Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zagęszczenie ekogroszku w zasobniku


dormario

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest jakiś sposób aby nacisk wsadu na ślimak był w miarę jednorodny?
Chodzi mi o to, że w zależności jak dużo Eko jest w zasobniku, zmienia się potencjał podajnika co negatywnie wpływa na proces spalania.

Różnica ta wynosi nawet 8%

Moze jakiś producent wymyślił jakie rozwiązanie które jest lekarstwem na tego typu przypadłość, a może ktoś indywidualnie poradził sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pellet jako dodatek i po sprawie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trzymaj zawsze pełny i po problemie... i kurzy się mniej jak tylko dosypujesz 1-2 worki... :-))

U mnie jest około 1,8kg różnicy (pełno -pusto)

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro, na promowanym przez Ciebie Diablo ( 100 kg. załadunek ) dwa razy robiłem zawleczkę. W innym przypadku musiałem prawie pełen zasyp 170 kg. grochu zmieszanego z wapnem wywalić z zasobnika. Od tego czasu wyleczyłem się z pełen zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć pełny zasobnik to można jak się jest cały czas w domu. Ja niestety wyjeżdżam na kilka dni w tygodniu i stad moje pytanie. 
Myślałem żeby dać taka piłkę jak na szkicu w skutek czego paliwo pod nią uległoby rozprężeniu. Tylko czy zda to egzamin. 

C4B1AE14-0D24-4B3E-AD54-27EFA6F25A95.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat bo ciekawi mnie wasza opinia w odniesieniu do mojego pomysłu. 
zdałoby to egzamin? Czy jednak darować sobie taki zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze dobry pomysl. Troche sie tam zawiesi opalu na tej polce. Probowales zasłonic(zmniejszyc) troche sam wlot na slimak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o zmniejszeniu wlotu?

Pułkę można by wspawać lekko pod kątem wtedy za dużo Eko by na niej nie zostało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to zrobilem to co Ty przy czym ja wspawalem plaskownik chyba 3cm (lub5) od strony przekladni aby opal odsunac od simeringa gdyz troche syfu tam sie zbieralo i mnie denerwowalo. Nie myslalem o roznicy w podawaniu wiec nie wiem jak to jest teraz i czy to cos zmienia. Wlot z kosza mial (dokladnie nie pamietam) wymiary 12x18 wiec teraz ma np. 12 x 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juž pokazowal jak malina ma to rozwiazane.Zdaje sa mi to super.Taky strych (A) 15-20cm ponad slimakom i wegiel idze tylko po stranach pod strych na slimak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kotłów który mam pod opieką Malina 12 faktycznie jest taka półka, jednak z racji że kosz to raptem ok 80-85 kg pojemności, gdy mierzyłem potencjał podajnika na pełnym zbiorniku, i w ok 1/3 różnica wyszła raptem kilka gr. Więc albo faktycznie ta półka coś daje, albo kosz jest mały stąd niewielka różnica.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy zasypie 100 kg różnica w potencjale wynosi 8%.

Masz zdjęcie jak wygląda ta półka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, żadko tam jestem, żona tam zagląda, jeśli jestem to zazwyczaj ta półka zasypana ekogrochem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nigdy na to nie zwracałem uwagi ale zawsze po zasypaniu zasobnika przez jakies 2-3 dni wylatywało mi kilka niedopalonych koksików a po tem już sypki popiołem więc to jest jednak to , teraz po zasypie zwiększam kaloryczność paliwa z 26,5 do 29Mj i po 3 dniach z powrotem ale z tym kątownikiem w zasobniku to nie głupi pomysł chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnia wiecej martwi roznica w frakcji mojego grochu.Jedna lopata jest groch,druga jest raczej mialom.Nie jestem w stanie napelnic kosz rowno.Waga objetosci opalu jest tak co 2 godziny zupelnie inna.Przy srednym ustawieniu potencjalu podajnika stala walka.Polowe palenia spieki,polowe pelny palnik.Gorsza jakosc opalu rok po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, berthold61 napisał:

 z tym kątownikiem w zasobniku to nie głupi pomysł chyba .

Dorobiłem taki kątownik ale chyba za nisko go zamontowałem bo dwa razy zawiesił się opał. Druga sprawa to to że w moim przypadku dół zasobnika jest mocno lejowaty i napór na ślimak przy pełnym załadunku jest duży.

Za tydzień spróbuje uspawać z blachy szerszy kątownik i dać go w 1/3 wysokości zasobnika tak żeby odbierał siłę naporu z wyższej partii załadunku. Tylko czy to coś da.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze coś takiego jak gęstość nasypowa. Przy frakcjach różnej średnicy, na dole zbiornika, szczególnie takiego wstrząsanego przez ślimak, znajdzie się frakcja najdrobniejsza o największej gęstości nasypowej a więc ślimak poda jej odpowiednio więcej w początkowym okresie po napełnieniu zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. 

Widzę że chyba nie da się t uzyskać jednakowego potencjału podajnika dla różnego zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby do zasobnika wstawić że dwie kraty uspawane z drutu tak jak na szkicu.

czy one po części nie przejelyby ciężaru zasypu który napiera na ślimak?

co sądzicie ....

B062A2BE-6BF6-4009-96F5-CF64A0DC93DB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.