Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rotametrami


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie, próbowałem zamykać i powrót i zawór przed 3D i nic to nie daje.. idzie dopiero wtedy gdy mam zimny piec...jak przymkne powrót na pół gwizdka nic się nie dzieje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plemie101 a po demontaży w dodrą stronę jest 3D założony

Panowie czy to pomyłka AFRISO   ZERKNIJCIE na H - MIX -C  a pokazany przepływ

@plemie101 może warto spróbować obrócić 3D

złe oznaczenia 3d.jpg

to jest jeden i ten sam zawór który obraca się podczas prezentacji na stronie afrisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna etykieta. Nie ma "prawej" i "lewej". Podłączać wg wytłoczeń na króćcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mironw napisał:

a ile masz na kotle możesz teraz wyłączyć ręcznie pompę CO albo sterownik a żeby pompa podłogowa działała

Mogę odłączyć pompę CO ale to też nic nie zmienia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz jaką zauważyłem. Gdy zakrece powrót i zakrece 3D przepływ idzie bez problemu na wszystkie nawet obiegi.  

Zakręcone 3D to znaczy 26C ? a jak dajesz 43C to ruszają chociaż na chwile?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO MAM JESZCZE JEDEN POMYSŁ  Jak będziesz w domu to

1-  daj 4D na 10

2 - 3 D na 20C

3 - POMPA PODŁOGOWA  kontrolka CP ( środkowa dioda)

4- sprawdź rotametry

5 - daj 3D na 43C  reszta bez zmian

6 -sprawdź rotametry  i rure zasilania z filtrem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mam podobny problem i po sprawdzeniu wszystkiego co możliwe wychodzi mi, że ten 3d termostatyczny (taki sam jak na zdjęciu wyżej) albo się popsuł albo zapchał.

W zeszłym sezonie grzewczym wszystko było w porządku, 270m rury od podłogówki w 6 obiegach spokojnie napędzała pompa 25-40, przepływy na rotametrach ustawiłem na 1, bo obiegi są dość krótkie. Na początku tego sezonu zauważyłem, że rotametry do 1 już nie dobiły, było minimalnie mniej ale sprawę olałem, bo nadal działało. Teraz pod koniec sezonu jak podłoga zaczęła się w łazience robić dziwnie chłodna to sprawdziłem co jest i się okazało, że przepływ to max 0,1-0,2 i to na najkrótszych łazienkowych pętlach.

Podmieniłem pompę na mocniejszą, 0 efektu, sprawdziłem zawór zwrotny - działa lekko, nie zacina się, wyczyściłem filtr, przepłukałem wymiennik (chociaż nie było z czego). Nadal brak efektu. Na koniec jak zacząłem majstrować przy 3d, to okazało się, że po skręceniu go na minimum (20'C) pompa, która nie mogła chwilę wcześniej prawie nic upchać "wbija mi rotametry w podłogę", na ustawieniu max przepływ zmniejsza się do około 0,5, a n ustawieniu jakie chcę (30'C), znów prawie nic nie płynie. 

Teraz nie wiem co mam z tym fantem zrobić? Na zdemontowanie i zamontowanie wolał bym poczekać na cieplejsze dni i wolną sobotę.

Najszybciej było by wymienić na nowy taki sam, ale teraz mam wątpliwości, czy to znów nie zrobi mi za rok jakiegoś psikusa, może pewniejszy będzie termostat z kapilarą, albo jakiś zwykły 3d z siłownikiem i jakimś prostym sterownikiem? (tylko jakoś nie widzę takich sterowników bez sterowania pogodowego). Mogli byście Panowie coś doradzić?, Do końca sezonu dociągnę na tej minimalnie grzejącej podłodze, bo mam też wszędzie grzejniki, ale z początkiem wiosny wypadało by się tym zająć na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na stronie AFRISO jak rozebrać ten zawór i wyczyść ,  może bimetal siadł ,  jak go zdemontujesz to sprawdź czy podanie na H gorącej wody zawór się zamknie a otworzy między C i MIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć i wygotować w roztworze kwasku cytrynowego.

Jak nie pomoże, wymienić samą wkładkę, a najlepiej na 3 D  z siłownikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ręczny to moim zdaniem lepsza opcją niż 3D termo. A na pewno bardziej perspektywiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, najpierw spróbuję go wyczyścić, jak to nie pomoże to raczej naprawiał nie będę, wykosztuje się na 3D z siłownikiem. Mój sterownik nie obsługuje mieszacza , ale znalazłem poniżej 200zł prosty sterownik do 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.