Skocz do zawartości
IGNOROWANY

NARESZCIE!


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sambor napisał:

Kolega to się z jakiego planu filmowego urwał?

Kolega @Hermogenesma rację to czysty wczesny etap socjalizmu.

Ale oburzenie :)

Według mnie  @robin60  jak najbardziej dobrze pisze.To co idzie na export to niech idzie,ale nie powinno być możliwości sprzedaży takiego kotła w PL i to powinno być karane.

Tak samo powinni wziąć się za warsztaty,które usuwają dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od klienta bo jeżeli mechanik nie dostanie zlecenia od właściciela auta na usunięcie dpfu to sam tego nie zrobi pomijając samowolne wycinanie katalizatorów przez mechaników to tak samo jest z producentami pieców.Dostaje zamówienie na piec i go sprzedaje a kto co puźniej z tym zrobi to producenta guzik obchodzi bo został zgodnie z przeznaczeniem sprzedany. Z Kotłem są wydawane papiery czy jest z normą czy tylko nadaje się na export

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku 2017 roku było wiadomo, że ministerstwo pracuje nad rozporządzeniem w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 października 2017 r. Jego pierwsza wersja była dziurawa, stąd poprawiono i od 01.01.2020 mamy obecny kształt.
Proszę nie pisać, że ktoś spawa śmieciuchy bo musi zarabiać na rodzinę. Nierzadko celowo wprowadza w błąd nieświadomego klienta sprzedając mu produkt, który jest w Polsce nielegalny. Były ponad dwa, a śmiem twierdzić - 3 lata by dostosować ofertę do nowych przepisów.
To nie jest głupie prawo. Wszyscy, którzy je łamią są oszustami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Stempos1980 napisał:

Wszystko zależy od klienta bo jeżeli mechanik nie dostanie zlecenia od właściciela auta na usunięcie dpfu to sam tego nie zrobi

Ja bym napisał,że jest odwrotnie.Często to mechanik nakłania na taki zabieg a klient zadowolony,że wkońcu auto odzyskało moc i nie sprawi już problemu.

Ciekaw jestem czy mechanik i warsztat świadczący taką usługę uświadamiają klienta z czym to się wiąże.

Jeżeli tak to już jest to sprawa klienta i życzę jemu rychłej kontroli w Niemczech :)

A co do kotłów to @knedel wyczerpał temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, knedel napisał:

To nie jest głupie prawo. Wszyscy, którzy je łamią są oszustami.

Chyba, że ustawodawca to też oszust.

2 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

powinno być karane.

Wszędzie mówią, że kara tylko tępota albo taki co nie daje sobie rady z problemem i ja też jestem tego zdania. Karanie to objaw bezradności i głupoty. Łatwo jest komuś wklepać idziesz sam jak coś umiesz albo bierzesz kumpli tylko czy to rozwiązuje problem? No nie. Tak robi tylko melina.

 

 

5 godzin temu, knedel napisał:

Nie jestem zwolennikiem opresyjnego Państwa, jednak frustrujące jest, gdy sąsiedzi zanieczyszczają mi powietrze, bo bez większego problemu udało im się kupić nielegalny kocioł.

Tak to mi przypomina "wojne o pokój". Nie jestem zwolennikiem opresyjnego państwa ale doniose na gestapo :)

Ja mam w zwyczaju odwet jak tylko sie dowiem, że ktoś pode mną ryje, jak trafisz kiedyś na takiego co się mści i ma do tego kasę to powodzenia życzę, a znam takich co spalenie komuś domu to nie jest problem, skoro juz siedział za zabójstwo, to znaczy za tak zwane nieumyślne spowodowanie śmierci  :)

Oj ludzie ludzie w internetach to każdy mądry i odważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym widzisz problem? Że zasypowe dolniaki kosztują minimum 3500 zł? I tak od czasu pojawienia się na rynku ich cena spadła, i być może jeszcze spadnie.
Idąc tokiem rozumowania niektórych osób nigdy nie poprawimy w Polsce jakości powietrza.
Nie pisałem, że donoszę na kupujących. Zapytałem Inspekcję Handlową czy kontrolują producentów.
Czy jesteś zwolennikiem państwa z kartonu, które ustanawia prawo, a służby istnieją tylko teoretycznie? Chciałbym, by wszyscy ludzie byli uczciwi. Niestety niektórzy takimi nie są i z premedytacją niszczą zdrowie innych - tego nie toleruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agni napisał:

Oj ludzie ludzie w internetach to każdy mądry i odważny

Ty w szczególności i pewien miot z tematu mpm'a.

Widzisz,Twoje wpisy mają to do siebie,że coraz rzadziej można Cię brać na poważnie.

Jakiś czas temu pisałeś,że znasz ekologa,który zarabia "miliony" (jest milionerem) chociaż znasz go jak sam określiłeś "z widzenia" a teraz piszesz o jakimś marginesie społecznym.

Nie wiem jak innym,ale mi nie imponujesz tym co piszesz dlatego też postanowiłem nie odnościć się do Twoich wpisów,ale tym razem zrobiłem wyjątek-mam nadzieję,że nie będę musiał robić tego ponownie.

 

1 godzinę temu, knedel napisał:

Chciałbym, by wszyscy ludzie byli uczciwi. Niestety niektórzy takimi nie są i z premedytacją niszczą zdrowie innych - tego nie toleruję.

Otóż to.

Co do użytkowania kotłów/śmieciuchów nie mam żadnych zastrzeżeń póki są użytkowane tak jak być powinny,ale jak widzę lokomotywę z komina to aż mnie trafia.

