Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ustawić krzywą grzewczą


rogeros66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam orientuje się ktoś jaka ustawić krzywa grzewczą mieszacza nieocieplony dom fabrycznie bylo 0.4 dałem na 0.8 w instrukcji pisze że jeśli tylko grzejniki to od 1 do 1.6.dzisiaj podłączyłem pogodowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia nieocieplony dom,stara instalacia.Zadana dla 10°zewnatrz 32-34,krzywa 8-9.Zadana przelacza termostat wewn.Krzywa przelacza Bercus w biegu zimy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nikt nie da Ci odpowiedzi wszystko zależy od budynku i i instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey tak do tego doszedłem trzyma ładnie temp w domu teraz plum z pogodynka pytanie moje z racji tego że pracuje zagranicą i mam dobrana teraz krzywa ale do dzisiejszych temperatur około 14st czy w momencie jak przyjdą mrozy to sterownik automatycznie zmieni temperaturę mieszacza aby dalej utrzymać temperaturę zadania w sterowniku?jakiego rzędu to mogą być wachlowania 40 st 50?Dodam ze pokojowego nie mam w sterze plum 910R1 temp chaty ustawiona parametrem przesunięcie równolegle krzywej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w ustaweniach jest zadana podstawowa temperatura CO i ustawienie krzywy 0,4  0,5 itp.Potym przy zmniejszaniu zewnetrznej temperatury o každy 1°C dodaje pogodowka do podstawowej zadanej CO na mieszacu dla ustawionej krzywy 0,4  0,5°,lub tylko,kilko ustawiasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem jeśli masz krzywą ustawiona na 1.4 to przy spadku temperatury o jeden stopień w dol zwiększa o 1.4st w górę od zadanej u mnie 35 st przy tej krzywej na mieszacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolnej osi masz temperaturę zewnętrzna, na pionowej temperaturę wody na wyjściu z kotła. Czasami w kotłach (np. Termet) definiujesz nachylenie krzywej, a czasami np. Junkers definiujesz punkt początkowy i końcowy. Kocioł wzdłuż krzywej w zależności od temperatury zewnętrznej stara się osiągnąć odpowiednią temperaturę na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.