Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa TBL Compact 16 kW - moje boje z tym kotłem...


tomek1979b

Rekomendowane odpowiedzi

Tamten film pierwszy pokazuje tylko pracę grzałki podłączonej na krótko. Chciał bym to zobaczyć normalnie na kotle w trakcie rozpalu.

No i przez jakość pelletu może być problem z czujnikiem ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
5 minut temu, eliks napisał:

Tamten film pierwszy pokazuje tylko pracę grzałki podłączonej na krótko. Chciał bym to zobaczyć normalnie na kotle w trakcie rozpalu.

Myślisz, że grzałka Kostrzewy  zamontowana i włączona przez sterownik "strzeli" do 1KW :)

...,i tak jak wspomniałem... Drugi film pokazuje PSx-2 jak jest już zamontowana w palniku i siedzi tam do dziś. 

Eliks... Kup sobie dwie takie grzałki jak pokazałem i miernik... Sam sprawdzisz osobiście. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

A czy ten pellet w zasobniku jest od jednego producenta? Bo jakiś taki pomieszany kolorystycznie jest... Zrob fotkę ile poda paliwa podczas pierwszego podania..tak żeby było widać ruszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, nie bądź złośliwy:-). Jakby każdy wiedział, że się przewróci, to by sobie usiadł:-)

Miałem kiedyś taki przypadek, że między grzałkę a komorę spalania dostał się kawałek szlaki wielkości ziarna przenicy, może trochę mniejszy. Myślałem już że będzie do wymiany, ale po wyciągnięciu jej i usunięciu szlaki palnik pali jak nowy. Przeważnie po 2 minutach słychać buchnięcie płomienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek1979b napisał:

Chciałem kupić Pelluxa 100, przyszedł gościu który to serwisuje mówi "Panie do dupy, psują się..." :)

To go teraz zawołaj niech Ci ogarnie ten "super hiper" palnik

Albo lepiej nie, bo takich gości trzymałbym z daleka od mojej kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny przypadek w Stalmarku, ale to jak pisałem, tam była zasyfiona, zalepiona pyłem fotokomórka. Również pokazywało błąd rozpalania. No i przecież sprawdź organoleptycznie czy grzałka faktycznie robi się gorąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
43 minuty temu, tomek1979b napisał:

Chciałem kupić Pelluxa 100, przyszedł gościu który to serwisuje mówi "Panie do dupy, psują się..." :)

A wychodzi, ze sie jednak polecona Kostrzewa sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, raczej tutaj nie widać ludzi którzy mają z nim problemy, ale wiadomo, potęga reklamy i głupich filmów na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek1979b napisał:

Chciałem kupić Pelluxa 100, przyszedł gościu który to serwisuje mówi "Panie do dupy, psują się..." :)

Widocznie to zły gościu był .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego @tomek1979b ja Ci tylko ze swej strony podpowiem , że jak kocioł na gwarancji i to świeżej to kuj żelazo póki gorące. Tzn. Nie gódź się na żadne nieskończone wizyty serwisantów Kostrzewy ponoć najlepszy serwis w całej Polsce, tylko żądaj wymiany palnika w całości na nowy, jak dalej będą problemy jakiekolwiek z rozpalaniem to wymiana kotła , a najlepiej zwrot kasy. 

Tak pomału możesz już udać się do Rzecznika Praw Konsumentów w swej miejscowości z całą dokumentacją zakupową kotła i niech osoba ta wyjaśni Ci Twoje prawa gdyby firma Kostrzewa w jakikolwiek uchylała by się od swej odpowiedzialności.

Powodzenia i głowa do góry. Powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź czy tak powinien chodzić kocioł w trybie auto. 

U mnie w trybie Automatycznym kocioł grzeje tylko siebie, zadana jest 55C, podbija do 60C i się wyłącza bez względu na to, że temperatura zadana CWU nie została jeszcze osiągnięta (dalej pracuje tylko pompka) i tak samo przy grzejnikach w trybie ZIMA. O co chodzi??

Gdy kocioł osiągnie zadaną widać zamiast ustawionej 55C - 7C ale odpali się znowu dopiero jeżeli np. CWU spadnie znowu o histerezę zadanej. 

Dzisiaj w domu mieliśmy 21C, chciałem odpalić kocioł i ustawiłem 23C i zmieniłem z LATO na ZIMA. Regulator odpalił ale zamiast zacząć rozpalanie to ruszyła pompa od CO. Temperatura na kotle z 56C spadła na 48C i dalej spadała. Na wyświetlaczu wyświetlana zadana 7C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.