepło. A ja mam wrażenie że piec chodzi non stop ale zerkałam to "trwa wygaszanie". W tej chwili akurat sie rozpala więc dzisiaj już nie, ale jutro zwrócę na to uwagę. Podejrzewam, ze spadek temperatury kotła, bo CWU tez jest caly czas na zadanej, na sterowniku pokojowym tez utrzymuje sie temperatura zadana. (Sterownik mam od firmy TECH sterowniki w najchłodniejszym pokoju na piętrze wiec nie mam go caly czas na oku). Jutro zwrócę na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jestem również posiadaczem kotła kostrzewy Twi Bio Luxury 16 kw i też mam problemy z  ceramiką która pęka. Okres użytkowania  drugi sezon a ceramikę na gwarancji jescze udało mi się wymienić, że tak powiem " żutem na taśmę". Firma tłumaczy że to wina pelletu itp. co nie jest zgodne z prawdą. Drugi mankament to motoreduktor w podajniku który jest nieszczelny i po sezonie zębatka się zużyła. Reasumując co 2 lata wymiana ceramiki i napędu podajnika - niezła oszczędność patrząc na ceny części zamiennych. Motoreduktor - 500 zł, ceramika każdy element  300 zł. Podoba mi się design i wykonanie ale żywotność niektórych elementów jest katastroficzna i kosztowna. Zastanawia mnie żywotność kotłów  inny  firm ale obawiam się że może być na podobnym poziomie ze względu na stosowanie podobnych materiałów i części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldek124 napisał:

 Firma tłumaczy że to wina pelletu 

 

Ta firma powinna tłumaczyć się z głupoty jaką posiada  w swoich mózgach. Ta ich nakładka jest tak wykonana, aby popękała po okresie gwarancyjnym ( i tak, że Ci wymienili na gwarancji, to cud) . Następną zrób ze zwklej cegły szamotowej, która kosztuje 5 zł, o ile masz trochę zdolności ze szlifierką kątową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie oglądacie na YT "Dobre kotły" ? I prowadzącego Strassburgera? Tam Kostrzewa jest zawsze świetna, niezawodna i pali idealnie każdy pellet???

W dniu 31.01.2021 o 00:24, Bigbox1 napisał:

Witam tak poczytałem o kostrzewie i chociaż chciałem go kupić to mi przeszło. Jaką wiéc firme Panowie i Panie polecacie żeby nie kupić bubla ? Dom do ogrzania słabo izolowany(5cm styro, dach10cm wełna okna 2szyby) ok 200m2 ciepło właściwe liczt ok 20kW już z ciepłą wodą.

Ogniwo. Mogę jako tako polecić. Żadnych problemów, bezawaryjny i dość przystępny cenowo. Choć palę dopiero dwa lata. Do czego mógłbym się przyczepić to sprawność. Mogłaby być troch większa. Maks co udało mi się uzyskać to 92-93% na Max mocy palnika.

Też mam ok 200m2 i dom energochonny. Piec to 18kw choć palę tylko na mocy 20kw.  Spokojnie wystarcza jest dużo rezerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.