Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowy piec 9 kw


leopoldek

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, janosh napisał:

Ale nie 5 klasy... Nie znam sie ale niska temp. spalin i na komin zle wplywa i na sam kociol.tak czytalem... I ze sami producenci dokladnie nie wiedzą co bedzie po kilku latach...

To trzeba używać tak, żeby temp. spalin była wyższa - robię tak u siebie.

Wystarczy wybrać odpowiedni kocioł i użytkować go rozsądnie a spaliny będą miały ok. 140 C na wlocie do komina.

Tak na zdrowy rozsądek to temp. spalin powinno się mierzyć na górze, przy wylocie z komina, ale to trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SUSPENSER można powyciągać to i tamto z kotła ale powiem Ci że dobrac podajnik do mieszkania to ciężka sprawa raczej. Sam mam 13 kw na 100 parteru plus 100 piwnic, styropian 5 cm i kociol siedzial często w podtrzymaniu. I to na ruskim stabku. Grzejniki letnie a w domu 24. Zupelnie inaczej niz przepalanie w gs. Pewnie 8 kw to na mrozy u mnie. To są tylko moje przemyślenia a znawcą tematu nie jestem. Mogę błądzić... Pozdrawiam :)

Edit: mam wyciagniete to i tamto. Wode jak juz gdzies pisalem grzeje co 2 dni 200l na70 st. Kociol chdzi ok 2h na 100% z temp spalin 150 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w innym temacie ale bez odzewu. Spróbuję tutaj. Tak małe kotły jak 8-9kW ze sterownikiem Cobra2 w teorii powinny mieć trochę mniej kaloryczne ekogroszki np. 27-29Mj/kg czy jeszcze słabsze żeby sobie z nimi efektywnie radzić? Czy może nie ma to kompletnie znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27-29MJ to bardzo mocne paliwa,moim zdaniem na zimę i mrozy.

Z tych mocniejszych a jeszcze nie kłopotliwych mogę polecić Karlika

Teraz to najlepiej średnia półka 24-27MJ max, tak aby miały 7-10% popiołu i ciut więcej części lotnych 

A jak mikre zapotrzebowanie to jeszcze słabsze. Jak kolega choćby Stabek , a max zwykły Anmag czy Retopal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, janosh napisał:

@SUSPENSER można powyciągać to i tamto z kotła ale powiem Ci że dobrac podajnik do mieszkania to ciężka sprawa raczej. Sam mam 13 kw na 100 parteru plus 100 piwnic, styropian 5 cm i kociol siedzial często w podtrzymaniu. I to na ruskim stabku. Grzejniki letnie a w domu 24. Zupelnie inaczej niz przepalanie w gs. Pewnie 8 kw to na mrozy u mnie. To są tylko moje przemyślenia a znawcą tematu nie jestem. Mogę błądzić... Pozdrawiam :)

Edit: mam wyciagniete to i tamto. Wode jak juz gdzies pisalem grzeje co 2 dni 200l na70 st. Kociol chodzi ok 2h na 100% z temp spalin 150 st

Zgadza się, ale podtrzymanie przy 13 kW to około 1 kg / dobę więc niewiele a minimalną moc kotła można ustawić powyżej pewnego poziomu i spaliny będą miały temperaturę jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.