Oczywiście im wolno Nas truć a Nam nie wolno im zwrócić uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też trafia. Jednak gdy Adam kupi samochód i wpadnie na dziecko, nie możesz napisać że kupił auto żeby je zabić; a ukarać trzeba fabrykę. Myśląc tym tokiem trzeba wsadzić do paki wszystkich facetów sądząc że uchroni to dziewczynki przed zbiorowym gwałtem. 

Najpierw nauczmy społeczeństwo, że wkraczanie w strefę wolności innego człowieka jest naganne, dopiero potem możemy oceniać ( karać ). Ja wywołałem tą burzę właśnie dlatego; skoro coś jest dobre jak napisał kol. z Hajnówki dla Wacka,  dlaczego ma być karane przez opiniotwórcę jeśli trafi do Felka. A koledzy tfu demokraci uciekają się do wycieczek osobistych. Swoją drogą czy ten kocioł będzie smrodził w Zakopanem czy innym Bangladeszu szkody poczyni jednakie. Pozdrawiam Hermogenes  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hermogenes napisał:

Swoją drogą czy ten kocioł będzie smrodził w Zakopanem czy innym Bangladeszu szkody poczyni jednakie

Tak nie do konca sie zgodze. W miejscach/osrodkach o niskim zaludnieniu nie bedzie on (kociol i /lub uzytkownik) takim samym problemem jak w centrum nieprzewiewnego miasta/wsi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hermogenes napisał:

Jednak gdy Adam kupi samochód i wpadnie na dziecko, nie możesz napisać że kupił auto żeby je zabić; a ukarać trzeba fabrykę.

Według mnie złe porównanie.

Ty odnosisz się do czegoś co jest zgodne z prawem i w tym przypadku masz rację,ale jeżeli coś jest niezgodne z prawem (wspomniany samochód) to kto ponosi odpowiedzialność? 

Fabryka vw poniosła już konsekwensje za zaniżanie norm tak samo jak zwykły Kowalski poniesie za wycinanie dpf'u.

Tylko,niestety w Twoim przykładzie jest jeszcze druga osoba,która ponosi konsekwencje działań fabryki/kierowcy nie mając żadnego wpływu na to.

I odnosząc się do przykładu to właśnie My ponosimy konsekwencje działań tych którzy Nas zatruwają.

Dla mnie w tym przypadku fabryka jak i Kowalski są w jednym worze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsie to są ogólnie przewiewne a z miastami to już gorzej.kiedyś urbanista podczas planowania rozbudowy miasta miał zaplanowane  parki zieleni i korytarze powietrzne a teraz na najmniejszym skwerku deweloper stawia budynek bo dla miasta liczy się kasa a dopiero później jak są problemy to najprościej uderzyć w kieszeń prostego Kowalskiego a o swoich błędach się już  nie pamięta podczas planowania.Powstają nowe osiedla betonowe ale o zieleni się już nie pamięta.Tak samo jak mieszczuch wyprowadza się z miasta bo już ma dość zgiełku i smrodu idzie na wieś i tu znowu ma problemy bo mu rolnictwo hałasuje i smrodzi i taki delikwent odrazu dzwoni na policję i donosi na gospodaża.A prawda jest taka że Rolnik tam był pierwszy i mieszczuch musi się dostosować do życia na wsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermogenes

Nie przekonuje nikogo do przenoszenia problemu w inne miejsce.

Statek parowy na srodku oceanu w takim samym stopniu wplywa na srodowisko ale inaczej wplywa na Twoje zdrowie jak stoi w porcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Hermogenes napisał:

że wkraczanie w strefę wolności innego człowieka jest naganne,

Ja tak właśnie traktuje dym z parowozowu nieopodal, trującego moją rodzinę.

Niektórych tyłek boli że do śmieciucha wrzucił wszystko a jak kupi podajnik to już nie za bardzo. I nie mam nic do zasypowcow pod warunkiem że palą i użytkują kotły tak jak powinni, i jeśli kupuje DSa z papierami uzyskanymi na buforze, to tak samo ma mieć w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
59 minut temu, Hermogenes napisał:

że wkraczanie w strefę wolności innego człowieka jest naganne, dopiero potem możemy oceniać ( karać )

A jak sie ma do tego moja wolnosc do oddychania niesmierdzacym powietrzem? Ja nie smrodze na okolo. Zyczylbym sobie, zeby inni postepowali podobnie. Naprawde zapraszam do mojej mikroosady. Tak wieczorem po 18ej. Nie idzie oddychac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja już próbowałem edukować:
- pokazałem jak prawidłowo palić od góry w górniaku (bo taki jest kocioł)
- dałem ulotkę w prosty sposób opisującą jak to robić
Efekt taki, że somsiad korzysta z kotła jak mu się podoba. I dopóki producenci będą sprzedawać kopciuchy - nie rozwiążemy problemu. Wciąż uważam, że najważniejsza jest edukacja, niestety na niektórych działa tylko bat.
Odnośnie źle rozumianej wolności: nie można np. całodobowo hałasować. Dlaczego niby w imię wolności miałoby istnieć prawo kopcenia na nieruchomości sąsiedzkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Hermogenes napisał:

Trzeba trafiać do tych nieprzekonanych; może marchewką, albo wędką, ale nie batem

No bez przesady.Tak to jeszcze z 20 lat będziemy się szczypać.

Każdy jest dorosły i nie wierzę w to,że nie jest świadomy tego co robi.A wręcz przeciwnie,często robi coś na złość drugiej osobie bo ona zwróciła mu uwagę.

Najbardziej boli,gdy po kieszeniu się dostaje a i edukacja jest natychmiastowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.