Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Postęp czy początek końca ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

@JamjestcichyRozbieganie diesla może nastąpić jak olej dostanie się do komory spalania np. przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą i nie musi to być turbo tylko zwykły diesel. Może się rozbiegać a jak więcej się oleju dostanie to dziura w tłoku i wygięty korbowód. Do tego turbo nie potrzebne jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daromega

Podoba mi się Twoje podejście-nie wiesz,nie piszesz tylko nie można patrzeć na rynek motoryzacyjny przez pryzmat jednej marki.

1 godzinę temu, daromega napisał:

Przy pęknięciu co zdarza się już nawet przy niecałych 100.000 km silnik mówi papa.

Tylko to nie jest wcale tak mało.Przy pasku rozrządu taki mniej więcej jest interwał wymian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piecuch19 napisał:

JamjestcichyRozbieganie diesla może nastąpić jak olej dostanie się do komory spalania np. przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą

Jak wiele takich aut widziałeś,jak duże jest ryzyko?

Poza tym nie wyobrażam sobie by silnik przez uszczelkę rozbiegł się do takiego stopnia by go nie zgasić.

Podrzuć jakiś artykuł z tym związany bo mnie zaciekawiło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piecuch19 napisał:

To że sam naprawiam nie znaczy że uszczelka mi ma się nie popsuć.

W dwóch autach już miałeś remont-o czymś to świadczy.Golfa żeby zajechać to trzeba być asem...

7 minut temu, Piecuch19 napisał:

Każdy znajomy jak przejedzie się moim autem wysiada bardzo uśmiechnięty i pyta coś ty tam zrobił że tak zap.....dala?

Czysta herezja.Poprawiasz fabrykę skoro jest takie zadowolenie lub znajomi jeżdżą maluchami.

Zastanów się zanim kogoś obrazisz bo w Twoich postach przyznajesz się jakim jesteś "fachowcem".

I Ty chcesz mnie pouczać ? bo jak twierdzisz "ja miałem taką sytuację to ja mam rację"?

CZYTAJCIE co się pisze i się nie zgrywajcie.Jedynie @daromega@SONY23czy @Jasa potrafią rozsądnie dyskutować bez zbędnych "docinek czy obrażania".Oczywiście i inni to potrafią,ale piszę o tych,którzy odnosili się do moich postów tutaj.

I jeszcze jedno-NIE ZMYŚLAJCIE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łykacie wszystko jak młode pelikany.Obawiam się,że rzeczywistość jest zupełnie inna.

Nie ma co zazdrościć kasy,samochodu,domu sąsiadów-które już od dawna należą do banków.

Życie na kredytach prowadzi do znerwicowania...

Człowiek z klasą i kasą w życiu by nie chwalił się gotówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesuje tu kto ma ile pieniędzy. Tylko co ma nam do powiedzenia i jak pofrafi to zrobić... Nie zawsze trzeba się ze wszystkim i z każdym zgadzać, ale trzeba robić to w jakiś w miarę kulturalny sposób.  Może zanim czasami coś w nerwach napiszemy to na chwilę się oderwijmy od ekranu i pospacerujmy dla ochłonięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiad szuka wykonawcy ocieplenia domu ,ok. 300 m2, za 5000 zł.

Pewnie tez czyta to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryszard

Panie Ryszardzie.Może to najwyższa pora by wprowadzić system ostrzeżeń użytkowników co przy powiedzmy 3 ostrzeżeniach wiązałoby się z zawieszeniem konta?

Wiem,że sam dałem się ponieść emocjom,ale o głównym prowokatorze Pan już wie nie od dziś a mimo to nie są wyciągane żadne konsekwencje.

Proszę zwrócić uwagę,że przez takie postępowanie to forum traci dobre imię oraz Ci,którzy pomagają się wycofują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
14 godzin temu, Ryszard napisał:

Proszę o prowadzenie  dyskusji na tym poziomie prywatnie

Nie da się kiedy gówniarze wypisują głupoty i rzeczy, których sami by nie zrobili.  Należy reagować i pisać jak jest na prawdę.

