Skocz do zawartości

jacek61

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1235
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  30

Ostatnia wygrana jacek61 w dniu 30 Czerwiec

Użytkownicy przyznają jacek61 punkty reputacji!

Reputacja

76 Doskonały

O jacek61

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bielsko-Biała

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  dom ok. 200m2, nieocieplony
 • Instalacja
  stalowa o dużej pojemności, grzejniki żeliwne i aluminiowe
  zawór 3d
 • Kocioł
  Spyra 25kW tłok, nieco zmodyfikowany palnik

Ostatnie wizyty

6273 wyświetleń profilu
 1. Nawet jak po spaleniu gumy nie będzie dymu to guma zawiera dużo siarki i w spalinach się ona znajdzie. Jedna z cementowni, nazwy zapomniałem ale mówił mi o tym wulkanizator, spala rozdrobnione opony ale musi wyłapywać siarkę tak jak to robią elektrownie węglowe. Przy okazji zarabiają na drucie z opon jako złom.
 2. Istnieje jeszcze coś takiego jak gęstość nasypowa. Przy frakcjach różnej średnicy, na dole zbiornika, szczególnie takiego wstrząsanego przez ślimak, znajdzie się frakcja najdrobniejsza o największej gęstości nasypowej a więc ślimak poda jej odpowiednio więcej w początkowym okresie po napełnieniu zbiornika.
 3. Nie ma cofki z wentylacji to znaczy, że jest dość powietrza.
 4. U mnie też teraz słabo wieje ale najważniejsze to czy przy pracującym kotle nie ma cofki w kanałach wentylacyjnych w kotłowni ( test z zapalniczką). Przyjdzie -20 to poczujesz jak wieje.
 5. dużo zależy od daty wprowadzenia kotła do eksploatacji Przykład ze śląskiej uchwały antysmogowej data wejścia w życie uchwały: 1 września 2017 r. z następującymi wyjątkami: kotły CO – w przypadku instalacji których eksploatacja rozpoczęła się przed 1 września 2017r. od 1 stycznia 2022 roku w przypadku kotłów pozaklasowych lub bez tabliczki znamionowej starszych niż 10 lat od 1 stycznia 2024 roku w przypadku kotłów w wieku 5-10 lat od daty produkcji od 1 stycznia 2026 roku w przypadku kotłów w wieku poniżej 5 lat od daty produkcji od 1 stycznia 2028 roku w przypadku instalacji spełniających wymagania w zakresie emisji zanieczyszczeń określonych dla klasy 3 lub klasy 4 według normy PN-EN 303-5:2012
 6. Z zetki zawsze trochę ciągnie, przy mrozach w zasypowych kotłach - gdzie więcej jest roboty- daje konkretnie, nawet jeżeli jest wykonana prawidłowo dlatego najlepiej umieścić wylot tak aby nie wiało po plecach jak wyciągamy skrzynkę z popielnika czy rusztujemy. Przy -20 stopniach to pod taką zetką potrafi podłoga zamarznąć, przynajmniej u mnie.
 7. jacek61

  Sadza w kotle

  Masz kocioł z podajnikiem a umieściłeś go w dziale kotły zasypowe poproś administratora forum o przeniesienie do działu kotły z podajnikiem. Jest wielu na forum posiadaczy tego kotła z tego co kojarzę.
 8. Moim zdaniem nie powinno się polecać kotłów które są przerabiane w domowych warunkach, z tego powodu nigdy nie poleciłem mojego kotła bo po prostu szkoda ludzi co wielokrotnie na tym forum było widać.
 9. Wyczyść komin. Tłoki produkują sadzę przechodząc z cyklu pracy do cyklu podtrzymania. Jak będzie Ci dalej sadza wylatywała to przyglądnij się temu przejściu, najlepiej przez szybę którą przykładasz tak by było widać palnik, szybę oklej po brzegach taśmą papierową, malarską aby jak pęknie to Cię nie pokaleczyło. Zmieniasz ustawienia, między innymi ilość powietrza lub ilość podawanego opału, i unikasz długiego, czerwonego, kopcącego płomienia to on generuje sadzę.
 10. Szybkość spadania ciśnienia na manometrze zależy z jakiego miejsca naszej instalacji spuszczamy wodę. U mnie wygląda to tak: - zbiornik wyrównawczy poj 50 litrów mamometr prawie stoi - pion powyżej grzejników I piętra ciśnienie szybko spada o 0,3 bara - grzejniki na I pietrze wolno spada i tak dalej na parterze i do kotła.
 11. Mam instalację starego typu może pracować grawitacyjnie ale w raz z obecnym kotłem (12 sezon zaczyna) zamontowany mam zawór trójdrożny którym reguluję temperaturę na grzejniki i pompę CO, na kotle min 52 stopnie, na zasilaniu na grzejniki termometr przylgowy pokazuje ok 35 stopni obecnie, powrót zimny, ogrzewa go od czasu do czasu bojler też z pompą.. Puściłem kocioł na samej grawitacji kilka lat temu, na początku sezonu trwało to może z 2 miesiące, temperatury ustawione na kotle niskie i działało to dobrze w kotle nie zauważyłem przy czyszczeniu wody jednak komin z cegły 14x14 i 11metrów wysoki zlał się kondensatem i przerwałem próbę.
 12. W zimnym pomieszczeniu ( w takim w którym zamarza woda) w którym wychłodzone są ściany, nagrzewnica 2 kW nie daje nic chyba jak nogi do niej przysuniesz. Sprawdzają się jedynie rozwiązania z nagrzewnicami o bardzo dużej mocy bo po prostu ogrzewają powietrze w tym pomieszczeniu szybciej niż zimne ściany są je w stanie ochłodzić.
 13. jacek61

  pellet Pellet- cenowe szaleństwo

  Kiedyś to były punkty reputacji i brzmiało to inaczej obecnie właśnie "zgadzam się" a to znaczy to zupełnie coś innego. I należy chyba przyjąć nowy sposób widzenia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.