Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowy piec 9 kw


leopoldek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy więc na początku  serdecznie witam kolegów z forum.

Mam mieszkanie w kamienicy 65metrów nie ocieplone,wybrałem dwa kotły na ekogroszek i proszę was o opinię na ich temat.

Pierwszy to  SKAMP-PV MINI (9kW)  drugi  kocioł 9 kw  EKOMINI z firmy  Kotłostal.

Oba piece są z tymi samymi palnikami SV 200 i sterownikami.

Proszę o opinie o w/w kotłach, szczególnie o drugim bo jest 1500zł tańszy. od Skampa.

Mam jeszcze zapytanie odnośnie wkładu kominowego, mianowicie którą stroną składać rury wkładu do pieców 5 klasy na ekogroszek,

kielich do góry czy do dołu rury.

Jestem z Sosnowca , jeśli któryś z kolegów ma w/w kocioł to chętnie  bym go zobaczył  na żywo.

Pozdrawiam. Mirek

Kotły piec 9kW EKOMINI kocioł na ekogroszek 5 klasa Ecodesign

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielich ma iść w górę. Co do kotła Skamp uchodzi za jeden z lepszych kotłów, jednak połowa sukcesu to sterownik.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leopoldek napisał:

Dzięki za odpowiedz, sterownik do skampa to  Argos PID STB WiFi , też jestem raczej za tym kotłem. Co do  wkładu to czy na uszczelnienia dawać sylikon wysokotemperaturowy , będę do sam montował. Dzięki pozdrawiam i proszę o dalsze info.

Nie do skama 9kW jest Cobra2 ale zamiennie może być SKZP02 E z czujnikiem mieszacza.

Poniżej 10kW montowane są małe SV200-10 a te palniki powinny chodzić z  dmuchawami 40W. Argos PID nie obsługuje dobrze takich silników poniżej ok 13% dmuchawa 40W na argosie stanie. 

Może w tym tańszym uproszczonym na płaskiej półce jest Argos, ale to już nie mój problem. Za jedną Cobre2 czy SKZP02 kupisz 2 sztuki Argosa (o hurcie mowa oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A co sądzicie koledzy o palnikach sv 200 co tam można spalać , miał, tani eco,Proszę o opinię także na temat kotła  Kotłostal Ekomini 9 kw z palnikiem SV 200.Cz montaż zaworu czterodrogowy  to dobra rzecz i wymóg . Jak wygląda temperatura spalin w tym kotle.

Dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mieszający jest jedną z metod ochrony powrotu,dobra rzecz.

Aby Argos obsłużył zawór trzeba dokupić moduł alligator za 310zł...

Cobra2 czy SKZP02 w skamie obsługują go w standardzie bez dopłat.

Tu jest wątek,gdzie Janosh przechodził na taki kocioł z zasypowego. Napisz do niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz nawet rozpalam go w 15 minut... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie połowa sukcesu w spalaniu to sterownik. Palnik Sv200 ponoć nie są złe ,właśnie będę montował kocioł z takim palnikiem i sam jestem ciekaw jak on się zachowuje przy różnych paliwach. Na chwilę obecną przy większej liczbie odbiornikow lepszym rozwiązaniem dla ochrony powrotu jest sprzęgło hydrauliczne od zaworu 4D. Dla przykładu CWU 1 obieg, układ CO parter drugi układ CO piętro i już zawór 4 D nie sprawdzi się.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja nie będę kupował, już jest kupiony a będę go montował u żony babci. Kocioł to Malina 12 KW z palnikiem SV200 i sterem SKZP full opcja łącznie z modułem internetowym. niestety mieszkamy 4 km od żony babci i musimy mieć podgląd co się dzieje w kotle. Co do wkładu na razie zostanie jak jest, trudno przekonać starszą osobę do czegoś takiego.  Sprzęgło hydrauliczne ma kilka zadań, główne to własnie ochrona powrotu oraz zniwelowanie różnicy ciśnień w instalacji CO . Mam taką sytuację że jest zasobnik CWU 200 L , układ CO na parterze grzejniki, oraz drugi obieg CO na poddaszu ( na razie 2 grzejniki i 1 pętla podłogówki) w sumie będą chodziły 4 pompy ( 1. kotłowa 2 ładowanie zasobnika CWU 3 obieg CO parter 4 obieg CO poddasze) Każdy z obiegów sterowany niezależnie, tak sobie kobitki wymyśliły. Kotłowa bedzie latała w krótkim obiegu kotłowym wyj kotła> wej sprzegła > wyj sprzęgła > pompa obiegowa> powrót kotła. Obieg CWU zrealizuje na dodatkowych krócicach w kotle ( sa az 3) Obiego CO parter i poddasze już za sprzęgłem z tym że obieg CO parter z zaworem mieszającym 3D z silownikiem sterownym SKZP, Obieg CO poddasze dodatkowy czujnik temp wew zamontowany na poddaszu ( SKZP już obsługuje ) z opcją wł/wył obieg grzewczy ( na chwilę obecna nikt tam nie mieszka więc wystarczy 15-18 st na poddaszu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile ci wyjdzie wszystko licząc ten osprzęt na 4 obiegi z kotłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość gratów już jest w obecnym ukladzie, dokupione sprzęgło, 1 pompa, zawór 3D+siłownik. Niestety dziś zrobić CO od podstaw to niezła kwota wychodzi

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś czytałem to albo frezowanie komina i ceramika i spokój albo kwasówka z 1.2 mm i parę lat pociągnie. Kotly też nie wiadomo ile pożyją... Moze co kilka lat trzeba bedzie kolejne kotly kupowac i od razu znowym wkladem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janosh napisał:

Z tego co gdzieś czytałem to albo frezowanie komina i ceramika i spokój albo kwasówka z 1.2 mm i parę lat pociągnie. Kotly też nie wiadomo ile pożyją... Moze co kilka lat trzeba bedzie kolejne kotly kupowac i od razu znowym wkladem... ;)

Stal 316l o grubości 1mm przy dobrze prowadzonym kotle na pellet jest wieczna. Na ekogroszku to 5-8 lat zanim jakiś element będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie tyle co kociol... Czyli trzeba się chyba przyzwyczaić i odkładać kase na wymiany co kilka lat... Albo kopcić po kryjomu... Ponoć i opny da się bezdymnie spalic....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł zainstalowany wg dtr długo wytrzyma. Oczywiście są przypadki losowe, ale znam ludzi którym ekogroszki działają już kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie 5 klasy... Nie znam sie ale niska temp. spalin i na komin zle wplywa i na sam kociol.tak czytalem... I ze sami producenci dokladnie nie wiedzą co bedzie po kilku latach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4 klasie też już masz niską temperaturę spalin. Ale nie ma się czym przejmować, zainstaluj kocioł wg tego jak chce producent, prowadź go również wg norm i pal suchym groszkiem i nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.