Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura powrotu a zasilania na kotle - ekogroszek?


katazipen

Rekomendowane odpowiedzi

Teres tego chyba nikt nie przewidzi. Znajomy ma już 13 lub 14 rok i u niego temp zadana to 42 stopnie. Powrót ocieplę wiosną, jakiś obieg krótki z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=66718]lechumb[/mention]Czy jesteś zadowolony z Retopal a ? Nie masz skwarków ? Ja testowałem 5 rodzai  węgla i on wychodzi najtaniej ale spala się średnio . Miałem taki za 1100 zł to pokaże Ci jaki był popiół ? Ale 1100 zł .....
Co do retopala to jest ok. Ja na ten sezon mialem tone greenpala i 2tony retopala oraz kupiłem na próbę tone (niby) pieklorza z thmh. Jak narazie nie narzekam. Jak sype 100kg retopala to mam półtora wiaderka(ocynkowanego) popiołu. Z pieklorza jest połowę mniej popiołu ale to mi nie przeszkadza bo ma być ciepło i tanio i spalone do końca.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumb   i tutaj masz rację , wałkowałem ustawienia  i się udało przestał dymić i pali w miarę ...

Teraz przez te święta spaliłem ok . 100 kg i mam ok 12 kg popiołu naprawdę mało , Tylko trzeba dobrze wyregulować palnik .Jak miałem ustawiony nie za bardzo dymił i dużo palił . Skwarki jak diabli ..

Cały czas mam ustawione na FL(fuzzy logic )  i lekko podniesione o  10 % korektę podajnika i jest ok .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teres tego chyba nikt nie przewidzi. Znajomy ma już 13 lub 14 rok i u niego temp zadana to 42 stopnie. Powrót ocieplę wiosną, jakiś obieg krótki z pompką.
Kociol moich rodzicow w 13 roku przegnil na samym prawie dole, zaczlo ciec, najpierw troszke potem wiecej

Ochrony powrotu nie bylo

Woda wracajaca miala jakies 25 stopni

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest że stare kotły tyle wytrzymują.  W nowych Tak kolorowo nie będzie.  

Pochwalę się spalaniem , Kocioł 25 KW , Dom ok 210 m/kw pod. Ogrzewanej , 18.5 kg Retopal u na 24h temp. W domu 22.5 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podaj dokładnie jak masz ocieplony budynek albo jakie masz OZC bo bez tego podana ilość spalanego węgla na dobę nic nie mówi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będę liczył OZC , za długo mogło by to trwać , Budynek 3 kondygnacyjny  , Parter , piętro i II piętro , Od zewnętrznej Styropian 15 cm lambda 0,40 , tynk , cegła pełna kl 25 , luka 7 cm , Pustak suporex , tynk wewnętrzny .  28 szt okien 15 letnie plastiki , łączna powierzchnia okien ok. 60 m/kw  , plus dwoje drzwi drewniane starego typu ,  na parterze temperatura pomieszczeń 20,5 stopnia , na piętrze 22 stopnie , na II piętrze 22,5-23 stopnie  , słabo docieplony strych 5 cm styropian i doraźnie położona wełna 10 cm .Wentylacja grawitacyjna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość kotłów ma to wpisane w instrukcji. Coś  koło 50 będzie ok. 

@

A z tego co pamietam to Pieklorz pisał że w instytucie mówili że 45  jest spoko ale lepiej dać trochę wiecej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jak piszę większość wszystko powyżej 45stopni jest ok a najlepiej 50 stopni. Nie wiem jak książki piszą dokładnie o punkcie zraszania ale 50 stopni na pewno nie będzie źle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.