Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa alpha 2 przeplyw


stolbud

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem pompe alpha 25/40 z autoadaptem bo starego Grundfosa stałoobrotowego też mam 25/40 i wszystko grzeje na 2 biegu. Do 200 m2 16 grzejników piwnica parter i piętro. Na pudełku i na stronie jest napisane ze do 120m tylko przepływ 1.5 m3/h max, to czy ona nie będzie za słaba? Stratos pico 25/1-4 ma 3 m3/h czyli jest oszczedniejsza bo na połowie mocy osiąga tyle co Grundfosa na max? 

Screenshot_2021-12-11-10-33-02-230_com.google.android.apps.docs.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie obawy ale szybko okazało się że to jest pompa bardzo sprawna i wystarcza z nadmiarem.

U mnie pracuje w trybie Autoadapt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor najbardziej mnie zdziwiło to co jest napisane na pudełku . Rury od kotla cu 28 później kilka pętli 18 i do każdego grzejnika 15.  16 grzejników z głowicami po około  niecałe 1.5 kw kocioł w piwnicy, nad nim 2 kondygnacje ogrzewane no i 3 grzejniki w piwnicy,kiedyś chce dołożyć podlogowke w małej łazience na RTL. Teraz chodzi stary grundfoss ups 25/40 na 2 biegu bo na 1 za slaby, a grzejniki będą wymieniane na nowe mocniejsze. Ogarnie ta pompa na autoadapcie czy wymienil byś na stratos pico 25/1-4 albo alpha2 25/60. Jeszcze nie rozpakowalem to mógłbym oddać 

IMG_20211211_135256.jpg

Edytowane przez stolbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wymieniał - dlaczego?

Z powodu pudełka? 

Przecież jak była pompa  25/40 to ta nowa będzie lepsza - ma ręczne biegi I,II i III oraz automatykę w stylu autoadapt.

A sama Alpha2  to wg mnie najlepsza pompa do CO, szkoda , że jej już nie ma w oficjalnej sprzedaży

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 14:42, sambor napisał:

A sama Alpha2  to wg mnie najlepsza pompa do CO, szkoda , że jej już nie ma w oficjalnej sprzedaży

Miałeś do czynienia z DAB Evosta2?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3671757.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3566500.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3379737.html

http://www.domsovetov.by/showthread.php?t=5237

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te OEM WITA?

https://www.wita.de/katalog/Katalog-WITA-OEM-Solutions-PL.html#WITA Produkte/6-7 Nigdzie tego nie widziałem, mają jakiś ADAPT. W sprzedaży widziałem od WITA tylko GO Future 2 40 za 370zł i 60 za ok 400zł. Miałeś z czymś takim do czynienia.

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz opłaca się Ibo Magi 2. Masz firmę, kupujesz za +- 340zl a w środku masz kartę Orlen za 50zl i 3 lata gwarancji ręka w rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje pompę wg potrzeb instalacji, na drugim lub trzecim miejscu jest cena.

Grundfoss podaje żywotność swoich Alph2 na 15 lat, jestem ciekaw ile lat popracuje taka IBO, ktora po roku zaczyna piszczeć.

U mnie pracują 3 alphy2 już 12 sezon i nic, a np wilo po 2 msc była do wymiany, padła podczas palenia w kotle DS i był bal- na kotle była temp ponad 120C ( obieg zamknięty) bez grawitacji, ale wszystko wytrzymało. 

Jak się ktoś spyta co dałem zamiast tej padniętej wilo - prosta odpowiedź - drugie takie samo wilo, które zasuwa już 9 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stolbudIle płaciłeś za tę Alphę2?

Znalazłem jeszcze jakieś alphy2 bez gwary za 450zł.

Alpha2 z oficjalnej dystrybucji jest od 728zł w tej chwili. Raczej nigdy się nie zwróci. Bardzo droga. Poza tym w wielu miejscach się spotkałem, że coś z nimi nie tak

 

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sambor napisał:

taka IBO,

Taka tzn. jaka? Magi 2? Nie operujmy firmami tylko modelami. Tobie Alphy działają 12 lat ale teraz to już inne sprzęty są. Był wysyp zastanych, zablokowanych, buczących, z walniętą elektroniką (kreski na wyświetlaczu) i padniętymi kondensatorami. Ja nie mam w tym interesu, poprostu jestem obiektywny. Można kupić Daba, Wilo, ale za Grundfosa po tych wpadkach tyle pieniędzy bym nie zapłacił. 

 

Jeszcze co do starszych pomp, mój czerwony, najstarszy Grundfos został zdemontowany po 16 latach i odłożony (działający) na półkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, eliks napisał:

Można kupić Daba, Wilo, ale za Grundfosa po tych wpadkach tyle pieniędzy bym nie zapłacił. 

Ja mam teraz U55 WITY sprzed 4 lat. Póki co jest OK.  62W na drugim biegu wg tabliczki. Nie wiem ile realnie. Czy ktoś mierzył może dla innych podobnych starego typu? Ile mam liczyć mniej do energooszczędnej 20W?40W? Nie mam amperomierza i nie będę wyważał otwartych drzwi. Można podlicznik ew. zamontować lub jakieś gniazdko typu gosund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.