Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalkot 19 Kw Palnik Ekopal Kwadrat Problem Z Ustawieniami


ssaqulca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

mam problem ze spalaniem eko groszku .

 

Piec stalkot 19 kw eko pal kwadratowy palnik

 

powierzchnia domu 160 m2 

 

instalacja na 2 pompach co oraz CWU . 

 

bojler 140 l narazie wyłaczony . 

 

 

posiadam węgiel 28 MJ z bobka .

 

moje ustawienia :

 

temperatura zadana 50 stopni

 

czas podawanie 17 sekund 

przerwa 90 sekund 

dmuchawa 25% 

 

 

 

 

piec dobija w miarę ładnie szybko temperaturę 

 

ale nie dopala węglą robią się duże spieki aż takie że jak kamień 

 

idzie mi bardzo dużo eko groszku. 

 

125 kg  4 dni. 

 

 

 

piec w nadzorze trzyma może z 5 min ?

 

 

instalacja jest wykonana na zaworze 4d . bez siłownika 

 

sterownik tiger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor jakiej sred.napewno 1 cal -Malo powinien byc conajmiej 1 1/4 cala orurowanie tez 1 1/4 cala wokol kotla . co do niedopalania to zmniejszyc podawanie i obserwowac jak cie dochodzi do zadanej temp. do zwiekszyc. Doprowadzic zeby kociol stal jak naj mnie w podczymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sproboj zmniejszyc czas podawania o 2s  przeslona na wentylatorze jak otwarta jest a zawor 4d jak masz ustawiony to tez ma bardzo duzy wplyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy i dziękuje za szybką reakcję .

 

 

więc tak .:

 

instalacje mam całą zbudowaną w (koło kotła ) miedziania fi 28 

jedynie do zasobnika idzie rura fi 22 

 

zawór 4 d dokładnie 1 cal 

 

 

jeśli chodzi o wentylator to jest jakiejś firmy M&M 

 

przysłony wogule nie posiada jest sama siatka zabezpieczająca . 

 

zawór 4d jest firmy afrissco czy coś w tym stylu od skali 1-10 otwarty jest na 4 .

 

 

zauważyłem jeden mankament a mianowicie:

 

gdy piec jest w nadzorze czyli nie podaje paliwa ani nie dmucha to pali normalnie sie ogniem na palenisku nie robi żaru tylko ogień stwierdziłem że coś jest nie tak:

 

z doświadczenia wysegregowałem że piec ma gdzieś lewe powietrze sprawdzałem wszystko aż w końcu na koniec , przyłożyłem kartkę papieru do wentylatora do tych kratek kartka się przykleiła więc już na wstępie stwierdziłem że stad piec ma lewe powietrze . Czyli dzięki temu w czasie spoczynku w tak zwanym nadzorze dochodzi do palenia węgla a nie do żarzenia.

 

wykręciłem wentylator i zobaczyłem blaszkę która jak jest zamknięta to ma spory prześwit około 2 cm u dołu ..

 

i to pytanie do was czy to ma wpływ na spalanie ? na pracę kotła ?

 

pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam moje wartości mini 23 % maks 56 % jak dobrze pamiętam tych parametrów nie zmieniałem

 

 

problem dalej posiadam 

 

ładnie mi sie pali wsumie spala mi piec 140 kg na 5 dni . 

 

nie wiem czy to dobry wynik ale napewno lepszy niż miałem wcześniej . 

 

 

problem mam dalej że mi spieka węgiel 

 

dużo mam w popielniku nie dopalonego . 

 

 

pali mi się nisko nic nie pomaga zmieniałem różne ustawienia i dalej ten sam problem 

 

 

mam teraz ustawione dmuchawe 35% 

czas podawania 15 sekund 

czas przerwy 1:30

 

 

 

i tak jak już wczesniej wspominalem kombinowałem różnych ustawien nie mogę uzyskać popiołu 

 

może jakaś porada ?

 

 

zauważyłem u innych użytkowników różnych marek pieców że posiadaja przyslonę u siebie w wentylatorze u  mnie niestety takowej nie ma , jest tylko siatka nic więcej . 

 

 

proszę o jakąś pomoc zawór 4 drożny firmy afrisso mam sterowany ręcznie ustawiony jest na 5 

 

w domu na termometrze 17 stopni :

 

dom narazie w trakcie remontu pusty . też wsumie stał 3 lata nie ogrzewany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim palisz groszkiem? U mnie np wysoko kaloryczne groszki też mi się gorzej palą. Bardzo ładnie paliła mi się czarna perła na ustawieniach 12s podawanie, 1:30 przerwa, dmuchawa 30% ale w ustawieniach serwisowych miałem min 17 max 55. I robiłem tak, że jak mało dmuchało to zwiększałem min na np 18 lub 19, bo wtedy można precyzyjniej ustawić dmuchawę. Teraz pale pieklorzem i mam 4s podawanie i przerwa 30s, ale dmuchawa już mocniej wieje bo też mi nie dopalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas ustawiaj mniej podawanie wiecej dmuchaj musi w kocu być ok. Spieki jesli wychodzą do popielnika to za duzo podaje a w miare mocno juz dmucha.

Lekki przedmuch jest moze wskazany zapobiega osadzaniu sie nadmiaru sadzy na sciankach teraz montuje sie szyberki. ekogroszek peklorz (orginał) lubi robić spieki ale niewielkie nie powinno byc problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Posiadam dwa piece Stalkot dla domu 110m i domu 125m . Mam takie same ustawienia na sterowniku tigra i jakoś to działa . Ponieważ na początku męczyłem się z ustawieniami i ni huha nie szło tego ustawić interwencja u producenta o poradę była żadna (coś w stylu że węgiel mam złej jakości) szukałem info w internecie o temacie palnika ,,ekopal kwadratowy" znalazłem jedną informację że trzeba zakleić dolne otwory nadmuchowe silikonem do kominka i rzeczywiście spieki stały się mniejsze bo wcześniej zapychały komorę spalania ale to mnie nie zadowalało więc po obserwacji pracy palnika stwierdziłem że brakuje równomiernego spalania więc dorobiłem otwór fi 10 po drugiej stronie ( bo otwory nadmuchowe do palnika są po jednej stronie) i jak na razie spieków nie ma . Myślę że jest to wada konstrukcyjna palnika bo ekogroszek powinien być spalany na górze palnika a nie w dolnej części bo tam występuje najwyższa temperatura i zimny ekogroszek styka się z lawą tego gorącego i chłodząc się spiekają się i tym samym zapycha komorę spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piour11 ty górniku :) dotychczas najlepszy wykopek 2020 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz palnik "Eko Pal" z nacięciami podłużnymi, możesz mieć problem z ujarzmieniem tego świństwa. Od strony dmuchawy spieki, a na przeciwległym narożniku niedopałki.(błąd konstrukcyjny - jak poszperasz to znajdziesz na forum). Ja musiałem zmienić koronę palnika na "Wulkan" (pasuje idealnie) i wtedy dopiero miało to sens. W ostateczności, zmieniłem też sterownik z PID.(o niebo lepiej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.