Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napełnianie bojlera wodą z sieci.


TulipanKarol

Rekomendowane odpowiedzi

@TulipanKarol  napisz co to za model bo ten schemat a twoje opisy to niespójność

W dniu 13.03.2019 o 13:29, TulipanKarol napisał:

gdyż bojler posiada potrójną wężownicę która usytuowana jest w dolnej części bojlera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gonzo19 napisał:

a ten bojler to jest świeżo podłączony czy już był i pracował dobrze? w sensie czy było te 140l?

 

wygląda na to, że to jest bojler dwupłaszczowy i cwu jest podłączona do obiegu CO a CO jest podłączone do obiegu cwu

nie z bojlerem od samego początku były problemy i wiecznie tej wody brakowało i juz wtedy pamiętam że hydraulik główkował gdzie ta woda.

cwu jest podłączona do obiegu CO a CO jest podłączone do obiegu cwu ?

nie cwu ma osobny obieg na krany łącznie z cyrkulacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mironw napisał:

@TulipanKarol  napisz co to za model bo ten schemat a twoje opisy to niespójność

 

Bojler firmy STAMAR Konin 140 l z potrójną wężownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, TulipanKarol napisał:

nie cwu ma osobny obieg na krany łącznie z cyrkulacją

albo nie zrozumiałeś, a jeśli zrozumiałeś, to zapytam: po co Ci ten bojler?

 

wrzuć zdjęcie z podłączenia tego bojlera, zamiast zgadywać jak masz podłączone, sami ocenimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gonzo19 napisał:

te "niebieskie" rury to rury do ogrzewania bojlera?

tak dojście zasilanie i powrót z pieca na ogrzewaniu bojlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 12:57, TulipanKarol napisał:

............

miałem na myśli puszczam wodę zaworem spustowym przy bojlerze, .

Uproszczony schemat obecnie zainstalowanego bojlera.

schemat_cwu.jpg

 

 

Najpierw doprowadź do tego, że jak odkręcisz "zawór do spustu wody" woda będzie leciała jak oszalała.

Masz po prostu zatkaną/zarośniętą kamieniem/syfem rure doprowadzającą zimną wodę do bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mironw napisał:

jak wysoko jest wpięta ta cyrkulacja  , co w ogóle  odkręcałeś

ok 6 metrów w pion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój. Problemem autora tematu jest według niego za mała ilość ciepłej wody z bojlera. Chciał sprawdzić ile faktycznie tej wody jest zakręcił dopływ zimnej wody do bojlera i spuszczał kranem, zleciało mu tyle na ile było ciśnienia w rurach czyli jakieś wiaderko. Nie przemyślał tego i nie zastanowił się, że ta woda cała nie zleci. Dostał ochrzan w następnych postach, że nie zna praw fizyki i chciał się poprawić i w poście #14 napisał, że jednak spuszczał z korka spustowego przy bojlerze. Możliwe, że też mu by nie zleciala ta woda jak by miał pozakręcane wszystkie krany, ale już napewno zleciała by cała gdyby odkręcił śrubunek na wyjściu cwu żeby bojler sobie zaciągal powietrze i pod warunkiem że wejście zimnej wody jest drożne. Po przepchaniu te prawie 140l musiałoby mu zlecieć. Później padło, że boljer jest źle podpięty. Nie widzę tam żadnych króćców od tych trzech wężownic. Jest standardowe podpięcie węzownicy z boku i wylot cwu u góry i wlot zimnej na dole. Także też jest zapewne wszystko ok. Sprawdź faktycznie ile tej ciepłej wody jest przy nagrzanym bojlerze i nie zakręcając nic. Spuszczaj kranem do wiaderek np 10 litrowych i wlewaj do wanny. Ja wcześniej też używałem bojlera 140l dwupłaszczowego z elektrometu i wody z niego starczało na kąpiel dla 2 osób na trzecią już praktycznie nie było, trzeba było czekać aż się podgrzeje. Teraz mam 300l i jest spokój. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gregoriusr napisał:

Sprawdź faktycznie ile tej ciepłej wody jest przy nagrzanym bojlerze i nie zakręcając nic. Spuszczaj kranem do wiaderek np 10 litrowych i wlewaj do wanny. Ja wcześniej też używałem bojlera 140l dwupłaszczowego z elektrometu i wody z niego starczało na kąpiel dla 2 osób na trzecią już praktycznie nie było, trzeba było czekać aż się podgrzeje. Teraz mam 300l i jest spokój. Pozdrawiam. 

Sprawdziłem i faktycznie wody ciepłej przy max otwarciu kranu ok 25 l (przy minimalnym otwarciu kranu zdecydowanie więcej tj.w granicach max 40 l) natomiast jutro sprawdzę ile jest tej wody w bojlerze luzując śrubunek. Czyli pozostaje chyba tylko wymiana bojlera na dużo większy np 250 l stojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy mam pozatykane, jutro się okaże wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie tak jak pisałem wody ciepłej jest ok 40l ze 140l więc bardzo słabo grzeje wymiennik cwu. Natomiast sprawdzenie ilości wody w bojlerze wykonam jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To doprecyzuj. Leci 40l wody ciepłej a później leci woda zimna? Jeśli tak , to 40 postów jest nie na temat. Źle zacząłeś opis. Cały czas wszyscy myśleli, że leci 40l i stop. Dlatego kazali Ci odkręcić śrubunek i wiele innych rzeczy niepotrzebnych. Masz bojler zrypany i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TulipanKarol napisał:

Sprawdziłem i faktycznie wody ciepłej przy max otwarciu kranu ok 25 l (przy minimalnym otwarciu kranu zdecydowanie więcej tj.w granicach max 40 l)

no to jest możliwość , że przegniła rurka na zasilaniu zimnej wody i zamiast ukierunkować ją w dolnej części bojlera to pcha prosto do góry i miesza się z ciepłą i masz dużo zimniejszą

Spróbuj mocno przykręcić zawór na zasilaniu bojlera i zobaczysz   jak długo będzie ciepła woda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TulipanKarol napisał:

Natomiast sprawdzenie ilości wody w bojlerze wykonam jutro. 

jak leci kranem z ciepłego kurka to na 1000% jest tam 140litrów +to co liczy licznik

 

2 godziny temu, TulipanKarol napisał:

Nie no Panowie tak jak pisałem wody ciepłej jest ok 40l ze 140l więc bardzo słabo grzeje wymiennik cwu.

Pisałeś że leci 40 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś zawór zwrotny za pompą cyrkulacyjną?
Bo może być że ciepła woda do kranu leci przez cyrkulację i stąd mała ilość ciepłej wody, ponieważ cyrkulację masz wpiętą chyba na środku bojlera (nie widać tego na zdjęciach).
Spróbuj zamknąć zawór przy pompie cyrkulacyjnej (o ile masz wstawiony taki zawór) i wtedy sprawdź ile Ci zleci ciepłej wody do wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.