Skocz do zawartości
IGNOROWANY

program czyste powietrze a zakupiony już kocioł


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

NFOŚ będzie miał w przyszłości problemy ze sfinansowaniem programu "Czyste powietrze" bez wsparcia unijnego i przy przyjętych wcześniej założeniach. Prawdopodobnie więc program umrze śmiercią naturalną, bo Polacy raczej nie zgodzą się płacenie dodatkowego podatku w celu sfinansowania programu. Sama UE ma dopłacać głównie do pomp ciepła, a te ze względu na koszty stanowią w Polsce marginalną część jeśli chodzi o systemy grzewcze i są poza zasięgiem finansowym większości wyborców.

"Z przeprowadzonego badania wynika, że pompy ciepła były wykorzystywane do celów grzewczych jedynie przez 0,08% gospodarstw domowych, w tym do ogrzewania pomieszczeń przez 0,07% i do ogrzewania wody przez 0,03% (Tabl. 31 i Tabl. 5). Elementem ograniczającym ich liczbowy wzrost jest cena inwestycji, gdyż wydatek na pompę ciepła to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackoo napisał:

NFOŚ będzie miał w przyszłości problemy ze sfinansowaniem programu "Czyste powietrze" bez wsparcia unijnego i przy przyjętych wcześniej założeniach. Prawdopodobnie więc program umrze śmiercią naturalną, bo Polacy raczej nie zgodzą się płacenie dodatkowego podatku w celu sfinansowania programu. Sama UE ma dopłacać głównie do pomp ciepła, a te ze względu na koszty stanowią w Polsce marginalną część jeśli chodzi o systemy grzewcze i są poza zasięgiem finansowym większości wyborców.

"Z przeprowadzonego badania wynika, że pompy ciepła były wykorzystywane do celów grzewczych jedynie przez 0,08% gospodarstw domowych, w tym do ogrzewania pomieszczeń przez 0,07% i do ogrzewania wody przez 0,03% (Tabl. 31 i Tabl. 5). Elementem ograniczającym ich liczbowy wzrost jest cena inwestycji, gdyż wydatek na pompę ciepła to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych."

Ja mówię tylko o finansowaniach tych wnioskach które są złożone nie o przyszłe. A docieplenie itp będą dalej finansowane z pomocą UE. 

 

Godzinę temu, user2018 napisał:

No jak nawet w nowe domy ludzie pchają węgiel to nic dziwnego, jak budujesz dom dom to koszt kotła+komina itd. to praktycznie PC wychodzi w podobnej cenie/zwraca sie dośc szybko.

Tylko zwróć uwagę na jeden szczegół. Ludzie budujący nowe domy mają tak napięty budżet że jeśli od samego początku nie planują PC i wydatków z tym związanych to napewno się na nią nie zdecydują. Znów jeśli PC to znów wentylacja mechaniczna a to znów dodatkowy koszt. Znów jeśli decydujesz się na PC to gruntowa by była lepszym rozwiązaniem a to trzeba liczyć zazwyczaj x2. Znajomy w tamtym roku montował rekuperacje i PC gruntową. Wyszło go to 85tys zł. Dziękuję. Ja za to mam wungla na pół życia ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie, mam pytanie czy otrzymał ktoś już dotacje z programu?, ja wniosek złożyłem 18 listopada i do tej pory zero odzewu.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem wniosek w listopadzie, trzy tygodnie temu podpisywałem umowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu wniosku w październiku w styczniu dzwonili, że coś się z dochodami nie zgadzało i konieczna była korekta. W marcu mieli jakieś "posiedzenie" po którym dostałem telefon żebym pojechał do Warszawy podpisać umowę. Po podpisaniu umowy jest około miesiąca na dostarczenie reszty dokumentów (podbita gwarancja, papier ze złomu, protokół instalatora, faktury Vat). Tych ostatnich dokumentów jeszcze nie złożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na stronie Beneficjenta zmienił mi się status na : złożony-zarejestrowany, w końcu coś się dzieje. ciekawe tylko czy następne 4 miesiące czekania?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety mój wniosek został odrzucony. Powód to przegrody nie spełniają warunków zgodnie z wytycznymi na 2021 rok. Nie ważne że ściany, dach, drzwi przewyższają te normy o 20-30%. Ważne dla nich jest to że 3 małe okna mają U=1,05 a nie jak wskazuje norma U=0,9. 

