Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawiew-wywiew kotłowni


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mik90 napisał:

I czy np. przy większych podmuchach nie będzie za mocno mu dawać.

Podmuchy nie mają wpływu na nic bo ich być nie powinno :)

Kocioł sam sobie pociagnie potrzebną ilość powietrza,więc nic się nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mik90 napisał:

A więc wykonałem...

Ociepl tą rurę, bo będzie Ci się na niej skraplała woda jak się zrobi zimno. 

 

PS Zresztą, sam sprawdzisz co się dzieje, może będzie ok u mnie kapała woda z plastikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam u siebie Z fi110 do kotła 30kw. Palić się w miarę pali jedynie mam problem z ciągiem kominowym i dymem przy otwarciu drzwiczek . Zastanawiam się nad zmiana nawiewu na fi160 czy to coś polepszy w pracy kotła , a tez z czasem planowana wymiana kotła na 15kw wiec chyba taka średnica zła nie będzie ? Obecnie Z jest 1,5m od kotła warto ja dać gdzieś dalej czy może być tak blisko kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zetki zawsze trochę ciągnie, przy mrozach w zasypowych kotłach - gdzie więcej jest roboty- daje konkretnie, nawet jeżeli jest wykonana prawidłowo dlatego najlepiej umieścić wylot tak aby nie wiało po plecach jak wyciągamy skrzynkę z popielnika czy rusztujemy. Przy -20 stopniach to pod taką zetką potrafi podłoga zamarznąć, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostawię w tym samym miesiącu co mam czyli 1,5m  za kotłem tylko 110 rozwierce na 160 . Powinna być poprawa w pracy i wentylacji pomieszczenia .

Z w piwnicy pod sufitem na zewnątrz wychodzi jakieś 70cm nad gruntem , ale jak teraz leci z niej powietrze to nie ma co się tutaj doszukiwać jakoś to działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta zetke z rury fi 200. Tylko coś mi się wydaje że słabo wieje.. jak była temp. bliżej 0 i jakiś wiaterek to coś tam leciało ale powyżej 5st to przykladajac rękę niewiele leci, jeśli w ogóle. Tak ma być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kiedy bedzie -20.. chodzo mi raczej o to czy przy obecnych warunkach dostarczam do kotlowni wystarczająca ilość powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek61

Ja mam czasem cofkę z wentylacji,ale wynika ona z warunków pogodowych-wietrzna pogoda.

49 minut temu, mik90 napisał:

chodzo mi raczej o to czy przy obecnych warunkach dostarczam do kotlowni wystarczająca ilość powietrza?

Patrz co kolega wyżej napisał.Stała cofka-źle,brak cofki-dobrze.

Kocioł sobie sam pociągnie potrzebną ilość powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 20:52, jacek61 napisał:

U mnie też teraz słabo wieje ale najważniejsze to czy przy pracującym kotle nie ma cofki w kanałach wentylacyjnych w kotłowni ( test z zapalniczką). Przyjdzie -20 to poczujesz jak wieje.

Tego właśnie masz nie czuć, to nie jest wentylacja , tylko powietrze dla kotła, jak jest dobrze pracujący kocioł i prawidłowa wentylacja na ścianie, to tak jest.

jak jest cofka albo z Z-ki albo z wentylacji to jest źle!

Prawidłowo to działa tak - powietrze wchodzi przez Z-kę, kocioł pobiera tyle ile potrzebuje a reszta wychodzi wentylacja, dzięki temu masz w kotłowni świeże powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był fachman do wykonania otworu i namawia do wykonania rozwiertu na rure fi200 . Ja nastawiam się na fi160 , aktualnie przy kotle 30kw czopuch do komina ma średnice 180 ,ale z czasem przejdę na coś słabszego i tam pewnie będzie już 160mm . Tak jak wspomniałem przy 110mm niewyrabiało , mam też okienko 50x100cm i przy opcji uchylenia wentylacja zaczyna ciągnąć , a ciąg w kominie taki ,że regulator ciągu rck nastawiony na 30 Pa otwiera się przy pracy kotła . Nie wiem na ile wnosi moje spostrzeżenie z oknem , ale tak jak mówię chyba te 160 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zetka założona wydaje mi się ,że lepiej kocioł spala paliwa oraz kratka wentylacyjna zaczęła coś ciągnąć . Normalne ,że z Zetki przy posadzce cały czas wieje , wlot 60cm nad gruntem wylot 20cm nad posadzka ? Wiercił majster ręcznie poziomu przez ścianę nie ma ,ale to nie ma znaczenia przy wentylacji i zasysaniu przez piec powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.