Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zagęszczenie ekogroszku w zasobniku


dormario

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że zmierzamy "ad absurdum" palę w podajnkowcu ponad 15 lat. U mnie nie stwierdziłem żadnych problemów, ale jak ktoś ma to rozwiazanie jest banalnie proste - trzeba skopiować sposob podawania ekogroszku na taki jaki jest przy pelecie. Maly zasobnik slimaka oraz glowny zasobnik z którego podawany jest ekogroszek do tego zasobnika ślimaka. Bez sensu ale kto bogatego postrzyma? 

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 19:52, dormario napisał:

Panowie czy jest jakiś sposób aby nacisk wsadu na ślimak był w miarę jednorodny?
Chodzi mi o to, że w zależności jak dużo Eko jest w zasobniku, zmienia się potencjał podajnika co negatywnie wpływa na proces spalania.

Różnica ta wynosi nawet 8% ,,,,

@dormario to co opisałeś nie jest możliwe, to raczej jakiś Twój błąd "pomiarowy".
Węgiel nie jest podatny na zmiany objętości przy różnicy wysokości nasypu od 1 m do 1,5 m wysokości.

Możesz to zweryfikować odważając przesypaną ilość węgla (w takim samym czasie) przez podajnik, przy minimalnym załadunku zasobnika oraz przy pełnym załadunku zasobnika.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powiem Ci że właśnie to zrobiłem przed założeniem wątku. Tak jak napisałem różnica między przesypem na pełnym załadunku a przesypem prawie na końcu zasypu wynosi w moim przypadku 8%.

Zainteresowałem się przypadłością bo mimo precyzyjnie dobranego powietrza przy pełnym zasypie to pod koniec zawartości zasobnika wypalało mi dziurę w palniku.

Proponuję sprawdzić u siebie. Jeżeli okaże się że to tylko u mnie to może budowa mojego zasobnika jest temu winna. Jest mocno lejowaty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

to co opisałeś nie jest możliwe, to raczej jakiś Twój błąd "pomiarowy".

Witam Kolegę Andrzeja.

Bardzo odważne twierdzenie. Pozwolę sobie powtórzyć już zamieszczoną informację: U mnie jest około 1,8kg różnicy (pełno -pusto)

Pomiar w przeciągu roku wykonany kilkukrotnie, jest to moja obserwacja własna. Niestety koledzy na forum ignorują i często lekceważą ten fakt twierdząc że nie ma wpływu na spalanie różnica w podawaniu 5 czy10% ,  To w odwrotną stronę zapytać można ...czy do 5-czy 10% podawanego węgla nie potrzeba czasem więcej powietrza. Ja bym może nie zwrócił uwagi jednak przy precyzyjnym dobraniu powietrza, zauważyłem przypadkiem że jak była końcówka w koszu to pojawiał się bardzo biały nalot w kotle, jednak po zasypaniu pełnego kosza robił się ciemno szary, po kilku dniach znów ten sam efekt. Z początku wiązałem go ze zmianami pogody, jednak po czasie.......

Dodam że jest producent kotłów który zauważył ten problem i poczynił pewne kroki, jednak rzeczywistość Polska nauczyła producentów kotłów i sterowników do czynienia skrótów i bagatelizowania(olewania) tego faktu. Tak jak pisałem wpływ na to będzie miała wysokość kosza od wierzchu  do osi ślimaka, kąty i kształt leja kosza, wymiary i kształt ramki rury podajnika i kosza, oraz sam opał i jego granulacja, wilgotność.

Pozdrawiam kolegów z forum. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu ten producent poinformował mnie, że ta blacha w kształcie daszka w koszu zasypowym (byłem na miejscu, dotykałem i o tym rozmawiałem) jest tylko po to, aby wsypany do kosza opał nie zawieszał się i nie klinował nad ślimakiem, co często zdarzało się przy paleniu miałem (to jego słowa). Dlatego ta blacha została tam wstawiona. Ten właśnie producent zapytał mnie, czy będę palił miałem, czy ekogroszkiem, bo jeśli grochem, to nie ma potrzeby tej blachy do kosza wstawiać. O wpływie na potencjał podajnika nie było żadnej mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey czy mowa "o tym" producencie ?bda20a579056eecc7454ffa665ced053.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.