Także ten cały program jest *** wart. Musiał bym wydać więcej na okna pasywne by dostać od nich 2 tys zł. Dziękuję za taki biznes. Jedyne wyjście jest takie by kupić stary kocioł  i po odbiorze domu wymienić na nowy i starać się o zwrot z programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odbiora ci dom ze starym kotlem ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja to wiedziałem we wrześniu 2018 r. Tylko proszę nie wyzywaj mnie od proroków. Znajdą się co prawda śmiertelnicy spełniający te warunki, lecz tylko dla wykazania słuszności ww programu. 

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No i nie szkoda pieniędzy na tych urzędasów niech zwolnią urzędników wtedy spadną podatki i każdy sam sobie kupi ekologiczne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat bardzo nie żałuję ponieważ i tak bym kupił kocioł 5 klasy ale są pewnie i tacy którzy starają się by troszkę uszczypnąć z tej puli. Ale czy to nie jest śmieszne że warunki są tak wyśrubowane. Co niby zmieni okno które ma U większe o 0,15. 

To jest tak samo jak było z programami wymiany kotłów prowadzonych przez gminę. Rodzice chcieli wymienić, dom z lat 80. Jeśli masz gaz to nie dofinansują ci wymiany kotła na groszek 5 klasy ani na pellet. W grę wchodzi tylko kocioł gazowy. I teraz najlepsze. Sfinansują kocioł gazowy nawet do 80% ale musisz mieć ocieplony dom a to jak wiadomo kosztuje ok 30tys. Czyli wydasz 30 dostaniesz 8tys zwrotu. Takie rzeczy tylko u nas... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktury na ocieplenie domu i stropu nad pietrem oraz wymiane kotla ponad 40 tys.( w latach 2017 i 2018) dostałem w 2018 7300zł  dotacji z WFOSiGW. Teraz musiałem odnieś do US 1300 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 % zwrotu

Glupio zapytam o ile % jest drozszy kociol i o ile % drozsze bylo ocieplenie na m2

Z tego co zaobserwowalem realnie ceny kotlow wzrosly o jakies 10 % - 15 % w zaleznosci od producenta

Pytanie o koszt m2 ocieplebia przed programem i po programie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas take same.Ja kupilem kociol 3kl. za mojich-45000,-K+instalacia 15000,-K.Siostra wybiorala dotowany(na oficjalnom liste )  kociol tež 3kl.-160000,-K,lub pompke ciepla-190000,-K +ocieplenie k temu z powodu dotacji  40000,-K+po tym 2x dorobki po inspekcji.Ma pompke+ocieplenie,dotacia 110000...,rok i pol niepewnosczi,dokumenty,dokumenty,te same dokumenty,dokumenty.Dom rozmiarowo podobny,wydanie K za grzanie po sezonu podobne tež...Stres s urzednikami nieporownywalny.U mnia cieplo,jej zimno.Nie wiem,czy teraz jest možliwe uzyskač dotacie na 5klase,czy wegiel jest juž smrodlawy.Stare kotly przez wies dymi nadal.

1-byznys

2-praca dla urzednikow

3-malowanie go__na na rožowo

4-uzyskanie wiekszej wladzy nad obywatelami (badž nam wdzieczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie nie tak szybko. Ja złożyłem wniosek na początku października tamtego roku. A kasę dopiero teraz dostałem. Jeszcze przed Wami umowy później wnioski o wypłatę no i czekanie bo owych wnioskow jest od cholery :-)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.