Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napełnianie bojlera wodą z sieci.


TulipanKarol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.03.2019 o 02:26, darek69 napisał:

A masz jakiś zawór zwrotny za pompą cyrkulacyjną?
Bo może być że ciepła woda do kranu leci przez cyrkulację i stąd mała ilość ciepłej wody, ponieważ cyrkulację masz wpiętą chyba na środku bojlera (nie widać tego na zdjęciach).
Spróbuj zamknąć zawór przy pompie cyrkulacyjnej (o ile masz wstawiony taki zawór) i wtedy sprawdź ile Ci zleci ciepłej wody do wanny.

nie nie mam zaworu zwrotnego za pompą cyrkulacyjną. Tak mam wpiętą na środku bojlera. Sprawdzałem zamykając zawór przy pompie cyrkulacyjnej ten sam efekt.

W dniu 15.03.2019 o 20:17, mironw napisał:

no to jest możliwość , że przegniła rurka na zasilaniu zimnej wody i zamiast ukierunkować ją w dolnej części bojlera to pcha prosto do góry i miesza się z ciepłą i masz dużo zimniejszą

Spróbuj mocno przykręcić zawór na zasilaniu bojlera i zobaczysz   jak długo będzie ciepła woda .

Pytałem hydraulika - co to może być twierdzi że te modele wymiennika cwu mają wadliwie wspawaną w środku rurkę która idzie bezpośrednio do środka bojlera co skutkuje bezpośrednim mieszaniem zimnej wody z sieci z gorącą ogrzaną. Stąd tak mało ciepłej wody. 

W dniu 15.03.2019 o 18:10, Gonzo19 napisał:

To doprecyzuj. Leci 40l wody ciepłej a później leci woda zimna? Jeśli tak , to 40 postów jest nie na temat. Źle zacząłeś opis. Cały czas wszyscy myśleli, że leci 40l i stop. Dlatego kazali Ci odkręcić śrubunek i wiele innych rzeczy niepotrzebnych. Masz bojler zrypany i tyle.

Apropo spuszczenia wody wykonaliśmy próbę zleciało dokładnie 63l wody później wody już nie było. Po wymontowaniu przepłukaniu (odkamienieniu) okazało się że jest pełno kamienia na dojściu zimnej wody. Teraz bez problemu dobija 140l wody (wskazanie wodomierza).

 

W dniu 15.03.2019 o 08:55, gregoriusr napisał:

Sprawdź faktycznie ile tej ciepłej wody jest przy nagrzanym bojlerze i nie zakręcając nic. Spuszczaj kranem do wiaderek np 10 litrowych i wlewaj do wanny. Ja wcześniej też używałem bojlera 140l dwupłaszczowego z elektrometu i wody z niego starczało na kąpiel dla 2 osób na trzecią już praktycznie nie było, trzeba było czekać aż się podgrzeje. Teraz mam 300l i jest spokój. Pozdrawiam.

Obecnie po napełnieniu wodą bojlera te 140 l wody zimnej, następnie nagrzaniu do 53 stopni - wody CIEPŁEJ starczyło na dosłownie jedną kąpiel dziecka w wannie + jeden prysznic. Dalej trzeba było podgrzewać wodę. Więc na 100% miesza się bezpośrednio z gorącą wodą stąd szybkie studzenie gorącej wody.

Teraz albo wymiana bojlera na większy, albo grzanie wody na gazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post #33  skąd idzie od bojlera ta cyrkulacja

 bo opróżniłeś go do końca to i nalałeś 140l  czy od spodu jest jeszcze jakiś króciec ?

Czy na podłączeniu wężownicy na dolnej rurze jest niebieska rozeta czy taka czerwona jak na górnej ?

zrób zdjęcie gdzie wchodzi cyrkulacja .

czy ten bojler montował ten hydraulik co ci go teraz sprawdzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja jest wpieta z tyłu bojlera po prawej stronie. Później zrobię zdjęcie. 

Nie ma od spodu dodatkowego korka spustowego. Oprozniony był, zdjęty przeplukany pod ciśnieniem i zamontowany oraz nabite 140l wody. 