Trzeba eliminować trolli od razu. Forum traci bo potem ludzie czytają takie głupoty i może ktoś sobie krzywdę zrobić.

Podobnie jest ze spalaniem, użytkownicy mataczą a potem jest mnóstwo niepotrzebnych tematów, że dlaczego ja spalam 3 tony węgla a na forum piszą, że poszło im 300 kilo węgla na sezon. Za mało moderatorów chyba jest i takie głupoty przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
15 godzin temu, JorgusEmh napisał:

Sasiad szuka wykonawcy ocieplenia domu ,ok. 300 m2, za 5000 zł.

Pewnie tez czyta to forum.

Multi konto czy ktoś jeszcze ma ból zada z tego powodu :)  Ja polecam maść na tę przypadłość :)

Widzisz kolego dlatego ja zarabiam a ty siedzisz przed kompem i sączysz żółć.

A przecież wielu tutaj pisało bo nie tylko ja, jak to zrobić, są firmy, które mają zerwane kontrakty i zostały z materiałem, chcą się pozbyć, wystarczy pomyśleć.

Ale nie, lepiej siedzieć na zadzie i jęczeć w internetach, zazdrościć. Są chwile kiedy zgadzam się z Donaldem bo są w tym kraju rzeczy nienormalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 10:36, daromega napisał:

Dla mnie prawdziwa motoryzacja skończyła się na przełomie xx wieku...

Tak powiadają samochodziarze i ja im w tej kwestii wierzę… bardziej niż sobie :)

A skoro dyskusja zeszła na motoryzację to ciekawi mnie czy producenci zrezygnują z manualnej skrzyni biegów?
Kotły podajnikowe wyparły GS.
Czy podobnie będzie w motoryzacji? Czy ASB zastąpi „manual”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Fozgas napisał:

Tak powiadają samochodziarze i ja im w tej kwestii wierzę…

To kolejny dowód na to jak powszechne było "cofanie liczników".

Spójrzcie tylko na ogłoszenia-w końcu ktoś sprzedaje auto/a z przebiegiem ponad 200tys a kiedyś jak było?

Auto pb czy on nie mogły przekroczyć tej "magicznej" granicy.

A na placach u handlarzy to same perełki były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Bo podobna cebula z paroma groszami w kieszeni chciała kupować 12 letniego diesla od Niemca z przebiegiem 184 tysięcy więc był popyt to podaż też się znalazła. Teraz cebula musi się przyzwyczaić, że okazji nie ma a za dobre auto trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki trol  jak ty kupił 3 letniego wieswagena za 55 tysiecy,  z przebiegiem 175000 od fryca co płakał jak sprzedawal i dziwił sie ,ze ktos kupuje za taka samą sume nowe mniejsze miejskie auto w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 09:13, SONY23 napisał:

  Na naszych oczach wszystko wokół szybko się zmienia. Tak szybko, że większość z nas w pewnym wieku już za tym nie nadąża. Wszędzie komputery, oprogramowania, czujniki. Głośno mówi się już o " sztucznej inteligencji", autonomicznych autach czy innych systemach mogących samodzielnie pracować bez kontroli człowieka. Z jednej strony szansa na postęp i poprawę jakości życia z drugiej zagrożenia. Coraz mniej będzie zależało od nas, może nawet zacznie działać wbrew naszej woli...  Ostatnie wypadki lotnicze skłaniają do zastanowienia. Kiedyś wszystko było w rękach pilota, teraz rządzi chyba komputer i jego oprogramowanie...

   https://www.money.pl/gospodarka/boeing-podjal-wazna-decyzje-ws-systemow-737-max-6359945571059329a.html

 Jest chyba jeszcze gorzej niż myślałem. Kupujesz samolot a jak chcesz żeby latał bezpiecznie to musisz dokupić extra pakiet oprogramowania. Jeszcze trochę, to będą zbierać haracz w czasie lotu... Jak to jest postęp, to ja się wypisuję...

   https://www.money.pl/gospodarka/boeing-737-max-dwie-maszyny-ktore-sie-rozbily-nie-mialy-dodatkowego-platnego-zabezpieczenia-6361794928511105a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.