Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerobka ceramika


a-w

Rekomendowane odpowiedzi

witam,postanowiłem otworzyć nowy temat,wprawdzie mam ceramika i fabrycznie nie jest on złym kotłem ale, poczyniłem wiele eksperymentów i prób i postanowiłem podać główne powietrze od strony komory zasypowej, totalnie to zmienia pracę kotła, wentylator już poszedł na półkę, pozostaje kwestia automatycznego podawania powietrza, klapa jest w poziomie i komplikuje to zastosowanie miarkownika, może jakiś elektrozawór wstawić a sterowanie z luxusa w miejscu dmuchawy? to nie moja branża i może ktoś wie co mogę tu wstawić ? :) w sklepie oczywiście mi nie pomogli ( nie wiedzą jak zwykle o czym mówię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

też nad tym myślę żeby podawać powietrze z góry

( cały czas mnie denerwuje zapychanie ruszt przez popiół i co za tym idzie niestabilna praca - straty dmuchawa chodzi i wydmuchuje ciepło o węgiel się nie pali)

 

mój pomysł na ... to wywiercić kilka otworów w klapie zasypowej, dokręcić kawałek "mówki" i założyć tam dmuchawę , już bym to dawno zrobił ale.. obawiam się czy wtedy dym nie będzie się wydostawać po ustaniu pracy dmuchawy

 

może już ktoś eksperymentował?

 

w sumie to dziwne że producent nad tym nie pomyślał- w ogóle podawanie powietrza w popielnik to jakieś nieporozumienie- mogli się chociaż pokusić o jakąś dysze aby powietrze szło od strony dżwiczek w kierunku wymiennika

 

a jeszcze można by pokusić się o rurę spłaszczoną i włożoną pomiędzy rusztami pionowo w górę ( odpada przeróbka klapy zasypowej) i połączenie jej z fabrycznym wylotem dmuchawy wtedy dmuchawa może zostać lub może być tam miarkownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat temu niemal identyczny piec i te same dylematy. Węgiel się zawieszał notorycznie, niewygodne czyszczenie od góry. Jednak zasada palenia jest taka, że palić się ma na samym ruszcie, a paliwo spadać do dołu. Wtedy jest spalanie bez dymne i ekonomiczne. Wykonałem taką przeróbkę o której myślisie. Wspawałem wlot powietsza od góry. Efekt był taki,że pali się wtedy cały węgiel aż po klape. Po prostu tam gdzie jest powietrze jest i żar. Zmienia się wtedy całkowicie zasade palenia w tym piecu.Obawiam się, że komora węglowa może być wykonana z cieńszej blachy, a po takiej przeróbce staje sie ona paleniskiem.Może to być wyrok dla takiego pieca.Wydaje mi się,że takie piece wymagają dobrego węgla, wtedy popiół nie zapycha rusztu. Tak było w moim przypadku, ale to był jednak trochę inny piec. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, obecnie zwęziłem palenisko dając płytki szamotowe wzdłuż boków od końca do końca przysłaniając kanały z tyłu w narożnikach (i tak po pierwszym zasypie robiły się niedrożne a dodatkowo paliło się tam z ominięciem szamotu,obecnie wszystko musi przejść przez szamot :) powietrze wtórne dostaje się od gór :) y poprzez otwór w klapie wymiennika 10x50mm, miarkownik Unister steruje klapką od popielnika, w pokrywie załadowczej wywierciłem na razie otwór 10mm aby gazy się tam nie zbierały i nie wytrącały smoły,oraz wiem ile opału jest w kotle :)

po świętach będę kombinował dalej z powietrzem od strony zasypu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.