Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup pompy ciepła i realne koszty użytkowania


Pablos14

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

Klimatyzacja Katowice , ale oni chyba do 100 km tylko operują .

Do 200 km jak trzeba pewnie i zapędzą się dalej .

 

1 godzinę temu, Andrzej_M_ napisał:

Takie czasy nastały, by zaistnieć medialnie w przestrzeni internetowej, to należy z siebie "głupka" zrobić.

Widzę że koledzy mnie rozszyfrowali i też  śledzą niektórych youtuberów  i słusznie posiadając już jakąś swoją wiedzę można łatwo wydobyć przydatne informacje dla siebie . Kanał faktycznie jest prowadzony trochę humorystycznie  no ale prowadzący ma bardzo duży dystans do siebie i  widocznie lubi taką luzacką formę bo to się w dzisiejszych czasach dobrze sprzedaje .Przy obecnych wysokich cenach węgla w niektórych rejonach Polski to już pompa ciepła PW wychodzi taniej w ogrzewaniu od węgla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że ten .-) Mimo wszystko dzięki .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi mu to firma - całość - na razie instalacja  czyli przyłącze gazu + rozprowadzenie od wejścia do kotłowni i kuchni  , instalacja podłogówki  + 3 grzejniki (folia na podbetonie 2 x , styropian  + rurki)  rozdzielacz podłogówki na , oraz całe rozprowadzenie wody po domu od licznika + woda ogrodowa . Drugi etap po wylaniu posadzek to będzie instalacja kotła Cerapura + zasobnika 150l  chyba Biawaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 10:23, Pablos14 napisał:

Mój kolega jest na etapie uzbrajania domu w instalację ogrzewania. Ma to być tylko podłogówka w domu parterowym o powierzchni podłogi ok 120 m.kw. Koncepcja ogrzewania domu to piec gazowy Boscha Cerapur  -kondensat . Cena całości to ok 35 tyś zł (piec+instalacja+ rozdzielacz+ wykonanie przyłącza + zasobnik i projekt instalacji). Ostatnio przed świętami zaczął zastanawiać się nad  droższą inwestycją  typu pompa ciepła woda - woda lub woda powietrze. Pompa ciepła Viesmann lub Buderus .. Działka ma ok 900 m powierzchni i na zakopanie rur jest ok 26 m od domu do płotu  + powrót czyli ok 52 m. Jak dowiedział się od gościa co mu to proponował to koszt całości ok 62 tyś zł czyli prawie 2 razy więcej.  W domu ma niestety małą kotłownię o powierzchni ok 4  m kw. wiec to jest trochę mało jak stwierdził fachowiec. Owszem jest jeszcze droższa alternatywa - gruntowy wymiennik ciepła ze studniami wierconymi ale koszt zwiększa się o ok 6 tys zł pod warunkiem że będzie tam  żródło wodonośne choć wg . sąsiadów tak jest bo mają studnie na ok 12 kręgów ?

Co o tym sądzicie i jakie są faktyczne koszty eksploatacji takiego systemu. ?  Czy eksploatacja wychodzi  korzystnie czy tylko na papierze.?

Czy na chwilę obecną warte jest poniesienie takich kosztów czy jednak nie lepiej pozostać przy tradycyjnym piecu  gazowym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj kondensta brk problem firmy jakiej zobacz gdzie i jaki serwis masz termet u nas dość dobry ale obojętnie jaki wez nie przepłacaj sterowanie zeby modulowało palnikiem epnij go bezposrednio w połogówke i rozdzielacze bez zaworow bajpasow pomp zbedne tlko klopot robia rotometry i zawory sterujace zamykajace petle jak najbardziej komin jedna rura wylotowa ssocy kanal bez rury lub wyrzut na zewnatrz 

kociol wez 14 kw max 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma komin Plewy  już postawiony  zarówno dla pieca z zamkniętą komora spalani jak i dla kominka.Chciał przez ścianę ale  wybrał jednak tradycyjny komin ,czy to lepsze ,na pewno droższe ,zresztą ja tez tak nam zrobione.

 

Dzisiaj  z tego co się dowiedziałem od kolegi    już jest zrobione przyłącze gazu  i rozprowadzenie w domu  rur od gazu  i  wody do kranów , pryszniców i wanny

 

Całą instalacja wykonana , próby szczelności  również zrobione. Teraz czas na tynki  ale  dopiero w  marcu.

 

Tynki zaczną być kładzione już od 9 lutego czyli u kolegi zima się kończy. Postawił  fajną kozę jak to określił z demobilu  aby było ciepło. Choć ja mam wątpliwości ,że to jeszcze  za wcześnie  i za zimno

 

Tynki zrobione , osusacz postawiony ,  koza działa i grzeje . Robota posuwa się do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.