Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekopal


MarekDabrowski

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz pytanie kto od kogo zerżnł pomysł na palnik i go tak  ***a30cc1be6cedb96d7ecae650edf6d535.jpg

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i ,szczerze mówiąc nie jest to ważne , kto skorzystał z czyjegoś pomysłu i czy nie było to naruszenie praw autorskich. To sprawa producentów. Chronologicznie pierwszy był , zdaje się , palnik stalkotu.

Jeżeli chodzi o  *** to  , w przypadku technixa , byłbym ostrożny w opiniowaniu . Nie miałem go "w ręku " ale porównując zdjęcia widać , że zostały usunięte co najmniej dwie wady ekopala i palnik ten , moim zdaniem , łatwiej będzie opanować.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Technix tylko zeliwny i *** po całości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku pisałem do Technix i te co pokazałeś z nakładka już nie sprzedają, ciekawe czy były złe i wycofali, czy aż tak dobre i jak to w Polsce musieli coś dobrego wycofać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie kłócę się z producentem kotła, sprawa oparła się O rzecznika praw konsumentów i adwokata zobaczymy co będzie, miało być polubownie, a wyszło jak zawsze. Jak nic nie da rady załatwić, a walczę o zwrot kasy za palnik, to zakupie Ardeo Iron zeliwny w sumie tak i tak go kupię.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SlawekOrfi napisał:

Marku pisałem do Technix i te co pokazałeś z nakładka już nie sprzedają, ciekawe czy były złe i wycofali, czy aż tak dobre i jak to w Polsce musieli coś dobrego wycofać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Być może , że jest to brak "rozliczeń autorskich" podobnych acz nie identycznych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SlawekOrfi napisał:

Narazie kłócę się z producentem kotła, sprawa oparła się O rzecznika praw konsumentów i adwokata zobaczymy co będzie, miało być polubownie, a wyszło jak zawsze. Jak nic nie da rady załatwić, a walczę o zwrot kasy za palnik, to zakupie Ardeo Iron zeliwny w sumie tak i tak go kupię.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No , to już ostro poszło . To aż tak mocno dokuczył ten technix  ?  Nie wydaje się taki zły ale mówię to wyłącznie w oparciu o zdjęcia i mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 15kw palnik 25kW. Rozmawiałem z producentem mówi ze wymieni poprawi, coś dopłace i ok, ale sytuacja się zmieniła i byłem u rzecznika wysłaliśmy pismo i chce się dogadać, teraz ja nie chce i nie dopłace ani 1zl. Czy wyjdę na swoje? Nie wiem. Jak to mówią poszła krowa niech idzie łańcuch.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam palnik moim zdaniem jest dobry mam tego technixa u siebie moim zdaniem i z tego co pamiętam kolegi orfiego to całą robotę papra przeciwzwoj ślimaka a z drugiej strony gdy palnik chodzi na 100%
mocy to pali równo i po calosci

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by faktycznie dopasować inny ślimak może tędy trzeba pójść na necie gdzieś są wymiary i coś poszukać

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by faktycznie dopasować inny ślimak może tędy trzeba pójść na necie gdzieś są wymiary i coś poszukać

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka


No spróbuj koszt stalowego nie jest taki duży a fekt będzie lepszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technix stalowo-żeliwny pracuje lepiej, ale ja tych kwadraciaków nie lubię, obojętnie o którym producencie byśmy nie mówili.

Tu jest ślimak z niepełnym zwojem pod zsypem kosza a sam zsyp kosza to wymiar starszych modeli miałowych ardeo serie azp-m, azp-mr, azp-mrż...

Jak coś fajnego na sam ekogroszek, to technix jest dystrybutorem regionalnym poprawionego fajkowego pod 5tą klasę marki termo-tech

 

Kolega ma za duży palnik i tu jest kłopot.

Z żeliwnych jak kocioł 15ka, to mały batory bdb, jak się chce żeliwniaka

w przypadku ardeo-iron mówimy o dwóch modelach jest Ardeo Iron i to jest palnik bez obrotu , wówczas palenisko w miarę kształtem podobne do okrągłej ekoenergii, zasada podawania jak w innych. Ardeo Iron R to model z obrotem wahliwym (lekko lewo-prawo). Ja z obrotowego wolę wersję pod 5tą klasę stalowo-żeliwny azp-tr 15kę, ślimak stalowy tak się nie grzeje, kosz po tyłku nie dostaje i nie koroduje tak szybko i mocno, bardziej precyzyjne dawkowanie, dane paliwo też się tak nie spiecze. żeliwo jak się mocniej nagrzeje, to na danym paliwie można wysunąć czasem odlew palnika (taka korona w górę się podniesie).... Ardeo Iron oraz Ardeo Iron R mają ramki kosza jak ekoenergie

żeliwny technix ma ramkę jak żeliwny ewmar appm1, apmm2,appmd-1, appmd-2 czy już nieistniejąca, upadła firma żeliwny czy też palniki żeliwne elgomax...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie to firmy technix i gość właśnie mi wytłumaczył dlaczego właśnie żeliwny palnik na niskich mocach nie pali po środku i niestety tak będzie można to poprawić zaklejaniem dziur od strony podajnika jeśli trzeba to nawet wszystkie jest to związane z ciśnieniem powietrza na małych mocach jest za małe dlatego ten palnik ma zakres pracy między 18-25kw i faktycznie na wysokich mocach pali po środku bo już to wcześniej sprawdzałem to trzeba kombinować z zaklejaniem albo się do tego przyzwyczaić a w przypadku naszego kolegi który ma kocioł 15kw to niezda egzaminu bo moc kotła jest niższa niż minimum tego palnika ale sprzedający kocioł z takim palnikiem powinien poinformować kupującego o takim fakcie i zaproponować coś innego

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.