Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Inteligentne" pompy Alpha 1L


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

No OK, to tylko jeszcze raz potwierdza, że na 102% mam u siebie źle, bo jest w prawo- cieplej, co jest jak widać bzdurą. Najprawdopodobniej u mnie w tej chwili jest to ustawione tak jak to opisałem w #46 (rys. 2 i 3, pierwszy jest tak jak powinno być).

Teraz tylko wielkie pytanie i prośba: czy ktoś może jednoznacznie odpowiedzieć czy Herz ma faktycznie to zawieradło/zwierciadło/ćwiartkę (jak zwał tak zwał) naprzeciw podfrezowania osi zaworu jak na rysunku zapożyczonym od Afriso (te czerwone elementy) czy też nie?

Bo już niby było to jasne, tymczasem gmaj22 w #48 twierdzi, że niekoniecznie, no i już wiem, że nic nie wiem...

1.png.8663194e6ca34020c46db1d2b9fccbee.png

Z tego co znalazłem w sieci wynika raczej jasno, że w Herzu podfrezowanie osi zaworu rzeczywiście wskazuje położenie zawieradła.

Herz.png.96b15f93ce2c1c029e25dd756b39625a.png

Jadę jutro i pokombinuję, dam znać co mi wyszło ;)

Edytowane przez Filonxxxl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Herzu akurat to się zgadza. Popatrz na wcześniejszy szkic kol. @Animus, do którego dorysowałem strzałki obrazujące sytuacje u Ciebie.

animus.png.d7e58993560065451a08207ad3573129.png

 Mieszacz ma się otwierać (czyli dawać na instalację coraz wyższą temperaturę) obracajac sie w LEWO. Jesli robi to w prawo, zamień miejscami w sterowniku dwa przewody sterujące siłownikiem. (N pozostaje na swoim miejscu)

Prościej już się nie da....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za dalsze tłumaczenia, ale już dość dawno załapałem o co tu chodzi.

Kto przeczytał uważnie #46 ten wie. 

W każdym razie jest już po wszystkim.

Dzisiaj rano pojechałem, zdjąłem siłownik, adapter i... tak jak przypuszczałem we wspomnianym wpisie #46 rys.2, po zamknięciu zawór całkowicie zamykał przepływ na wylocie:

OFF.JPG.ed318de812a75e124dda8eedacf9ae2a.JPG

Zawór otwarty przyjmował taką pozycję:

ON.JPG.5846c64b19de3fc546cafa3733064bcd.JPG

 

Przekręciłem drania o 180st., założyłem adapter, siłownik, zamieniłem kabelki siłownika miejscami i...

Nareszcie hula jak powinno! Wreszcie pojawił się stabilny przepływ na pętlach i prawidłowe sterowanie zaworu 3D.

Czyli w sumie można uznać cały wątek za pomyślnie rozwiązany. To nie pompy były winne tylko źle założony zawór 3D, który po nagrzaniu pętli zamykał przepływ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potwierdza jak ważne są nie tylko szkice ale i zdjęcia instalacji. Odkąd w poście #25 dodałeś fotki, rozwiązanie miałeś podane już dwa posty póżniej #27 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Filonxxxl napisał:

Nareszcie hula jak powinno! Wreszcie pojawił się stabilny przepływ na pętlach i prawidłowe sterowanie zaworu 3D.

 Filonxxxlto nie oznacza, że nie powinieneś robić tego odpowietrzenia na poddaszu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, nie to musowo, ale to już razem z przeróbką kotłowni będzie robione na wiosnę. 

gmaj22 masz rację :) 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za sugestie, uwagi i pomoc. Jeszcze przed przeróbką kotłowni będę miał sporo pytań, ale to już temat na oddzielny wątek... 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z marki Grundfos została tylko nazwa. Dwa lata temu przerabiałem kotłownię, kupiłem 2 pompy Alpha 1L, jedna została stara UPS , myślałem że będą pracować długo jak UPS, która służy 20 lat, niestety jedna już padła,oczywiście elektronika,paragonów nie zachowałem, nie myślałem że będzie potrzebna reklamacja. Dzwoniłem do autoryzowanego serwisu w Białymstoku i słyszę że elektronika jest niewymienialna, i muszę se kupić nową. Kupie ale nie Grundfos bo na dwa lata pracy to starczy pompa za 100-150zł a nie 550. Dobrze że hydraulik odradził mi wymianę tej UPS tylko przełożył na ciepłą wodę. Więc odradzam pompy Grundfos to już nie są te co były kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką współczesną pompę do grzejników polecacie? Dotąd mam zwykłe Leszno bez elektroniki, ale dom się wyludnia po wakacjach i będę zakładał głowice, które część pomieszczeń będą wyłączały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

EXPERIA 25/40 AUTOADAPT wystarczy, jeśli stara 25/60 idzie zawsze na 1 biegu, prawda?

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 13:40, Jan1983 napisał:

Z marki Grundfos została tylko nazwa. Dwa lata temu przerabiałem kotłownię, kupiłem 2 pompy Alpha 1L, jedna została stara UPS , myślałem że będą pracować długo jak UPS, która służy 20 lat, niestety jedna już padła,oczywiście elektronika,paragonów nie zachowałem, nie myślałem że będzie potrzebna reklamacja. Dzwoniłem do autoryzowanego serwisu w Białymstoku i słyszę że elektronika jest niewymienialna, i muszę se kupić nową. Kupie ale nie Grundfos bo na dwa lata pracy to starczy pompa za 100-150zł a nie 550. Dobrze że hydraulik odradził mi wymianę tej UPS tylko przełożył na ciepłą wodę. Więc odradzam pompy Grundfos to już nie są te co były kiedyś.

Mam  6 pomp Grundfosa,  3 szt ALPHA2L,  2  Alpha2, 1 ALPHA3 z aplikacją GO Remote  i cyrkulacyjna też Alpha, nie wiem w czym problem.

 ALPHA 1L zakupiona dopiero po 01-09-2018 będą objęta  5-cio letnią gwarancją.

Ten sprzedawca to też słono  policzył za tą pompę, taka kosztuje 400-450zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Podbijam.

Co ma tryb autoadapt w pompie alpha 2  w porównaniu do trybu ciśnienie proporcjonalne, który posiada większość pomp? W opisie grundfosa jest nawet wzmianka ze w trybie autoadapt pompa zaczyna prace w środowym ustawieniu ciśnienia proporcjonalnego.

Potrzebuje nowej pompy na obieg grzewczy podłogówki, ale, niestety z siłowniami na 3 pętlach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 09:48, Klecki napisał:

Czy tryb można przyjac autoadaptacji dostępny w grundfosie alpha 2 to nic innego jak podrasowany tryb proporcjonalnej różnicy ciśnień?  

 

Może i tak ale wartość jest zmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 20:30, Klecki napisał:

Podbijam.

Co ma tryb autoadapt w pompie alpha 2  w porównaniu do trybu ciśnienie proporcjonalne, który posiada większość pomp? W opisie grundfosa jest nawet wzmianka ze w trybie autoadapt pompa zaczyna prace w środowym ustawieniu ciśnienia proporcjonalnego.

Potrzebuje nowej pompy na obieg grzewczy podłogówki, ale, niestety z siłowniami na 3 pętlach 

To zdejmij z jednej pętli siłownik, to obieg jeden pozostanie otwarty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.