Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik HitPellet 25kw


mlodylis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w kotłowni piec heiztechnik HitPellet 25kw z dotacji unijnej, powierzchnia mieszkania do ogrzania to ok. 70m2. W salonie ogrzewanie podłogowe bez grzejnika, jeden grzejnik w kuchni i jeden w pokoju, dodatkowo jeden grzejnik na poddaszu w sypialni. Chciałbym znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego grzejnik u góry jest gorący a reszta grzejników zimna lub letnia. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 m2 i 25 kW???  A kto taki kocioł dobrał?

Co do grzejników: brak regulacji hydraulicznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana kasa łatwo się wydaje szczególnie z dotacji unijnych, bez pomyślunku i roztropności. Ja mam 2 razy większy metraż od Twojego i mam 16 kW choć może też za duży. A wracając do grzejników czy odpowietrzałeś? Ja tak czasami mam w łazienkach z grzejnikami drabinkowymi chyba dlatego że na innych mam automatyczne odpowietrzacze, a tu trzeba ręcznie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, układ odpowietrzony. Podłoga dość mocno trzymała ale teraz powietrza już nie ma, jak spuścimy trochę wody z ostatniego grzejnika to wszystkie po drodze i ten ostatni robią się ciepłe lecz ten u góry grzeje cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wszystko jest podłączone - przydałby się schemat albo zdjęcia.

Regulacja hydrauliczna - nie podejrzewałbym. Większe opory raczej generuje podłogówka i byłoby odwrotnie że grzejniki by grzały a podłoga nie, ale tego nie wiemy

Ciekaw też jestem jak/czy realizowana jest ochrona powrotu. Jeśli jej nie ma i kocioł prowadzony jest nisko to przy takiej lokomotywie to smoła będzie płynąć szerokim strumieniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia regulacji hydraulicznej oraz przepływów i oporów w obiegach CO i PODŁ. to kwestia głównie tego, czy mamy osobne pompy czy jedną.

Tu schemat lub zdjęcia wyjaśniły by wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja 25 kW na 70 m2 ...

To tak jakby wpakować silnik od TIRa do osobówki.

Dla porównania podam, że także posiadam kocioł o dużej mocy 28 kW ale ogrzewam 297 m2.

Sprawnością on nie grzeszy i daje radę. Obecnie jak liczyłem wystarczyłoby mi 20 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nieruchomość kupiłem całkiem niedawno i jest w trakcie remontu (stąd też prowizorycznie wyprowadzona elektryka), umowa na piec była podpisana przez poprzedniego właściciela i do zapłacenia za ten piec nie miałem wiele a nawet powiedziałbym, że mało.

IMG_20191223_193852.jpg

IMG_20191223_193924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać przynajmniej że jakiś ogarnięty instalator tam to montował - odpowiednio zabezpieczony kocioł - jest zawór dbv i zawór bezpieczeństwa. Nie widać naczynia przeponowego ale zakładam że jest. Tam z tyłu chyba widać pompa kotłowa do ochrony powrotu. Zz na CO w innym miejscu powinien być ale to mały szczegół.

Podłogówka na rtl-ach dobrze grzeje? Jaka powierzchnia/długość i ilość pętli?

Wygląda na to że jednak regulacja hydrauliczna potrzebna - sprawdź czy grzejniki które nie grzeją ruszą gdy zakręcisz te co grzeją. 

Możliwe też że na zgrzewie pp jest przytkany prześwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie tzn jak?

Co zrobiłeś że grzejniki grzeją? Masz na nich zawory z termostatami. Jeżeli tak to czy są też z nastawą wstępną ( czy po zdemontowaniu głowicy jest pod nią dodatkowa)?

Bufor tak albo jeśli nie ma możliwości to ustawić kocioł wysoko np 75 z dużą histerezą żeby się odstawiał kocioł na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że otwiera się minimalnie i już potem nie zmienia swojego położenia, na grzejnikach mam pospolite głowice, grzejniki grzeją po zwiększeniu temperatury zadanej dla zaworu na 60 stopni, osiąga jakieś 42-45, powrót nastawiony jest minimalnie na 55 i osiąga jakieś 50-52. Histerezę kotła można ustawić maksymalnie na 20 stopni, fabrycznie ustawiona była na 15 i tyle pozostało. Choć mam wrażenie, że i tak dość często się rozpala. Nie mieszkam w tym mieszkaniu jeszcze tylko przebywam codziennie i też nie do końca jestem w stanie na bieżąco kontrolować jego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam jest "zonk". Do powrotu podmieszania  3D podłączony jest powrót CWU. Plus inne drobiazgi, min.: uzupełnianie zładu na sztywno z jednym zaworem, odpowietrznik aut. przed pompą CWU, nieprawidłowy montaż naczynia przeponowego CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.