Na rurce 5/4 Góra czerwona rozeta, dół niebieska. 

Inny hydraulik teraz sprawdzał instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zawór kulowy, aby zakrecajac można byłoby m.in zdjąć bojler. Cyrkulacja załącza się od godz 15 co godz. na pięć minut do 21.30, a następnie o 6.15 do 8 co 30 min na 3 minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma tu żadnego krocca. Dlaczego sugerujesz że może ciągnąć wodę ciepła cyrkulacja zamiast góra gdzie ma wyjście? Czy na rurce za pompa w kierunku bojlera powinien być zawór zwrotny? Na zdjęciu widać jak jest wpieta cyrkulacja. 

IMG_20190319_194056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pompa jest zawór kulowy z filtrem zaś za, nie ma wstawionego żadnego zaworu. Rozumiem strzałka do bojlera na zaworze zwrotnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK roboty dużo nie ma, a i koszt niewielki. ZZ dać że sprężyna mosiezny czy lepszy klapowy? Dam znać jak się będzie sprawować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu dodania zaworu zwrotnego na cyrkulacji i powiem tak jestem zadowolony i domownicy również. Wody ciepłej znacznie więcej i tak szybko nie wystudza się.

Tyle razy hydraulicy przychodzili oglądali, szukali przyczyny i mówili bojler do niczego, rurki brak w bojlerze, najlepiej wymienić na pionowy, a tu taka mała zmiana i bojler grzeje jak należy. Dziękuję bardzo. :)

Muszę wymienić pompę cyrkulacyjną bo obecna Omnigena 15-14 nie działa - buczy, zastanawiam się czy firmy Ferro będzie dobra czy nie inwestować pieniedzy i kupić IBO lub Omnigene? Macie opinie na ten temat. Chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zaworek napisał:

Nie mówimy o pompie ładującej bojler oczywiście?

 

Oczywiście że nie o ta pompę chodzi.

5 godzin temu, zaworek napisał:

IBO FERRO OMNIGENA to są wszystko skośnookie produkty.  tylko o cyrkulacyjnej tu sugeruje: LFP Erga,DAB Evosta 2San,ewentualnie odpowiedniki Willo,Grundfos

 

hmm no tak ale koszta są znacznie wyższe biorąc pod uwagę te z sugerowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można niedrogo a dobrze. Ten warunek spełnia np. Wilo Star Z Nova. Pierwszy z brzegu przykład: TUTAJ  lub nawet  TANIEJ.

Zaś LFP Erga ma tą zaletę, że ma możliwość regulacji przepływu - o ile pamiętam siedmiostopniową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając strony w poszukiwaniu pompy cyrkulacyjnej natrafiłem na przykład pompy TANIA czyżby nie za tania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem czekam na odpowiedź czy gwarancja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***  to jest jakieś przegięcie zebyvwtuczka kosztowała 50 zł. Faktycznie po tyle są.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nigdy tej pompki w rekach, ale co to za czarodziejska wtyczka, że takie pieniadze za nią wołają?! Nie da sie jakos tej obudowy otworzyc i zaimprowizować z podłączeniem? Pytam bo sam mysle nad wymiana swojej pompki od cyrkulacji cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tylko wtyczki i gniazda razem są hermetyczne a jak będziesz kombinował bez wtyczki i pójdzie woda to zrobi zwarcie i albo wybije bezpiecznik albo spali pompę.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka jest miniaturą wtyczki zasilającej do komputera - ma ona osłonięte styki, tak że sama wtyczka pod napięciem nie stanowi zagrożenia porażenia czy zwarcia.

Natomiast styki na pompie  ( bolce) są ukryte głęboko pod plastikiem i bez niszczenia obudowy nawet prowizorycznie np "krokodylkami" ciężko będzie podłączyć zasilanie.

Wewnątrz pompy można coś pokombinować, ale to wszystko jest zalane żywicą,

Czyli zostaje tylko oryginalny wtyk - aby było fajniej - inny jest do Wilo inny do Grundfossa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.