Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rotametrami


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam problem odnośnie ustawienie ogrzewania podłogowego, ogólnie nigdy nie grzalem na wszystkich obiegach ale obecnie jak mam odpalone 3 to rotametry gdy kręcę praktycznie się nie ruszają. Jak mam jeden obieg włączony to normalnie jak kręcę przepływ się zwiększa bądź zmniejsza... Co może być tego powodem? Martwię się, że gdy będę chciał otworzyć wszystkie obiegi nie będzie grzał żaden.. proszę o jakieś podpowiedzi,jutro podeślę zdjęcia instalacji, pozdrawiam Rafał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam otwarte dolne 3, tak dokładnie nakrętka kręcę, lecz jak mam otwarte 3 obiegi to na rotamertach delikatnie tylko pokazuje obieg (0,5 L/min) jak jeden zakręcę i zostawię dwa otwarte podskakuje do 1. Krecenie nakrętka za wiele nie daje.. a pompka wlaczona na maxa... Myślałem że na rotamertach można sterować praktycznie w całej skali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko było sprawdzone, wody nie ubywa, ciśnienie ciągle takie same w zbiorniku wyrównawczym ... Zakrecilem odpowietrzniki ale od razu nic się nie zmieniło .. zawór ustawiony na 5,5 w skali do 6... Max 43 stopnie na zaworze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za mała średnica rur i zaworu. Ta pompa z drugiego zdjęcia ciśnie tylko na rozdzielacz grzejników czy na obydwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przy rozdzielaczu na podłogowe tylko podłogowe a ta druga tylko grzejniki... Na grzejniki na automacie normalnie działa a ta na podlogowce na 3 biegu i średni efekt... Tylko przy grzejnikach są grubsze rury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak musisz zmienić mieszacz i zasilanie oraz powrót. Proponuję 3D z siłownikiem. Lepiej wysterujesz podłogówkę. Pion po lewej masz chyba Cu 28, więc do rozdzielaczy daleko nie jest. Jak zrobisz to z głową, zużyjesz o połowę mniej rur :)  Pamiętać o zaworze zwrotnym we właściwym miejscu.

120850657_rozdzpodloga.thumb.png.eb8b47bf7d8dba7b36a835a2e419531a.png

Najwięcej problemu może być z pętlą pierwszą od lewej - jest powyżej rozdzielacza.

I zlikwiduj ten zawór róznicowy koło pompy CO. Tak nisko za zaworem 4D i tak jest bez sensu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem tej instalacji, bo się na tym nie znam... A przy was się tego uczę ;) dzięki ;) później cykne zdjęcie z boku może coś więcej pomogą bo roku komin przeszkadza... I spróbuję odczytać lub znaleźć pudełko od zaworu 3D bo teraz to trochę strzelam jaki on jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, plemie101 napisał:

I spróbuję odczytać lub znaleźć pudełko od zaworu 3D bo teraz to trochę strzelam jaki on jest....

szukaj na zaworze , może z tyłu  ,albo od góry symbol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.